Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » 25 éves vagyok. Nekem már nem...

25 éves vagyok. Nekem már nem lesz nyugdíjam?

Figyelt kérdés
Fokozatosan tolódik ki a nyugdíjkorhatár... ha megérem a 60 éves kort, nekem már nem lesz nyugdíjam?

2016. aug. 2. 21:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

A mai szabályok szerint 40 év múlva mehetsz nyugdíjba. Szerinted bárki meg tudja mondani, hogy akkor milyen társadalmi berendezkedés lesz Magyarországon?


1976. augusztus 2-án vajon Magyarországon hány ember gondolta, hogy számítógép előtt fog ilyen kérdést feltenni 40 évvel később?


Itt van egy 40 évvel ezelőtti újság, ahol címoldali hír, hogy letették a sorkatonák az esküt...


[link]

2016. aug. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
36%
Nem lesz, mert meg se éred azt a kort. Agyonvernek egy telefonért a sikátorban, felrobbantanak egy nyilvános eseményen, balesetben kinyír valami ámokfutó, satöbbi. Lehet válogatni.
2016. aug. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Addigra a fél emberiség kihal a klímaváltozástól.
2016. aug. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a kedves kormányunk ellopta és megszüntette a magánnyugdíj rendszert ezért nem.

A hagyományos felosztó kirovó rendszernek 20 éve van még, utána összeomlik, vagy a költségvetés kárára kell majd évi úgy ezermilliárddal kipótolni ( ami folyamatosan nőni fog). Jóesetben.

2016. aug. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A legböszmébb Feri ***** válasza:
100%

"Ez azt jelenti, hogy nyugodtan "d*g*lj*nk" meg?"


Én próbáltam volna empatikus választ írni, de ha már így kimondtad, akkor csak egy erős, határozott "IGEN"-nel felelnék.

Szép reggelt.

2016. aug. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

Na, nagyon megy a sok lipsinek a panaszkodás!

Nem hogy inkább áldanátok Orbán Urat!

2016. aug. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne?! Selmeczi Gabika biztonságba helyzete a nyugdíjakat. Nincs mitől tartanod. Csak kitartóna szavazgass a Fideszre és tuti lesz nyugdíjad.


Én egyébként abszolút a magán biztosítói rendszer mellett vagyok úgy a nyugdíj mint az egészségügy terén.


Most mi van? Fizetek minden hónapban X forintot és ezért mit kapok cserébe?! Hogy egyszer valamikor (senki nem tudja megmondani mikor, mert senki nem tudja mennyi lesz a nyugdíjkorhatár ha én megöregszem) majd kapok valamennyi pénzt (nincs az ember aki megmondja hogy 40-45 év múlva mennyi fog járni nekem).

Ellenbe a magánbiztosításnál amit befizettem az vissza is jár. Ha meg meghalok a nyugdíjas életem második napján akkor meg megöröklik az örököseim.


Egészségügy dettó. Fizetek minden hónapban, cserébe meg kapok egy ígéretet, hogy ha beteg leszek kapok majd valamikor, valamilyen ellátást.

Viszont ha magánbiztosítóval szerződnék akkor tudnám előre, hogy a befizetett összegemért cserébe milyen ellátást jár. Azt követelhetném, ha nem kapnám meg perelhetnék. Most max szidhatom a rendszert és ehetem hideg párizsis kenyeret mert már meleg kaja sincs egyes korházakban.

2016. aug. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Szerintem lesz, csak ahhoz majd emelni kell az egyre csökkenő számú befizetőtől levont nyugdíjhozzájárulást.
2016. aug. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Szerintem lesz, csak alapjövedelemnek fogják hívni, és a harmada lesz annak, amit egyébként elvárhatnál.
2016. aug. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
a 13 asnak igaza van.
2016. aug. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!