Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A magyarok nagy része miért...

A magyarok nagy része miért nem érzékeli hogy ő tulajdonképpen az amerikai álmot éli?

Figyelt kérdés

mi is az az amerikai álom?


A magyarok ugye azt hiszik hogy az gazdagságot jelent, elkölthetetlen pénzhalmokat, pedig nagyon nem.


Saját ház, autó, szaladgáló kutya a kertben, biztos megélhetés.


Ennyi az amerikai álom, amiért hajt az amerikai emberek nagyon nagy többsége.


Na a magyar vidéken nagyjából minden magyarnak megvan ez a "csomag".


Házakban élnek (igaz a legtöbbet örökölték, de az övék a ház), a többségnek autója is van és a megélhetésük is stabil.


Az igaz hogy van egy leszakadt szegény réteg, de ez a poor class ugyanúgy megvan pl az USÁban is.


Ezeket megértve és rögzítve, azt nem értem miért ilyen búvalbélelt depressziós az átlag magyar?


Olyannak kellene lenni a közhangulatnak mint az USÁban, hiszen hasonló az életvitel.


Miért nem érzékeli az átlagmagyar hogy éli az amerikai álmot, jólétben él?


2016. jún. 19. 08:38
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

Az átlagmagyar életképtelen.

Szocializmus hatása.

2016. jún. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

"Saját ház, autó, szaladgáló kutya a kertben, biztos megélhetés."


Nem, ezt nem amerikai álomnak, hanem kádári álomnak hívják, akkoriban volt ennyi az életcél, hogy megvegyük a sátortetős Kádár-kockát meg elhozzuk a Merkúrtól az új Ladát, a biztos megélhetés meg alapból adva volt a teljes foglalkoztatással. Hallod ezt mond már el a jenkiknek, is, hogy ők valójában gyulyáskommunizmust akartak, megnézném a reakciót! :-D


"megélhetésük is stabil."


Na itt a második poén, ezt is csak olyan mondja, aki soha nem élt még megyeszékhelynél kisebb városban vagy faluban- igen van biztos megélhetés közmunka meg nyáron napszám, mert a falusiak többsége ezek közül válogathat, ha nem jár be dolgozni valamelyik városba és nincs saját földje, amiből meg tudna élni -a többségnek nincs.


"Miért nem érzékeli az átlagmagyar hogy éli az amerikai álmot, jólétben él?"


Ez már olyan szintű agybajra utaló kijelentés, hogy inkább trollkérdésnek érzem az egészet!

2016. jún. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
Én sem értem, hogy a sok lipsi miért nem ismeri már be végre, hogy tulajdonképpen a Magyar az árja faj és hogy Orbán Viktor a Nemzet Legnagyobb és Egyetlen Igaz Prófétája.
2016. jún. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

"Miért nem érzékeli az átlagmagyar hogy éli az amerikai álmot, jólétben él?"


Ja, a műtét sikerült, csak éppen a beteg halt bele.

2016. jún. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Azért egy amerikai dolgozó és magyar dolgozó élete között ég és föld a különbség. Ráadásul arányait nézve jóval többet engedhet magának egy minimálbért kereső amerikai, mint egy magyar. Az ottani leszakadt szegény réteg ott úgy, vagy jobban él, mint itthon a dolgozó réteg nagy százaléka.


Az meg, hogy ingyenes az egészségügy itthon... hát én már minden szarért magánorvoshoz és magánklinikára járok, mert a várólisták hosszúak és azzal kitörölhetem a seggem, amit kapok az állami intézményekben.


Mondjuk nyilván én is hülye vagyok, hogy egy provokációra reagálok. :3

2016. jún. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

:D :D


Az amerikai álom az, hogyha el akarsz érni valamit, akkor az állam nem rúgja ki a lábadat, hogy jól pofára ess, hanem megadja a feltételeit, hogy kitartással és munkával elérhesd. Na itt ez soha nem fog működni.


Nem házat meg kocsit jelent. :D

2016. jún. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Saját ház, saját autó, kutya, biztos megélhetés...


A minőségben van apró eltérés, az amerikai álmot nem egy falusi ház és egy tízéves kocsi meg havi 150 ezer forint jelenti, viszont a kutya stimmel (bár hogy azt minek vetted az amerikai álomba, fogalmam sincs, mivel a világ minden pontján minden embernek van szinte).

2016. jún. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Talán azért,mert a ház és autó,jelentős számban nem az övüké,hanem a banké.Mellesleg,a stabil megélhetést sem látom olyan stabilnak,pedig vidéken élek.
2016. jún. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha már csóró réteg. Amerikában keresnek 1500 dollárt egy hónapban azok akik itthon 100 ezret. Egyforma kategória kb. Nos 1000 dolcsiól már egy egész jó albérleted van amiben benne a reszi is, szóval marad 500 dollárod kajára, kocsira stb., a kaja, az átlag az jóval olcsóbb, a spécibb cuccok drágábbak, nehéz eldönteni, de ha jól meggondolja az ember hol vásárol akkor feleannyiból kijön. Ez olyan 60 ezer, a másik 60 mondjuk marad kocsira.


Ezzel szemben itthon. 40 körül egy omladozó vakolatú penészes lyuk mint albérlet, rá a reszi 60-70, marad 30-ad kajára a hónapban. De egy kicsit normálisabb albi már elviszi rezsivel a 100-at eleve és nem ettél.


Hol van szerinted a különbség a kettő között?

2016. jún. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!