Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Neked hány ismerősöd lépett...

Neked hány ismerősöd lépett le az országból az utóbbi években? Te tervezed hogy olajra lépsz? Mit gondolsz arról hogy rengeteg fiatal menekül az országból?

Figyelt kérdés
2016. aug. 20. 15:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%
Hatan, és igazuk van. Amíg itthon csak közmunka van, vagy minimálbér, aki teheti az jól tesz, ha kimegy.
2016. aug. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetemistaként kijöttem Amerikába dolgozni, mert sokkal jobban Megéri. Amúgy tetszik az ország, szívesen kivándorolnék ide.
2016. aug. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva, fogalmam sincs. De elég sokan.


Én tervezem, hogy olajra lépek, mert nem állapot, hogy mérnökként csak 180 ezret keresek és még örülhetek neki. Nem azért szenvedtem x évet az egyetemen, hogy annyit keressek, mint egy szakmunkás.


Nem gondolok semmit. Az ország halálra van ítélve, a teljes keleti blokkal együtt (leszámítva Csehországot és Szlovéniát).

2016. aug. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
A legjobb, hogy itt nem foglalkozok azzal a politikai cirkusszal ami otthon megy, ide is két hónap után léptem fel újra, de semmi sem változott kevés értelmes komment a legtöbben viszont csak szidják a másikat.
2016. aug. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Hát így számszerűleg nem tudom, olyan 15 körül mentek ki és vannak még kint. Ennél jóval többen mentek ki időlegesen, és ki tudja ki az aki még haza jön. De még egyetemen vagyok, nyilván végzés után ez a szám megugrik.

Tervezem, hogy legalább egy időre kimegyek dolgozni, aztán ha tetszik akkor maradok.

Azt gondolom, hogy minden embernek kötelessége a legtöbbet kihozni az életéből. Ha Magyarország ehhez nem szolgáltat megfelelő kereteket, akkor igenis ki kell menni. Akár a fizetés, akár a politika, akár a szakmai fejlődés vagy bármilyen más faktorok miatt.

2016. aug. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, rengeteg. Kb. 600 ismerősöm van a Facebookon, de ebből legalább 100 eleve külföldi. Páran visszajöttek. Nem fogom megszámolni, de saccra olyan 100-an élhetnek külföldön vagy még többen, ami a magyar ismerőseim legalább 20%-a.


Egyelőre kényelmesen élek és nincsenek nagy igényeim, úgyhogy nem tervezek külföldre menni, de simán el tudok képzelni pár olyan élethelyzetet, amikor ez tűnik jobb választásnak. Úgy gondolom hogy a nyelvtudásom és szakmai tapasztalataim alapján engem is felvennének mosogatónak vagy valami egyéb képzettséget nem igénylő munkára első körben, aztán majd lesz valami.


Mit gondolok erről? A többséggel ellentétben nem hibáztatom ezért kizárólag a kormányt, a többi régiós országban is ugyanekkora vagy magasabb a kivándorlók aránya, egyszerűen mert gazdagabb országokban magasabb a fizetés és jobbak az életkörülmények, ez ellen pedig nem nagyon lehet mit tenni. Ettől függetlenül viszont súlyos probléma, szóval nem nézünk szép jövő elé.

2016. aug. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nagyon sok ismerősöm. A legtöbb már a kétezres évek közepén elmenekült a országból. 2006 után pedig csak rosszabb lett a helyzet, rengetegen megijedtek és kimenekültek.


Tervezek én is elmenekülni innen, olvastam az indexen, hogy már Namíbia és Uganda is fényévekkel megelőzött minket.

2016. aug. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Volt ált. isk./közép isk. osztály társaim külföldön vannak.
2016. aug. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
3 ismerősöm van, 2 Angliába, 1 pedig Németországba ment. Akik Angliába mentek, jöttek is vissza 1 év után, mert semmi szakmájuk nem volt és rengeteget robotoltak minimálbérért. Tehát semmivel sem éltek jobban mint itt. Aki Németországba ment az jól elvan, mert volt jó szakmálya. Én pedig nem tervezem, mert most megyek egyetemre, jogásznak fogok tanulni, tehát nállam kilőve, de szerintem itt is megélek majd rendesen.
2016. aug. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én most fogok Etiópiába menni, mert már ott is sokkal magasabb az életszínvonal mint itt. :( Sajnos ez a világ legszegényebb országa. Itt már nincs mit tenni. :/
2016. aug. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!