Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szlovákiában mennyivel jobb...

Szlovákiában mennyivel jobb az élet, mint Magyarországon? (többi lent )

Figyelt kérdés
Jártam Szlovákiában egy ismerősömnél, és kezdetben azt tapasztaltam, hogy nem jobb ott az élet, mint itt. Ezt csak arról vontam le, hogy az utak nem éppen a legjobbak voltak, s sok helyen eléggé kicsi, lepusztult házakat láttam, rengetek szeméttel az árkokban stb ( ahol én lakom ott azért jobb a helyzet ).Viszont időközben az ottani ismerősöm küldött álláshirdetéseket, s meglepődve tapasztaltam, hogy az ottani fizetés az itteninek több mint a 2-szerese. Akkor hogy is van most ez ? Vagy a fizetés nem árul el mindent ? Vagy csak épp egy szerencsétlen környéken jártam ? Mennyivel magasabb ott az életszínvonal, Pozsonytól kb 50 km-re, mint itt a Dél-Dunántúlon ?

2016. jún. 16. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Ugyanabban a szakmában,mint itthon, több a fizetés. A szemét eldobása, felhalmozása, nem ettől függ.
2016. jún. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az 1# butasagot beszel, a fizetesek csakugy mint nalunk regioktol fuggenek. Pozsonyban es kornyeken tenyleg jo nyugati szintu fizetesek vannak, viszont Szlovakia eszaki es keleti reszein olyan nyomor es melyszegenyseg van mint Borsodban.
2016. jún. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%

Erika, én 3x annyit kaptam volna, meg a férjem is. Sőt, ő 5x annyit. nem butaság.

De itthon vannak az idős szülők. Itt a vége a körnek.

2016. jún. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mint itt is, vannak jobb meg lepukkant részek.
2016. jún. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Pozsonyban és környékén van munka és jól is lehet keresni. De nem csak a fizetések magasabbak, a lakhatási költségek elég húzósak Magyarországról nézve. Pozsonyban egy egy szobás lakás havi bére €400 + rezsi.


Az átlag életszínvonal valamivel nagyobb Szlovákiában mint Magyarországon. De ez az átlag úgy jön össze, hogy Pozsony és környéke elég fejlett és gazdag régió (a külső ne tévesszen meg, Pozsonyban is rosszak az utak) és ahogy haladsz keletre, annál nagyobb a pusztulat. A vidéki Szlovákia semmivel sem jobb mint a vidéki Magyarország.

2016. jún. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A pozsonyi munkaadóknak egyszerűen muszáj magasabb fizetést adniuk, fel kell zárkózniuk Bécshez, különben minden alkalmazottuk átszerzőttet Ausztriába. Ez nem a gazdasági helyzeten múlik, csak pechjük van, hogy fél órára 3x nagyobb fizetéseket nyújtanak, már így is elég erős a tendencia, hogy a nyugat Szlovákiaiak Ausztriában dolgoznak, a kelet Szlovákiaiak pedig Pozsonyban.
2016. jún. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Érdekes grafikon a cikk vége felé:

[link]

2016. jún. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!