Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a magyar...

Mi a véleményed a magyar kivándorlási hullámról? Sok ismerősöd megpattant? Te tervezed esetleg?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 19. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Én megértem ezeket az embereket.

Elég sokan elmentek. Érdekes, hogy jobbikosok is, akiktől sokat hallgattam, hogy a nyugat így meg úgy és hogy ők mennyire nagyra tartják Magyarországot.

Én személy szerint Kanadába szeretnék kimenni.

2016. ápr. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ilyen tájakon akarok járni:


[link]

2016. ápr. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Mindig, mikor feljövök erre az oldalra, a vége az, hogy el akarok húzni ebből az országból, pusztán az emberek hozzáállása és ostobasága miatt.
2016. ápr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

#3


Én meg akkor érzek így, amikor személyesen találkozom velük.

2016. ápr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Sok ismerősöm, kollégám dolgozik ma már tartósan külföldön (jellemzően Németország, Svédország, Anglia dominál, de vannak akik az Államokba mentek).


Az emberek nagyobb mobilitása a társadalmi alkalmazkodóképesség része. Ez tulajdonképpen előnyös dolog, az egyetemisták külföldön is tanulnak, a munkavállalók külföldön is szereznek szakmai gyakorlatot, sok a vegyes házasság, sok magyar dolgozik vagy tanul külföldön és itthon is sok külföldit látni. Ez önmagában jó, nagyobb megértést, nagyobb kooperációt, nagyobb jólétet, sok kulturális értéket teremt.


Ami Magyarországra nézve kellemetlen, hogy sajnos nálunk sok a kivándorló és nagyon kevés a bevándorló, vagyis nincs egyensúly. Falvak elnéptelenednek, intézmények kiürülnek. Az egyetemeken megfigyelhető, hogy kb. 45 magyar szakember elmegy és 1 arab, 2 román, 1 kínai, 1 ukrán jön helyette mindössze, más senki.

Ez arra utal, hogy a magyar gazdaság és a magyar politikai élet mélyponton van, nem jók a társadalmi körülmények, rossz a hírünk a világban, nem vagyunk vonzók se a magyarok se a külföldiek számára.

2016. ápr. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Nincs ebben semmi meglepő.

Tele van az ország primitív emberekkel, alacsony a fizetés, nincs jövőkép.

Persze, hogy elmennek innen. Normális ember nem bírja ezt a közeget.

2016. ápr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3%
Az a véleményem, hogy csak hadd hulljon a férgese, a magyar érzelműek meg úgyis itthon maradnak.
2016. ápr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
17%

Nem láttam még kivándorlót.

Amit mond a rádió tv, nem hiszem el.

Ki számolja őket?

A határőr?

Nincs is!

Ismerőseim köréből senki nem ment még ki.

Jobboldal-baloldal?

Baromság.

Ha én is le akarnám írni az országunkat, azt mondanám, már üres a városunk is.

De nem így van.

Mindig az keveri a szart, aki nem kormányoz.

Ez a politikusi hivatás.

2016. ápr. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én már kint vagyok és nagyon sok ismerősöm is. Van aki végleg, de sokan csak ideiglenesen.
2016. ápr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Tipikus esete amikor a süllyedő hajót a patkányok hagyják el elsőként. Így volt az 56-ban is, most meg nagypofával jönnek vissza, és játszák a hőst meg a mártírt
2016. ápr. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!