Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Horvátoknál mennyire jellemző...

Horvátoknál mennyire jellemző a magyarellenesség?

Figyelt kérdés
Szlovákoknál, románoknál, szerbeknél már meg se lepődik az ember de horvátokról csak most olvastam ilyet h néha ellenségesek a magyar turistákkal. Mondjuk ők is kaptak magyar területet, és minél több magyar területet kapott egy ország annál jobban utálja a magyarokat. :D

2016. júl. 18. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
7%
De várom már, hogy egyszer végre vége legyen ennek az össznemzeti üldözési mániának...
2016. júl. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Semennyire. Horvátországban alapból csak pár tízezer magyar kisebbség élt Trianon idején.
2016. júl. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem paranoia, ha van egy nemzetközi kommentszekció rengeteg emberrel mindenféle országból, akkor például egy olasznak semmi baja nem lesz a magyar hozzászólókkal, a románok nagyobb része meg elkezd bozgorozni. Nyilván nem mindegyik.

De most a horvátok érdekelnek, pl a horvát-magyar kiegyezés után mi nem tetszett nekik, akkoriban mi volt a véleményük Magyarországról, Jugoszlávia idején és ma a független Horvátországban mi az emberek és a politikai vezetők hozzáállása Magyarországhoz, a magyarokhoz.

2016. júl. 18. 13:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Semennyire nem jellemzo, jo persze a horvatok kozott is vannak olyan hulyek hogy mindenkit utalnak, de a horvat es magyar szelsojobb viszonya eleg jonak mondhato. Ez a jo kapcsolat az elso es masodik vilaghaborubol ered ahol a magyarok es horvatok egyutt harcoltak a szerbek ellen, valamint a hungaristak es usztasak a kommunistak es szovjetek ellen. A Delszlav Haboru idejen tobb szaz hungarista onkentes harcolt a horvatok oldalan, valamint a magyar kormany is szallitott nekik fegyvert, es erre sokan emlekeznek. Az atlag horvatnak pozitiv kepe van a magyarokrol mert szovetsegest latnak bennunk a szerbek ellen.


Egyebkent a szlovakokrol par szot. A tobbseg ott sem utalja a magyarokat, en rengetegszer voltam Szlovakiaba, nagyon kedves emberek, semmi negativ elmenyem nem volt veluk, sot tobbszor csalodtam bennuk pozitivan, peldaul volt hogy a szlovak rendor elengedte a kozuti buntetest amikor veletlenul termeszetvedelmi teruletre mentem be kocsival. Szerbia meg Romania viszont atlag polgar szinten is magyarellenes, millio incidensem volt veluk a WC bezarastol kezdve a magyarokat nem szolgalunk ki dolgokig.

2016. júl. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!