Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A nacionalizmus egyes emberekn...

A nacionalizmus egyes embereknél már a mentális betegség határát súrolja?

Figyelt kérdés

Láttam egy videóban valamimfocirajongó nézőt,aki elsírja magát egy gól miatt,meg hisztérikusan őrjöng.

Csak szerintem beteges az ilyesmi?


2016. jún. 22. 22:58
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen normális dolog elsírni magad egy gól miatt, és normális is örülni neki.
2016. jún. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Egyből nacionalizmusnak (a szó modern, kissé pejoratív értelmében) hinni azt, hogy valaki elsírja magát egy gólon jó nagy idiótaság. Egyszerűen csak örült neki és őt ennyire megmozgatja a dolog. Hadd csinálja, másnak nem árt vele.
2016. jún. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Szerintem beteges.Már eleve azt sem értem mit lehet örülni más emberek sikerének(itt nem a szurkolásra gondolok),hanem arra mikor valaki ilyen tüneteket produkál,és úgy éli meg,mintha a saját sikere lenne...
2016. jún. 22. 23:35
 4/30 anonim ***** válasza:
95%
Van akinek az okoz boldogságot. Ki a f*asz vagy te, már bocsánat, hogy elítélj valakit amiatt, mert olyan dolog okoz neki örömöt, ami téged hidegen hagy?
2016. jún. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Szerintem ilyenkor torzul az énkép,nem valami egészséges.

Mások sikereit személyes sikernek éli meg az illető.Kicsit olyan,mintha álomvilágban élne,nem a valóságban.

2016. jún. 22. 23:38
 6/30 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, troll vagy.
2016. jún. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
93%
Egyáltalán nem torzul semmilyen énkép. Csak beleéli magát a helyzetbe vagy az illető személyébe. Ugyanaz amikor megnézel egy filmet, vagy elolvasol egy könyvet. Az okoz örömöt, hogy azonosulni tudsz vele.
2016. jún. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Ha rokona lenne vag személyes kapcsolata lenne valamelyik játékossal az más lenne,de itt tök vadidegenek sikerének örül,csak azért,mert egy nyelvet beszélnek.

Ezzel az erővel minden magyar napi sikereit megünnepelhetném,mert magyarok...


Én pszichológiai szempontból nézem a dolgot,kicsit olyan,mintha ő is a csapat tagjának érezné magát,mint egy beteges rajongó...

2016. jún. 22. 23:43
 9/30 anonim ***** válasza:
88%

Ez nem nacionalizmus kérdése. Nagyapámnál voltam amikor a norvégok ellen játszottunk. Engem hidegen hagy a foci, rugdossa az a labdát, aki azt szereti csinálni. Ezzel ellentétben nagyapám nagy foci rajongó.

Tehát ülünk és beszélgetünk a nappaliban, megy "háttérzajnak" a tv és egyszer csak gól. Megcsináltuk. Kint vagyunk az EB-n. Persze örültem meg minden, büszke vagyok a sikerekre csak magát a focit nem szeretem. De amit nagyapám mondott, örökre bennem marad: könnyes szemmel annyit mondott, hogy "ezt is megéltem, újra kint vagyunk". És ahogy láttam az örömöt az arcán, nekem is könnybe lábadt a szemem.

Ennek semmi köze a nacionalizmushoz. Egyszerű büszkeség. És tudod én, aki világ életemben utáltam a focit, én aki mindenhol ellenezte a kötelező foci óra bevezetését meg a stadion építést, igen én az összes EB meccset megnézem, ahol a magyarok játszanak. Mert büszke vagyok rájuk. Mint ahogy sok más emberre is.

2016. jún. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

"Megcsináltuk"

Látod pont ez a beteges,nem azt mondja,hogy "Megcsinálták".

Úgy érzi magát,mint neki is személyes érntettsége lenne a sikerben,pedig ő csak egy öreg bácsi,aki a tvben nézte,semmivel nem járult hozzá,de még többes szám első személyben beszél...

2016. jún. 22. 23:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!