Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Liberálisként remélhetem,...

Liberálisként remélhetem, hogy az Iszlám Államhoz hasonló törekvéseket leverik/kiírtják?

Figyelt kérdés

Liberális elveket képviselve hiszek a szabadságban (akár bőrszíntől, fajtól, vallástól, szexualitástól stb. függetlenül), az emberi jogokban stb. De ez csak addig terjedhet ki, amíg azok mások ugyanilyen jogait, létét, szabadságát stb. ezek nem veszélyeztetik, fenyegetik..

Emiatt nem hiszek azok jogaiban sem, akik másoktól ezt az alapvető elvet önkényesen meg akarják vonni (pl. dzsihádisták, ha valaki nem hisz az iszlámban, akkor lelőhető a 'hitetlen').


Akkor én most magamnak és/vagy a liberalizmusnak ellent mondok, vagy még pont belefér a liberalizmus definíciójába? Ha ellentmondás, miért az, ha nem, miért nem?



2016. júl. 26. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
9%

Nyugi, kedvenc pajtásod már dolgozik rajta.

Léderer András.

Jah, nem.

Ő épp most is a mezőőrséggel szarakodik.

Vajon miért fáj neki?

2016. júl. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Nem mondasz ellent a liberalizmusnak. Az intoleranciát nem szabad tolerálni.


(Az egészen más, mikor a magyar feudálkommunisták pont az iszlám államtól menekülőket próbálják mind terroristának beállítani.)

2016. júl. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
A tévhiteddel ellentéten nem lőhető le egy hitetlen, ha nem hisz az iszlámban. Bajban is lennénk, ha másfélmilliárd muszlim megindulna ellenünk. Az ISIS egy szélsőséges, militáris csoport, olyan mint a Klu-klux klán, csak más az ideológiája. Ez utóbbi miatt mégsm ítéled el mind a kétmilliárd keresztényt.
2016. júl. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%

A liberalizmus egyik alapelve az élni és élni hagyni.


Az arabokkal nem lehet liberalizmust csinálni mert ők képtelenek másokat élni hagyni!


És ez rövidesen teljesen egyértelmű is lesz.

2016. júl. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A liberálisságnak ehhez semmi köze, ez gazdasági kérdés. A nagyhatalmak (köztük Németország) jelen pillanatban óriási bevételt szereznek a fegyvergyártásból és -eladásból. Amíg a katasztrófahelyzet nem okoz nagyobb kárt, mint ami pénzt összeszednek, addig csak látszattevékenység folyik. A politikusokat se Hans, se Mohamed élete nem érdekli, csak a pénz, pénz, pénz.
2016. júl. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
44%

Nincs ellentmondás. Ez a valódi liberalizmus amit leírtál. Nem pedig az, amit próbálnak a torkunkon lenyomni.


Én is hiszek szélsőjobberként a vallási és egyéb szabadságban viszont az, hogy rettegni kell (jó, nyilván mi még nem rettegünk, de a tököm se menne most nyaralni Franciaországba) szerintem nagyon nem pálya. Függetlenül mindenféle "izmustól".


Kicsit olyan érzésem van, mintha a magukat liberálisnak beállító nagyszájú fajvédők egyenesen az ötödik hadoszlopot képviselnék és trójai falóként próbálnák meg szétzilálni a kontinenst... mert mással nem tudom azt magyarázni, amit művelnek. Vagy csak mentálisan betegek.

2016. júl. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!