Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a baj a demokráciába...

Mi a baj a demokráciába burkolt diktatúrával?

Figyelt kérdés

2016. okt. 11. 17:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Minden.
2016. okt. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 PresidentEvil ***** válasza:
96%
Mi a baj a nagy adag kutyasz-rral, ha tejcsokival van bevonva?
2016. okt. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
3%

"Mi a baj a nagy adag kutyasz-rral, ha tejcsokival van bevonva?"


Azt legalább nem kötelező lenyelni...

2016. okt. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
még mindig nem értem ,semmitmondo hozzászólásotok nem árul el semmit a valódi problémáról
2016. okt. 11. 19:06
 5/21 A kérdező kommentje:
gondoltam hogy értelmes eszmecserét folytatok majd a témáról érvekkel alátámasztva
2016. okt. 11. 19:07
 6/21 Baluba ***** válasza:
100%
Ugyanaz, mint a diktatúrával. Könnyen sérülnek az alapvető emberi jogok, amikor nincsen kontroll a hatalom fölött. Az állam (illetve a hatalmat birtoklók, akik magukat az állammal azonosítják) általában saját érdekeit a polgárai érdekei elé helyezi, ami alapvetően szembemegy az állam legalapvetőbb elveivel és szerveződési elvével.
2016. okt. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Tehát az emberi jogok könnyen sérülésén van a hangsúly...De ha belegondolsz nem a diktatúrával van a gond hanem a társadalommal.Szerintem egy erkölcsösségben gazdag diktatúra amiben nem az önös érdekeket tartják szem elött ,hanem a társadalom jólétét és kismértékben korlátozza a társadalmat nem lenne helytelen... bár egy ilyen utópisztikus társadalomtól nagyon távol áll a mai a világ...és egy hasonlóan érett társadalom lenne a legideálisabb természetesen a demokráciával ahol az emberek tudnak élni a nagy szabadságukkal ártó szándékok nélkül...de mivel ez nem tud megvalósulni már az nagy előrelépés lenne ha a társadalmunkat "erkölcsös emberek" irányítanák diktatúrában, vagy rosszul gondolom?
2016. okt. 11. 22:23
 8/21 Baluba ***** válasza:

Nagyjából jól látod, bár nálam mindig az egyén az első, és nem valami nemzati vagy állami jólét, hanem egyéni jólét a lényeg. Egyébként van itthon egy monarchista párt, akik nem is igazán párt, mivel nem tekintik hatékonynak a parlamentet. Ők úgy gondolják, hogy a teljes diktatúra a legjobb. Ha érdekel, keress rájuk, logikusan felépítik az érvrendszerüket. Esetleg olvasd el Hobbes Leviatán c értekezését, ahol szintén egy teljhatalmú uralkodót tekint ideálisnak.

Na de visszatérve a kérdésedhez. Lehet vitatkozni, hogy a demokrácia, korlátozott demokrácia (valamiylen cenzus bevezetése), esetleg a teljes diktatúra a legjobb. De szeritnem egy demokráciába burkolt diktatúra nem egyesíti az előnyöket, iknább csak mindkettő hátrányait örökli meg, ezért szerintem mindenképpen elítélendő törekvés.

2016. okt. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
29%
#7:Őszintén szólva, nekem rögtön kétségeim támadnak, ha azt hallom, hogy "erkölcsös embereknek" kellene irányítania. Ki dönti el, hogy ki erkölcsös és ki nem, ki elég erkölcsös az ország vezetéséhez, stb.?
2016. okt. 13. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
29%
Amúgyis, hogyan lehetne erkölcsös, egy demokráciába burkolt diktatúra. Eleve hazugságon "nyugodna", nem?
2016. okt. 13. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!