Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A magyarok ha elköltöznek...

A magyarok ha elköltöznek külföldre munkát vállalni, joggal várják el a már kint levőktől, hogy segítsenek csak úgy állampolgásági alapon?

Figyelt kérdés
A segítséget úgy értem, hogy beilleszkedni, ügyes bajpos dolgokban, fordításban stb.

2016. szept. 12. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem.
2016. szept. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért lenne kötelező a saját szabadidőt egy vadidegenre szánni olyan alapon hogy ő is magyar? Aki nem beszéli az adott ország nyelvét úgy hogy egyedül is boldogul az maradjon otthon, mert senki sem fogja a kezét egy állás interjúnál, sem munkában, sem lakás bérlésnél.
2016. szept. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Elvárni nem lehet,legfeljebb megköszönni,ha segítenek neki.
2016. szept. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Érdekes fordulat. Korábban egy hasonló kérdésnél én elég elutasító voltam, azzal a címszóval, hogy nem kell csak azért olyanokkal bratyizni, akivel otthon nem tennénk. Mert sokan azt teszik, hogy haverkodnak, csak mert magyar, de otthon meg talán ellenségek lennének. Így elég nagy frusztréció van ezekben az emberekben, mert ugye amíg magyarok közt bandáznak, külföldi barátokat nem fognak szerezni, a magyarokkal meg olyan kényszerbarát félék, és pusmognak egymás háta mögött.


Amikor leírtam hogy én az ilyenekből kimaradok, és meg van az a kb. 2 barátom akivel összejárunk, jól le is lettem hurrogva, hogy milyen gerinctelen vagyok, meg az ilyen ne is menjem magyarországra.


(megjegyezném, mostanában nagyon divat pampogni, hogy aki nem magyrországra fizet adót az ne szavazzon stb. Persze amikor ezek az emberek kimennek, akkor elvárnának némi empátiát.)


Volt egy ismerősöm, ők nagyon régen jöttek el. Mesélte, hogy az elején mindenkinek segített, még csak meg sem köszönték, nem hogy visszasegítenének.

2016. szept. 13. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!