Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarorszagon miert ekkora...

Magyarorszagon miert ekkora merteku a kisebbsegek asszimilacioja?

Figyelt kérdés

Itt most elso sorban nem Romakra gondolok, hanem Szerbekre, Horvatokra, Bunjevacokra, Romanokra, Szlovakokra.

Abbol eredoen merult fel bennem a kerdes, mert amig Vajdasagban pl. vannak olyan helyek, ahol meg a legfiatalabb generacio is kitunoen, sot kizarolag magyarul beszel, szerbul meg csak gyengen vagy egyaltalan nem tudnak, addig Magyarorszagon tapasztalatom szerint legfeljebb az idosebb generacio beszeli torten a kisebbsegi nyelvet, a fiatalabb generacio pedig abszolut nem, es elso sorban magyar nemzetisegu ontudatuak, magyar szokasaik vannak.

Szerintetek mi lehet annak az oka (okai) ?

Koszonom a valaszokat!! Udv



2016. okt. 13. 23:50
 1/6 Polarsy válasza:
1%
Ha engem kérdezel, röviden a magyarok nem toleránsak. Ha itt akarsz élni, beszélj magyarul, pont. Ők meg kis kezdők és megpróbálnak asszimilálódni :D
2016. okt. 14. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokkal kevesebben vannak, mint mondjuk a délvidéki magyarok.
2016. okt. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem konkrétan a kérdéshez kapcsolható, de én azt tapasztalom, hogyha külföldre megyek, kénytelen vagyok az adott ország nyelvén megszólalni.

De ha idejön valaki, akkor meg tőlem várja, hogy beszéljek az ő nyelvén.

Tudom, hogy kis nép vagyunk, de ha itt él egy külföldi tartósan, akkor valami erőfeszítést ő is tehetne a jobb kommunikáció érdekében.

2016. okt. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerintem felreertes, en itt nem ugymond kulfoldiekre gondolok, hanem olyan kisebbsegekre, akik sok generaciora visszamenoleg Magyarorszag teruleten elnek, ahogy Vajdasagban a Magyarok is generaciok ota elnek, remelem igy erthetobb :)
2016. okt. 14. 14:37
 5/6 A kérdező kommentje:

2.

Hat ha a nevekbol indulok ki, akkor itt a hatar tuloldalan azt tapasztalom, hogy az emberek 80-90 szazalekanak delszlav utoneve van, valamennyire tisztaban is vannak a szarmazasukkal, megis magyarul beszelnek, magyar szokasaik vannak , tehat egeszen maskeppen elik ezt meg, mint Vajdasagban a Magyarok, akiknek egy jelentos resze teljesen elszigetelodve el nyelvileg es kulturaliosan, vagy ha tudnak is szerbul etc. legnagyobb reszuk Magyar ertelmezi magat, Magyarorszagon meg ez a nemzeti ontudat ugy latom elveszett, tehat asszimilalodtak. ennek a lehetseges oka erdekelne.Tudtommal a Romaniai Magyarok, vagy Erdelyieknel is hasonlo, ill. a Szlovakiaiaknal.

2016. okt. 14. 14:44
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A külhoni magyarok esetében is attól függ, hogy hányan élnek egy tömbben. Erdélyben már többször jártam, arról konkrétan tudok nyilatkozni. Székelyföldön úgy van, ahogy mondtad, mivel magyar többségű terület. A mezőségi vagy dél-erdélyi szórványmagyarság viszont gyorsan asszimilálódik, a gyerekek már gyakran nem is tudnak magyarul. Nem csoda, hiszen nincs magyar iskola sem, nincs elég nagy igény rá.

Itthonról ellenpéldaként lehetne mondani Méhkerék esetét, ami egy román többségű település, és az ottani románok a mai napig tartják a nyelvüket és a kultúrájukat.

2016. okt. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!