Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért mondják sokan hogy a...

Miért mondják sokan hogy a migránsok csak a segélyek miatt jönnek mikor Németországban már 63-an munkábálltak az egymillióból?

Figyelt kérdés
Miért keveslik hát már meg se pihenhetnek egy kicsit a menekülés után?
2016. szept. 16. 01:08
1 2 3 4 5
 1/48 Koplárovics Béci ***** válasza:
72%
Tavaly még arról volt szó, hogy a menekültek mind jól képzett szakemberek, nagyon sok köztük az orvos és a mérnök. Ehhez képest jó ha írni olvasni tudnak legalább a saját nyelvükön. Németül alig beszélnek. Az angollal nem tudom hogyan állnak, de ha úgy beszélnek, akkor rosszfelé vették az irányt. Az is kiderült, hogy nemhogy diplomájuk, de jórészt szakmájuk sincs. Persze nyilván van az a munka, amit el tudnának végezni, van az a munka, amit a németek nem csinálnának, de valahogy a fantaszikusan elfogadó-befogadó németek elég könnyen fennakadnak olyan apróságokon, hogy nem beszélnek németül, és mégsem kapkodnak értük a német cégek. Nem is értem, hogy miért.
2016. szept. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
28%

"Tavaly még arról volt szó, hogy a menekültek mind jól képzett szakemberek,"


Erről sose volt szó, de már megszoktuk a ferdítéseket.


Kérdező, a menekültek között is van ilyen is, olyan is. 63 az egy millából még nem valami jó arány, de nyilvánvaló, hogy nem csak gazemberek jönnek, ahogyan ezt itthon kommunikálják, hanem sok olyan ember is, aki komolyan szeretne boldogulni és beilleszkedni.

2016. szept. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
34%

A kerdes hazugsag.


A sokat citalt reuters cikkben az 50 legnagyobb nemet nagyvallalatot kerdeztek meg hogy hany menekult dolgozik naluk, es ott nyilvan nem dolgoznak sokan, de magyarok nem nagyon...


A tavaly bearamlott egymillio ember eleg nagy resze meg be sem adta a kerelmet, ill. nem lett elbiralva a hatosagok leterheltsege miatt, ok eleve nem is dolgozhatnak, mert nincs munkavallalasi engedelyuk. Az elismert menekultek EGY RESZE rendelkezik korlatlan munkavallalasi engedellyel.


A korrekt cikk ugy nezne ki hogy a munkavallalasi engedellyel rendelkezok kozott kellene megnezni hogy hanyan dolgoznak altalaban, nem pedig a legnagyobb 50 multicegnel. A legtobb menekult kis vagy kozepes cegnel dolgozik.


Nyilvan az is igaz hogy sokan nehezen vagy egyaltalan nem fognak munkat talalni, sok kozottuk az alacsony kepzettsegu, nemetul nem beszelo.


Nade a menekultek befogadasa nem azert tortenik, hogy munkaerot talaljanak, es is egy jelentos ferdites.

2016. szept. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
65%

"Persze nyilván van az a munka, amit el tudnának végezni, van az a munka, amit a németek nem csinálnának, "


Nem akarok kötekedni, de a németek közt is van cstornapucoló is. Bármilyen hihetetlen, itt nem szégyen a munka, pont egy echte német volt nálam a cstornapucolóktól.


Ellenben a migráncsaink egy része nem lenne hajlandó elvégezni sokmindent, mert az nekik "alja munka".

2016. szept. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
60%

Inkább a trollok pihennének meg hajnal egykor, annak mindenki örülne. Egyébként rengeteg migráns van, aki dolgozik csak többségük nem jelenti be, hogy márpedig én migráns vagyok, ez az egyik ok, a másik, hogy a többségük német kisvállalkozásoknál dolgozik, a harmadik, hogy sajnos fekete munka a németeknél is van.

A vonaton késelő afgán migráns kölöknek is volt munkája, sima útja lehetett volna a német állampolgárságig, de ő inkább elkezdett az ISIS nevében gyilkolni.

2016. szept. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom,ha netán több tízezren,vagy még többen állnak esetleg munkába,akkor megnyugszol.Vagy akkor leszel igazán "ideges"?
2016. szept. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
28%

Hát nem egy nagy szám, de legalább már meg is magyarázták, hogy ez a statisztika mekkora hülyeség :D

A kis rejtett erőforrások:D

2016. szept. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
55%

Lehet magyarázkodni, de 63 az semmi.

Ha 100* több a feketén dolgozók száma, az is csak 6300 az egy millióból. Ez így elég csúfos és van egy olyan érzésem, hogy nagyon nem fog változni.

2016. szept. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%

Korulbelul 120e magyar el Nemetorszagban, ebbol kabe 55e dolgozik legalisan, de az 50 legnagyobb nemet cegnel szerintem jo ha otezren vannak osszesen, es akkor lehet sokat mondtam.


Ennyire semmit sem er ez a "statisztika".

2016. szept. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
100%

# 4


Nyilvan nem tudod megcafolni erdemben amit irtam, ezert kotsz bele a szemelyembe. Tipikus.

2016. szept. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!