Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az Origo...

Miért van az, hogy az Origo újságírói elolvasás nélkül törlik az e-mailben küldött híreimet?

Figyelt kérdés

Ellenben a 24.hu vagy a 444.hu újságírói rendre elolvassák és körülbelül a küldött hírek 30-50%-át lehozzák. Az Origo újságíró pedig... ...a küldött hírek maximum 1%-át hozták le.


Általában fejlesztési, gazdasági, politikai híreket küldök, de nagy ritkán kulturális híreket is. Nem értem, hogy az Origo újságíróinak mi baja lehet. Talán valami burokban élnek, vagy mi?



2016. máj. 27. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Kéretlenül küldesz híreket? Ne csodálkozz.


Egy valódi újságírónak ellenőriznie kell a hír valóságtartalmát. Ha a híreidet ellenőrizni akarná, te adnál neki munkát. Épp elég munkája van, nem kell még tőled is kapnia. A 24 és a 444 pedig komolytalanok. Úgy hozzák le a híreidet, hogy nem is ellenőrzik, úgyhogy nekik nem jelentenek gondot a kéretlen küldeményeid.

2016. máj. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

:D


Látom nem értesz hozzá. :D Akkor kifejtem bővebben:


Feltüntettem a forrásaimat (regionális napilapok, specifikus weboldalak), hogy gördülékenyen le tudják ellenőrizni amit küldök és mellé elégségesen tömören fogalmazok.


Az Origo által lehozott maximum 1% hír esetén is forrást tüntettem fel, mint minden más beküldött hírnél is. Az a gáz, hogy azt az üzenetet kapom állandóan, hogy meg sem nyitják az e-mailt. Pedig igyekszem jól kitölteni a tárgymezőt is.

2016. máj. 27. 16:06
 3/5 anonim ***** válasza:

"Látom nem értesz hozzá."

"igyekszem jól kitölteni a tárgymezőt is."

Khm... :)

2016. máj. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csinálj egy saját webes híroldalt, és azt töltesz fel rá, amit akarsz!
2016. máj. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem az adott netes lapoknál dolgozom, de újságnak írok, nyomtatottnak. Az, hogy elküldöd a forrásaidat, az mit sem ér. A forrásaid lehetnek szarok is. Nem a 145. blogon kell keresni. Az újságírásnál nem számít forrásnak az, amit csak egy helyen írtak le (és nem számít több helynek, ha valamit copy-paste-tel többször publikáltak). Az, hogy mellékeled a forrást, az még nem jelenti, hogy el is olvasod helyettük. Ugyanúgy el kell olvasniuk, hogy jogos-e, végig kell olvasni, amit beküldesz, attól még, hogy te mellékelted.
2017. okt. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!