Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mitől lesz valaki hazafi? Mit...

Mitől lesz valaki hazafi? Mit tehet egy átlag ember a hazájáért?

Figyelt kérdés
Már várom, hogy jöjjön valaki, aki azt mondja, hogy ez nem politika témakör, de itt repkednek mindig ezek a szavak. Amúgy midnegy, milyen politikai nézet, egyik párt képviselőit sem akarom provokálni, de kíváncsi vagyok, mitől hazafi valaki ÁLTALÁBAN, tehát nem az ilyen jellegű válaszok érdekelnek, hogy meghal háborúban a hazáért stb., hanem pl. békeidőben mit tehet valaki? És ha én mondjuk szeretnék tenni a hazámért, de csak egy átlagember vagyok, 20-on éves, aki nem különösebben gazdag, akkor mit tehetek?
2016. júl. 25. 23:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Hazafi az aki tesz valamit hazája nemzetközi jó híréért, az emberek jobblétéért, a világ helyzetének jobbításáért a saját portáján, a szabadságért, a békéért, a tudományokért, a művészetekért, a szegények megsegítéséért, az elesettek felemeléséért, a műveltség szintjének emeléséért stb.


Hogy mit tehetsz?

1. Adományokkal segítheted a humanitárius segítségnyújtást, természetvédelmet, környezetvédelmet, tudományos kutatást, egyetemeket, művészeteket támogató szervezeteket, alapítványokat, közhasznú egyesületeket és társaságokat.

2. Önkéntes szolgálattal részt vehetsz közérdekű programokban, civil szervezetek akcióiban, tevékenységében.

3. A munkahelyeden segítheted olyan döntések meghozatalát, amelyek felemelik nemzetedet vagy valamilyen téren közérdekűek, közhasznúak.

4. Választópolgárként szavazatoddal segítheted a jó erők hatalomra jutását és a rossz folyamatok visszaszorítását.

5. Segíthetsz a szomszédodon, kollégád családján, saját rokonaidon akik bármilyen segítségre szorulnak.

6. Saját magad és gyermekeid művelésével, egyetemek elvégzésével, tudásod gyarapításával szolgálhatod a nemzet és az emberiség felemelkedését.

7. Élhetsz takarékosabb életet, hogy kisebb legyen az ökológiai lábnyomod. Gyűjtheted szelektíven a hulladékot, komposztálhatsz, közlekedhetsz kerékpárral vagy tömegközlekedéssel autó helyett.

2016. júl. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszi.
2016. júl. 26. 12:14
 13/14 anonim válasza:
a legjobb amit bárki tehet az országáért és a vilégért ha végzi a munkáját becsűletes szorgalmasan legjobb tudása szerint
2016. aug. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Hát ez nekem nem túl sok.
2016. aug. 20. 00:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!