Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Manapság, ez a "bicikliizmus"...

Manapság, ez a "bicikliizmus" egy luddita irányzat?

Figyelt kérdés

[link]


Például, amikor Budapest főpolgármestere kritizálta azt, hogy a biciklisiknek túlsok megvan engedve, sokuk felhördült, hogy "mi, dehogy" sőt, még többet követeltek.

Szerintem, ezaz egész, egy luddita irányzat.


Nem vagyok, maga a bicikli ellen, csupán úgy gondolom,sportra való, egy szabadidős tevékenység.Nem alkalmas mindennapi közlekedéshez.


A 21. században a kényelem, komfort a legfontosabb.

Igényes ember utálja, hogyha tiszta izzadt.Márpedig, amilyen melegek vannak, könnyen megvizesedik a háta az embernek a biciklin.


Ellenben, egy modern autóban nem kell lehúzni az ablakot,mert olyan jó benne a légkondi, indítás után pillanatok alatt lehűti.

A fűtésre ugyanez igaz.Például, az enyémben van állófűtés.Reggel indulás előtt pár perccel bekapcsolom benne távirányítóval és már alapból meleg kocsiba ülök.



De, ha valaki nem akar parkolókat keresgélni, autót fenntartani, akkor ott a motorkerékpár.A robogó egy kiváló eszköz városban.

MOndjuk én nem szeretem, mert nem tud hűteni, fűteni.Télen fázik rajta az ember, nyáron meg izzad.



Személy szerint én sohasem érettem, hogy mire jó ez a biciklimánia.

Se nem kényelmes, se nem gyors, csak olcsó.



2016. aug. 8. 11:08
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nem belvárosban lakom.

Tömegközlekedéssel nekem többször át kellene szállnom, amit utálok.

Egyébként, innen gyorsabb kocsival eljutni bárhova, mint tömegközlekedéssel.


Emellett, a tömegközlekdeés színvonala kifogásolható.

A járművek nem a sterilitásuktól híresek, emellett sokszor nincs klíma sem.

Én pedig utálok megizzadni munkábamenet.

2016. aug. 8. 12:43
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha a nagyvárosok belvárosait nézzük, akkor az autós közlekedés tovabbi erőltetése a luddizmus. Ott ugyanis se nem hatékony, se nem helybarát, se nem környezetbarát az autózás.
2016. aug. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egyformák, nekem semmi bajom az izzadással, és a bringámat imádom. Eszembe se jutna csak úgy tekinteni rá, mint sportszer, sokkal több annál! Veszélyes persze tényleg a közlekedés egyes helyeken, de ez így van kocsival is; és több veszélyes szituációm volt már kocsit vezetve, mint bringázva, az arány olyan 3:2-höz!


Ha kiépítenék végre az ország főbb útvonalain a minőségi kerékpárutakat, sose ülnék többé kocsiba! Télen sem. De nem vagyunk egyformák. Én nagyon szeretek 100km-eket tekerni, a Balatont is megkerültem már kerékpárral 3x is.

2016. aug. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Biciklizmus? Szerintem szó sincs biciklizmusról. Egyszerűen csak a késő Kádár-korban kezdődött és jó két évtizeden át tartó "Ótót minden proli p***űja alá!" jelszó lendülete kifulladt, a nép kezd rájönni, hogy vannak más közlekedési eszközök is. Aki gyerekkorában még biciklivel járt 30 km-re is, majd a maszekból megtollasodva beruházott egy használt Zsigulira, később pedig "ingyen szuzukira" cserélve WC-re is autóval járt, annak a gyereke ma megint biciklin ül, mert rájött, hogy apuka mégsem volt tök hülye, mikor fiatalként két keréken közlekedett.
2016. aug. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el:

[link]



(van kocsim és kerékpárom is)

2016. aug. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!