Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért foglalkoznak az emberek,...

Miért foglalkoznak az emberek, az újságok, a média ennyit a zsidókkal és a cigányokkal?

Figyelt kérdés

Miért ők az érdekesek? A zsidók a wiki szerint kb. 14,6 millióan vannak, a cigányok pedig 9-10 millióan. Mégis az antiszemitizmus és a rasszizmus az egyik gyakori téma, mi ennek az oka?


Egyáltalán ha utálod a zsidókat (pl. mert önteltek, kapzsik és hajlamosak átverni a nem zsidókat)* vagy a cigányokat (pl. mert erőszakosak, hangosak és jellemzően nem túl okosak viszont iszonyat beképzeltek "nekik minden alapból jár, mások meg csicskák és dögöljenek meg, főleg a magyarok") a viselkedésük miatt, az miért speciálisabb, mintha mondjuk utálnád az olaszokat szintén a viselkedésük miatt (pl. mert hangosak, sokat kiabálnak)?


*A PÉLDÁK NEM AZ ÉN VÉLEMÉNYEM, csak úgy tudom, kb. ilyesmi sztereotípiák élnek...


2010. ápr. 22. 09:07
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
43%
Hűha, biztosan fel akartad tenni ide ezt a kérdést? Ezen az oldalon az nagyon veszélyes. A válaszom annyi, hogy az emberek a sikertelenségükért, kiábrándultságukért, elkeseredettségükben mindig hibáztatnak valaki(ke)t. A zsidókat azért szidják mert egyes emberek szerint Mo.-n minden az ő kezükben van, a cigányokat meg azért, mert el kell őket tartani. (utóbbival mellesleg egyetértek, hogy ez nem mehet így tovább. Üdvözítő lenne egy olyan politika végre, amire erőfeszítések is voltak már, hogy valamit legalább dolgozzon azért a pénzért a népes csapat-gondolok itt szemétszedésre pl vagy valami közmunkára)
2010. ápr. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
34%
Erre a két nép(ség)re jellemző, hogy utálják az összes többi népet és ha lehet ott taposnak másokat, ahol csak lehet, de mindig úgy adják elő a dolgokat, mintha ők lennének a szerencsétlen elnyomottak, akik más rasszizmusától szenvednek. Ez az olaszokra pl. nem jellemző.
2010. ápr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
9:20 vagyok volt egy kis furfang a fogalmazásomban. bocsika.
2010. ápr. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
Én ezt sosem értettem, szerintem nem is fogom megérteni...
2010. ápr. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
69%

egy kis különbség van.

az emberek nagy része izraelt utálja, nem a zsidókat. joggal!

amúgy tényleg van abban valami, hogy a zsidók kapzsik, de igazából nem tudok ebben leáltalánosítani, mert nem találkoztam még annyi zsidóval.


ezzel szemben cigánnyal nagyon sokkal és igen, joggal mondom, hogy a többségük olyan amilyennek tartjuk őket.


külföld ezt nem látja, egyrészt, másrészt ez egy rohadt jó divat, hisz így terem munka a jogvédőknek.

2010. ápr. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
22%

09:39


Azt írtad, joggal. El tudnád nekem magyarázni? Mert én nem értem, de szerintem én vagyok tudatlan a témában!

2010. ápr. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
Azert az durva volt, amikor valamelyik nagy kereskedelmi csatorna. Most nem tudom, hogy a vacsoracsataba, vagy a ha a tortanba, csak cigok voltak, es valamelyik felrenyelt, es azt mondtak, hogy "magyarutra ment" az etel. MAGYARORSZAGON; A MAGYAR TELEVIZIOBAN!!!! Nem muszaj itt lenni, ha nem tetszik nekik a magyar ember, aki raadasul meg el is tartja öket felhaborito! Ja es en sosem mondtam hogy "büdös cigany" de en megkaptam mar tölük, hogy "büdös magyar, kiontom a beledet" akkor ki a rasszista?????
2010. ápr. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
58%

Azért, mert a zsidók és a cigányok Magyarországon élnek, és a magyarokat közvetlenül éri a jelenlétük hatása. Az olaszok messze vannak, és nem is bántottak soha magyarokat.

Te pedig elég korlátolt lehetsz, ha egy népet csak azért utálsz, mert temperamentumosak :S Akkor utálj egy népet, ha bántottak téged (akár fizikailag, akár lelkileg), de az olaszok (és az összes latin nép, szóval kezdheted utálni egész Dél- és Közép- Amerikát és Spanyolországot is...) mit tettek ellened azon kívül, hogy hangosak, és kiabálva beszélnek? Ők egy nagyon jószívű nép!

2010. ápr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
39%

joggal, mert:


izrael palesztina helyén jött létre, palesztinát széjjelverték és lett belőle izrael. ez egy kárpótlás volt a holokausztért, persze a palesztinokat nem kérdezték meg erről, csak szétkergették őket.


egyedül a zsidók között vannak tömegesével olyanok akik a rokonaik halálából akarnak pénzt csinálni. holokauszt. Pl mávos perlés esete nem is volt rég ha emlékszel rá. plusz amikor már azért akartak perelni kárpótlást kérni, hogy gyerekkorukban traumákat szenvedtek el azért, mert a szüleik nagyszüleik mesélték neki a rémes eseteket.


külön szavuk van arra aki a zsidókat nem szereti. antiszemita. Ez egy joker leminősítő szó. Ha egy embert a politikai vagy üzleti életben leantiszemitáznak, akkor az bajba kerülhet. Ez egy gusztustalan fegyverük.


Ha egy ország ellentmons nekik valamiben(mint amikor az elkényeztetett gyereknek mondasz nemet), akkor kapásból köpködni kezdenek. Itt volt az angol eset. kiutasították azt hiszem egyik izraeli diplomatát, mert visszaélt iratokkal, aki amúgy izrael titkos ügynök volt. erre válaszul izrael leantiszemitázta angliát illetve kutyának nevezte, illetve bocsánatot kért, mert a kutya az hűségesebb mint anglia. Érted? Azt várja el az ország, hogy hozzájuk mindenki hűséges legyen, nyalja a seggüket.


hát nagyon ismétlem, nagyon nagy vonalakban ezért nem szereti a gondolkodó ember izraelt, lehetne még itt oldalakat zengeni róla.

2010. ápr. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:

Szerintem is: nem a zsidókat utálja a többség, hanem Izraelt. Nagy különbség! Bár az is igaz, hogy aki bírálja Izraelt, az megkapja az antiszemita jelzőt, mintha a zsidókat utálná. Ki érti ezt...

A cigányokat pedig szerintem is joggal általánosítjuk. Sajnos nekem CSAK rossz tapasztalatom volt velük. Nem is egy. Nem egyszer kiraboltak(engem/családom), kaptam halálos fenyegetést, stb. tőlük, pedig sosem szóltam be nekik, még csak rájuk sem néztem, nehogy az legyen, hogy "csúnyán néztem". Ha tényleg vannak normális cigányok (nagyon remélem, hogy vannak), rá kéne kényszeríteniük a többit, hogy vagy illeszkedjenek be, és fogadják el az emberi normákat, vagy különben mehetnek Isten hírével, fogadja be őket a "jogvédő" külföld. Jah, hogy egyébként külföldön sem szeretik őket, csak lehet a nemzetközi sajtóba pampogni? Kellemetlen....

2010. ápr. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!