Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A nők miért vannak ilyen...

A nők miért vannak ilyen téren előnyösebb helyzetben, mint a férfiak?

Figyelt kérdés

Hol itt az egyenlőség?

A nők tovább élnek átlagban, mint a férfiak, ennek ellenére korábban mehetnek nyugdíjba.

A rendőrségnél és katonaságnál könnyített felvételijük van, ráadásul ahol a nőknek is kötelező a katonáskodás, ott is kevesebb időt kell eltölteniük a seregben, mint a fiúknak/férfiaknak.


De miért? Nem igazságtalanság ez?



2016. jún. 24. 15:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"A szülési szabadság 24 egybefüggő hetet (azaz 168 napot) jelent, melyről a Munka Törvénykönyve rendelkezik."

"

Amennyiben a szülést megelőző két évben rendelkezik 365 biztosított nappal (azaz minimum ennyit dolgozott), a szülési szabadság teljes időtartamára ellátás illeti meg az anyukát, melynek összege a havi jövedelme napi átlagának a 70%-a - ez a terhességi-gyermekágyi segély" pedig van ilyen törvény csak olvass utána.

2016. jún. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
39%

#7 az agglegények igen, ahogy minden szingli. De én arról beszélek, hogy ha egy férfi és nő együtt él házasságban akkor a férfi dolgozik, a nő pedig dolgozik+háztartást vezet. Azt meg ne mond má h ez nincs így.


Elmegy szülni? Ezt úgy mondod mintha munka helyett nyaralni menne korfura. Próbálnál meg te elmenni szülni.

2016. jún. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Én arra gondoltam, hogy a 40 éves nyugdíjat vagy a felvételit nem köti szüléshez.
2016. jún. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
54%
kapja a fizetést és használhatatlan mint ahogy menstruáció idelyén is szintén mégis ugyanannyit akar keresni. Az elvált apukák is magukra és a gyerek/ekre is figyelnek. Amúgymeg a nők akartak dolgozni menni ha emellé még gyereket is akarnak akkor hajrá az ő idelyük erelyük tudniuk kell beosztani ha bevállalták és annyira egyenlőek. Ne csak akkor legyenek azok amikor jólesik. Legyenek egyenlőek a szabadságok a teljesítmény a nyugdíj minden és persze a randin felesben fizetni már az elsőn és minden egyebet is felesben. Csak az a helyzet hogy manapság már megy a ribijárat ha nem megy a kassza megy a buksza tovaszáll egy másik madárra aki elnézi neki a szrságait. Ilyenkor értem amit a melelegek mondanak mennyire pincsikutyának vannak használva a férfiak a ribik részéről. Persze ez csak a szép fiatal nők csinálják a rondák kénytelenek tanulni meg nyelni a békát. Vagy van a harmadik a feminista karrierista aki nem vállal gyerkeet ami rendben is van mert felméri hogy nem megy egyszerre.
2016. jún. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Andizsuzsi ***** válasza:
68%

"de a nő ugyanannyit akar keresni annak ellenére hogy mikor menstruál használhatatlan"


Ez a nap mondása😃


Ha én már nem menstruálok, akarhatok annyit keresni, mint egy férfi azonos munkával?

2016. jún. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
46%

14# Az elvalt apukak tobbsege le se sz*rja a gyereket, sok ferfi kb lyukrol lyukra jar. Hazi munkat nem csinal, a sajat sz*rjat nem szedi fol, el a koszban a retekben. Sok koztuk az alkoholista, az igenytelen, a lusta, a munkaban persze alig dolgoznak. Peldaul nezd meg a komuveseket, kubikosokat, betonozokat, epitomunkasokat. Vannak 10en abbol kb lapatol egy a tobbi meg imadkozik hogy meg ne szakadjon.

Igen a ferfi munkaero sokkal silanyabb es tobb kockazot rejt mint a noi, ez teny.

2016. jún. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
21%

Aki szerint a nőknek könnyebb, az buborékban él, és csak randika szinten látja az életet. Nemhogy a férfiakra jellemző objektivitás nincs meg bennük, még józan paraszti ésszel sem tudnak gondolkozni.


Aki okos, tudja, hogy "lefele" kevésbé ismerjük a problémákat. Egy fehér bőrű férfiben fel sem merül, milyen nehézségei vannak egy nőnek - vagy nem ismeri el azokat - míg én fehérbőrű nőként nem tudom, milyen lehet egy színesbőrű nőnek.


Felfele látjuk, hogy mit kap a másik. Lefele nem.

2016. jún. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
28%
Látom én. Nem dolgozik menstruáció alatt úgy ahogy kéne esetleg még hátráltat másokat de követeli a fizetést. Ez a jobb eset mert van aki nem.is dolgozik csak farokról farokra vándorol ahol van madár odaszáll. Amúgy ha akkora királyak akkor steve jobstól kezdve albert eisten nikola tesla egyedúl marie curiet tudom idesorolni aki méltó de a nőknek nincs mechanikai logikájuk meg tájékozódó készségük. Viszont jobb az érzelmi intelligenciájuk meg a szépérzékük. Ezek a dolgok azért alakultak így mert a nő szereti a gyerekét ő viszi a háztartást. A nők nem jók a munkában hisztérikusak nem logikusak a férfiak meg a gyereknevelésben háztartásban silányak hanyagok.
2016. jún. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
92%

Erika, neked amúgy van agyad?


Itt most te komolyan az igénytelen épitőmunkásokkal jössz? Aki olyannal összejön, az meg is érdemli.


Képzeld, nálunk mindenki kiveszi a munkából a részét. Most a feleségem éppen munkanélküli, de 8 óra munka után attól még elvégzem a magam tányérjaim elmosogatását. Meg főzni is én szoktam este. Addig ő munkát keres most.


Ja várj, most papucsnak fogsz hívni:d

Tudod Erika, ez a te bajod, hogy csak a full izom idiótákkal tudod elképzelni a sexet, akkor edd is meg amit főztél.

Addig a normálisak meg 50-50% ban megosztják a dolgokat.

2016. jún. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
27%

Semmit nem tudsz a szexuals eletemrol szoval ne akard jobban tudni a sajat dolgaimat mint en. De amugy meg hogy a francba jon ide a szex?! Itt az a lenyeg hogy egy idealis tarsadalomban se a no se a ferfi ne kapjon plusz jogokat a neme alapjan, mindenket nemet illesse meg az egyenlo banasmod, valamint kapcsolatban a ferfi es no egyenlokent vegye ki a reszet a hazimunkakbol, gyerek nevelesbol, a terhekbol stb.

Egyebkent ha a feleseged egesz nap otthon van, te meg dolgozol, akkor nem teljesen ertem hogy miert te csinalod a hazimunkat, de ez a ti dolgotok.

2016. jún. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!