Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, ha egy magyar...

Miért van az, ha egy magyar cigánynak nevez egy romát, az rasszista, de ha egy roma megver egy magyart, az még attól nem rasszista?

Figyelt kérdés
2008. szept. 29. 10:16
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez jócskán eltúlzottan "politikailag korrekt".

Attól, hogy cigánynak hívom, még nem vagyok rasszista. Vannak cigány ismerőseim, akik saját magukra is azt mondják: cigány. Csak az veszi ezt zokon, aki kötözködni akar.

2008. szept. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
91%

Gondolom azért, mert a cigány szóhoz egy csomó negatív érzés, felhang társul (pl. ha valaki cigánykodik, valami olyasmit jelent, hogy tisztességtelenül viselkedik). Csak ott van ebben csúsztatás, hogy ha a roma szót használjuk, éppúgy gondolunk ezekre a negatív dolgokra, mivel szerintem nem a szóhoz, hanem arra az embercsoporthoz kötődik, amit jelöl.

Összességében tehát szerintem mindegy, hogy nevezzük őket, ugyanazt fogja jelenteni. Még akkor is, ha megsértődnek, mert előítélettel vagyunk sokszor az irányukba.

Előbbre jutnának, ha azon gondolkodnának el, miért a sok előítélet velük szemben, és nem a megszólításuk miatt érzékenykednének.

2008. szept. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
93%
A cigányok rasszistábbak, mint mi! Parasztnak neveznek minket, mert mi dolgozunk és eltartjuk őket. Eszükbe se jut, hogy tegyenek valami érdemlegeset a helyzetük javításáért. Egyszerűbb követelőzni és rasszistázni! Persze van néhány kivétel, de nem annyira számottevő, hogy megváltozzon miattuk a róluk kialakult kép.
2008. szept. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
92%

A cigányok ne h már fentakadjanak ezen h ki h hívja őket.Pfff..Ha nekik sértő az h cigánynak hívjuk őket,mi mit szóljunk h ők parasztnak?Na és ahhoz h egy 10 éves kisgyerek nem mer elmenni mellettük?Na és ahhoz h tanárt vernek?Na és ahhoz h megkéselik a magyar lányt egy mp4-ért?Örüljenek inkább h ennyire nyomorékok a magyar "fejesek" h ők ingyen kapnak lakást,segélyekből élnek;) És akkor még a napontai lopást nem is számítom bele..Ja,és ha beszólnak neked valamit..Bármit ami nekünk magyaroknak sértő,a legtöbben vissza sem mernek szólni,mert milessz?10perc múlva rádmennek 50-en..Evvel csak annyit akartam mondani h lényegtelen h cigánynak,romának,kissebségnek nevezzük,mind a 3 szó egyet jelent:lopás,csalás,hazudás

Hozzátenném még nagyon zátójelben,h tudom h vannak normális cigányok is,de mennyi is?100-ból 1?Esetleg 2?

2008. szept. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
92%
hát leginkább azért mert mit ahogy az már leirták ha a dakotáknak jogaik vannak meg egy csomo jogvégő szervezet ami sok ingyenélőbol áll + a kolompár orbán a 6 általánosával + az onbucman de ha már itta tartunk akkor azis rasszizmus ha a cigány a magyart "gádzsóónak " nevezi etoll ki végi meg a magyarokat azt én még sose látam a tvbe vagy hallotam a rábióba h lakatos ármándó (tipikus boszos név ) kovács józsikát le gádzsóóóózta és megdorgáltákvolna szegény kis áármandókát a 120kgjával és a 4 tonna aranyal a nyakába h ennye benye nem szabad de ilyen nem lesz soha sajnos :S
2008. szept. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:
100%
Én valahol azt olvastam, hogy a "roma" szó kifejezetten az indiai származású/kinézetűekre vonatkozik, a "cigány" pedig egy vándorló, nomád népcsoport. Ezért lehet pl. néhány amerikai filmben szőke, kékszemű cigányt látni (pl. Brad Pitt). Vagy pl. állítólag a '90-es évek környékén sikeres Kelly Family zenészcsalád is büszkén vallotta magát cigánynak. Tehát tulajdonképpen a "cigány" szó nem is egy pejoratív kifejezés, csupán egy gyűjtőfogalom? Fogalmam sincs.
2008. szept. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor lenne serto,ha varjunak vagy csokanak neveznenk oket,nem?
2008. szept. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "romázás" csak nálunk dívik! Abszurdisztán ugye.

A latin nyelvekben is pl. zigana, vagy zigano a nevük.


Úgy tudom a cigány eredetileg vándort jelent.

2008. okt. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
100%

Miközben a zenéjük még mindig cigányzene, nem romazene. :D


És hát még ha tudnák, hogy a "roma" óind nyelven "hulladék"-ot jelent! Talán visszasírnák a cigányozást.


A legfrissebb kutatások szerint a romák az indiai legalsó kaszt száműzötteinek leszármazottai. (Fura, hogy olyan hogy kasztizmus, nincsen, csak rasszizmus van.)

2008. okt. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
84%
nem baj az ha valaki ciganynak szuletik,sot meg az se baj ha maskep el mindahogy a tobseg,ha neki igy jo akkor igy kel elfogadni,nekik is megvan a maguk evszazados multja,miert akarunk kenyszerel valtosztatni rajta?Csak az a baj hogy a fortejos politikusok mindent a maguk javara forditanak,a torveny egy kel hogy legyen mindenkire,ojan igenyeid legyenek amejekert megdolgozol es ne akard hogy mas tarson el ha nemvagy gyerek,oreg,beteg vagy szelemi fogyatekos.ha netan ezek elenere is eltartanak akkor ok a szellemi fogyatekosak.
2008. okt. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!