Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A vidéki élet csak Magyarorszá...

A vidéki élet csak Magyarországon, ilyen "vacak"?

Figyelt kérdés

Vidéki alatt, a falusira gondolok.

Én egy 1500 fős faluban nőttem fel.Már gyerekkoromban sem szerettem.

A gimnázium, 23 kilométerre volt, mindennap buszozni kellett, a menetrend pedig nem volt túl jó.Sokszor másfél órát kellett várnom a buszvégen, ha úgy voltak az óráim.

A kisváros, ahol a gimi volt, 23 km távolságra volt a falumtól.


Viszont, abban a kisvárosban semmi nem volt.Nem volt uszoda, nem volt normális szórakozási lehetőség a fiataloknak, abszolút kietlen volt.

Ami még fontosabb, munkalehetőség sem volt.Maximum bolti eladó meg hasonlók.

Nem Nógrád vagy Békés megyéről van szó, hanem Nyugat-Magyarországról, az ország "éllovas" környékéről.

Nagyobb város, megyeszékhely pedig 60 kilométerre volt.Ott volt munkalehetőség, egyetem, minden.


A faluból sokan odajártak dolgozni.Keltek hajnalban és hazaértek késődélután, mivel lassú volt a közlekedés.

Sokuk emiatt nagyon stresszes volt,az öltözködésükre sem figyeltek annyira, mint a városok lakói.Csúnya szót használva, slamposak voltak.

Gyakori az alkoholizmus is faluhelyen.

A szolgáltatások pedig nem igazodtak az életvitelükhöz, a posta már fél 5-kor bezárt nem tudtak ügyeket intézni, nem tudtak rendesen bevásárolni.Egyszerűen, nem volt idejük semmire.

Ahhoz, hogy eljussanak az okmányirodába, egy nap szabit kellett kivenniük.



Amikor egyetemre kerültem én is úgy jártam be, ezzel a csodálatos tömegközlekedéssel.

Diploma után, hamar elköltöztem, abba a városba, ahol az egyetemet végeztem.

Akkor jöttem rá, hogy én falun nem is éltem igazán.

Elcseszettnek érzem a fiatalkoromat.


Városban, sokkal kiegyensúlyozottabb az élet, munka után nem futsz a vonatra/buszra, hanem beülsz a kollégákkal/haverokkal egy kávéházba vagy elmész moziba, vagy bemész a plázába.

Tud az ember munka után ügyeket intézni,a kormányhivatal nyitvatartása jó, nem kell emiatt szabadságot kivenni.


2 éve pedig Budapesten élek, itt még jobb, sokkal több a lehetőség.



Nem minden falu rossz.

Az "előfaluk" kifejezetten élhetőek.Előfalu alatt az olyan falvakat értem, amik szinte összeépültek a várossal, pár kilométer a táv a város meg a falu között, akár át is lehet gyalogolni,a helyi járatos buszok is kijárnak oda.


Viszont a semmi közepén levő falvakat nagyon rossznak, élhetetlennek tartom.

A szüleim is az elköltözést fontolgatják.



2016. júl. 22. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Vajon miért kezdődött meg a városiasodás, ha nem ezért? :)
2016. júl. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj Ausztriába vagy Németországba, akkor megtudod, hogy ott sokszor jobb a vidéki kis falukban élni, mint a nagyvárosokban.
2016. júl. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, de én Nógrád megyei vagyok és egy 250 fős faluban élek, szóval kb. tudom, hogy miről beszélsz. :D
2016. júl. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

Én egy 1800 fős faluban nőttem fel 23km-re megyeszékhelytől, 10 kilométeren belül 2 uszoda és 2 középiskola, két nagyobb (6000 fő fölötti) városban. A közlekedés főútvonal és vasúti fővonal mentén nem volt probléma.


Egyébként meg a kollégiumokat pontosan az ilyen távolról és/vagy rossz tömegközlekedési szolgáltatással megoldott ingázó diákoknak találták ki. Valószínűleg ilyen távolság mellett még csak drágább sem lett volna, mint a bérletek.

2016. júl. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%
Egyáltalán nem vacak a falusi élet. Nem lakhat mindenki Pesten. Meg hát nem is laknék. A munkatársaim jó része fõvárosi tehat eggy helyen gürizünk ugyanannyit keresünk. Külömbség hogy õk 40-50m2 en élnek én meg 150-en. Manapság nem lukszuscikk egy kisautó ami mindenhova elvisz. Nekem az lenne vacak ha Budapesten kellene egy panelba laknom. Nem nagyon vígasztalna hogy öt percre vannak a boltok ha büdös van és zaj
2016. júl. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Varni kell a buszra? Szegeny...


Ezek az indonez diakok orulnenek, ha lenne busz...


[link]

2016. júl. 23. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!