Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan tudott Hitler annyira...

Hogyan tudott Hitler annyira magasra törni olyan mélyről? Hogy változott ennyit?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag egy padokon alvó koldusból lett Németország teljhatalmú ura.

Ez azért is megdöbbentő nekem, mert szobafestőként dolgozom és egyszer a helyi kiskirálynál vállaltunk munkát a haverommal és így bepillantást engedett számunkra cseppet az életében.

Annyit kell tudni a tagról, hogy gyakorlatilag a kezében tart egy 30 ezres várost gazdaságilag, a képviselők a zsebében vannak és ehhez hasonlók. A szórakozóhelyeinek a bevételét zsákokban hozta be és előttünk öntötte ki az asztalra azt a temérdek pénzt és ott számolta az orrunk előtt, az egyik Audi A6-osát kölcsönadta az egyik haverjának, aki koccant vele és a telefonban leüvöltötte, hogy ha este nem perkálja ki érte a 16 milliót, akkor ráküldi az embereit, akik a péniszét fogják neki levágni és a pofájába tömik meg ilyenek, szóval egyenesen rettegtünk ott melózni, már alig vártuk, hogy vége legyen, mert rendesen halálfélelmünk volt a tag miatt.


Na most én ismerek nincstelen embert is, akinek van egy kis viskója, kannás bort vedel és egész nap csak szédeleg a faluban, stb.

Ég és föld a két ember mentalitásban és viselkedésben. Viszont Hitler nem hogy egy 30 ezres városban lett kiskirály, hanem egy 80 milliós nép teljhatalmú diktátora lett belőle. el sem tudom képzelni, hogy oda mekkora maffiajellem kellett, ha már az ismerősömnél pár nap alatt ilyeneket tapasztaltam meg.


Hogy lett egy koldusból ilyen ember?


2016. aug. 19. 22:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Hitler sosem volt hajléktalan alkoholista.
2016. aug. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Alkoholista nem volt, de hajléktalan igen. Az első világháború előtt gyakorlatilag évekig.
2016. aug. 19. 22:12
 3/13 anonim ***** válasza:
2016. aug. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Szerinted tudnánk itt neked olyan új dolgokat válaszolni, ami a számtalan rendelkezésre álló forrásanyagban nincsen leírva? A történelem egyik legjobban dokumentált korszakának valóban a gyakorin akarsz utánanézni??

Ha nem provokátor vagy, akkor azt tudom javasolni, hogy csapjad fel akár a googlét, vagy fáradj be a helyi könyvtárba, és meg fogsz tudni mindent, amire kíváncsi vagy.

2016. aug. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Alain Delon ***** válasza:
93%
A róla szóló fimben az van, hogy a német arisztokrácia emelte fel, mert elég őrültnek és elég irányíthatónak találták ahhoz, hogy eszköz legyen a kezükben érdekeik képviseletére. A demokrácia volt a fő ellenségük, vagyis meg akarták akadályozni, hogy a nép beleszóljon akármibe.
2016. aug. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Egyszerűen jó szónok volt és jókor szónokolt jó helyen. Ezenkívül persze kimondott olyan dolgokat, amit más politikusok nem mertek.
2016. aug. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Szerencséje volt, hatalmas gazdasági, társadalmi válság volt, ő pedig kimondta az igazat, és megnevezte a felelősöket (lásd mai Jobbik), politikailag nem volt korrekt. Nagyon karizmatikus és kiváló szónok volt, intelligens, művelt és végletekig hazafias. Volt egyfajta küldetéstudata, hitt magában, ahogy Szálasi is. Amúgy nem volt szobafestő, ez egy elterjedt hazugság róla, festő volt, sok képe most is megvan. Voltak anyagi nehézségei, de huzamosabb ideig nem volt hajléktalan. Bárkiből lehet egy ország vezetője, nem csak gazdagok.
2016. aug. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A börtönben telebeszélték a fejét megválasztották vezérnek hogy vigye a pártot adtak neki hitelt és vitte a boltot ugyanúgy ahogy lenin vagy stálin ( bár lenin bevolt avatva hogy abból az fog kisülni hogy megölik a cári családot és átveszik a hatalmat hitler meg csak annyit tudott hogy megnyeri a párt elnökségét és bevezeti a komcsi programot majd felkészül a háborúra.) [link]

[link]

"Milliók állnak mögöttem"

2016. aug. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A kiskirályt nem kellene felnyomni?

Amúgy ugyan úgy lett belőle államférfi, ahogy másból. Szerencse és képesség, el tudja adni magát. Az emberek jó része fogékony dolgokra, őt is felhasználták a nácizmus kiépítésére, mint Lenint a bolsevizmusra. A pénzt pedig a nagytőkések, bankok adják.

2016. aug. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hogy nyomjam fel, amikor a rendőrség is vele van?

Nem vagyok én Bajirao Singham. :D:D

2016. aug. 19. 23:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!