Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy jutott el a magyar...

Hogy jutott el a magyar társadalom oda, hogy a lopás, csalás, és hasonló bűncselekmények már nincsenek társadalmi szinten elítélve? A lopás egy teljesen elfogadott dolog.

Figyelt kérdés
Én annak idején úgy lettem nevelve, úgy szoktam meg, hogy a másét elvenni, kicsalni, ellopni bűn, ennek megfelelően szégyen ha valaki ilyennel lebukik. Ezzel szemben az utcán hemzsegnek a bűnözők, az a menő aki rafkós, "ügyes", a médiában a példa félbűnöző-bűnöző, aki sokat dolgozik, tanul, az lúzer, madár, csicska. A közelmúltban elítélt adócsaló lett polgármester, tehát egyáltalán nem számít, hogy bűnözött, elnézzük neki (nem releváns, hogy milyen párt). A zenét, filmeket letöltjük. A vevőt átverjük. Minden politikához köthető lopást megbocsátunk.

2016. aug. 30. 21:28
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A magyar törvények szerint maga a letöltés nem bűncselekmény, azaz NEM lopás! Aki feltölti, az a tolvaj!


Egyébkén jogos a kérdés.

A "rendszerváltás" után szétlopták a magyarországi nagy cégeket, pl. Algyő település és a helyi olajipar esete.


De a 90-es évek elején ott lévő főnökök jó része is tolvaj volt. Ma, aki még megvan és nem nyugdíjas, sok még mindig magas beosztásokban csücsül, pl. az iparkakamrában (vagy pár éve hasonló helyen).


Az egyetemen is dívik/dívott az, hogy a TÁMOP ill. EU-s pénz az szabad préda...


Azok a gátlástalan emberek, akik így gondolkodnak, nem 1-2 év eredményei, hanem az egész Kádár-rendszeré.

2017. ápr. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!