Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A szocializmus-kapitalizmus...

A szocializmus-kapitalizmus váltás egy egyirányú utca?

Figyelt kérdés

Egyszer egy meglepő mondat hangzott el egyik ismerősömtől, ráadásul nem sokkal a rendszerváltás után, amikor még nem volt senkinek teljesen világos hogy mennyire sikerül kapitalizmusra váltania az országnak. Így hangzott:

A kapitalizmusból lehetett szocializmust csinálni, de szocializmusból soha többé nem lehet kapitalizmus csak korrupciót és pusztulást.

Ti hogy látjátok? Tényleg elmenekül gyakorlatilag minden munkaképes korú az országból?


2016. szept. 14. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Inkább egy lejtős utcának nevezném. Lényegesen nehezebb felemelnie az embereknek a feneküket és ismét felelősséget vállalni a tetteikért és a jövőjükért, mint belekényelmesedni a gondoskodó állam karjaiba és tőle várni mindenre a megoldást. De szerintem nem lehetetlen.
2016. szept. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet. Lásd pl. pozitív példának Szlovénia vagy Észtország.


Magyarországon egyelőre azért nem jött össze, mert:

1. Hitelből viszonylagos jólét volt a Kádár rendszerben, emellett egy fajta társadalmi tűzszünet, aminek értelmében ha nem ellenkeztél nyíltan a rendszerrel, békén hagytak. Ezért erős a nosztalgia.

2. Ebből következően még mindig nem építettük le vagy át a szocializmus káros maradékait. Látszik ez az egészségügyben, tömegközlekedésben, oktatásban.

3. Sőt, a kádári nosztalgiára építve magát jobboldalinak hazudó kormányunk államosít, monopóliumokat épít, haladunk visszafelé a szocializmusba. Ezt az említett két országban nem tehetné meg a kormány, mert ott nincs ilyen nosztalgia.


Szerintem Magyarorszagnak kell még 2 generáció felnövése, hogy túljussunk a szocializmuson.

2016. szept. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

'Szerintem Magyarorszagnak kell még 2 generáció felnövése, hogy túljussunk a szocializmuson.'


66-os, szerintem jóval több kell 2 generációnál, hogy teljesen levetkőzzük a kádári gondolkodást.

2016. szept. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!