Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy az egység és...

Hogy lehet, hogy az egység és a liberalizmus már a 16-17. században megjelent, de az addig is önálló nemzetállamok és államok nemzettudata, a nacionalizmus csak a 19-20. században jött létre?

Figyelt kérdés
Európában volt jópár nemzetállam, a nacionalizmus mégis csak a 19-20 században jelent meg és teljesedett ki.
2016. okt. 16. 21:00
 1/2 anonim ***** válasza:

A nacionalizmus előtt a király, dinasztia, vallás volt az összetartó, egységbe tömörítő erő.


Európa a kereszténység fénykorában volt a legegységesebb.

2016. okt. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csak középszinten érettségiztem töriből, de nekem úgy rémlik, hogy azt tanultuk, hogy:


1. A liberalizmus teljesen mást jelentett mint ma, nekem mindig inkább úgy tűnt, hogy akkor azt jelentette, hogy nem az uralkodók irányítanak, hanem kellenek törvények, vagy ilyesmi. Rég volt...


2. Nekem úgy rémlik, hogy a nacionalizmus is picit korábban jelent meg, de igaziból mindegy is. Több dolog nehezítette. Ugye a középkorból visszamaradt, az úgy definiálom magam, hogy ki a hűbéruram rendszer volt az egyik. Nem szabad elfelejteni, hogy ugyan a középkor végét 1492-ben tartjuk globálisan, ténylegesen pl. Magyarországon 1848-ban lett vége, mert ekkor számolták fel a jobbágyságot, és megint csak hiányos történelmi emlékeim szerint, európa többi országában sem volt sokkal korábban, vagy ha igen, akkor a tanulatlan munkás réteg jelent meg helyette, akik általában nem lendítették előbbre az ilyen forradalmakat.


Szintén érdekes volt, hogy az emberek számára fontosabb volt, hogy ki volt az uralkodó, mint hogy milyen nyelv volt a hivatalos, mi a közös történelmünk, vagy milyen meséket mondunk, hiszen az emberek többsége nem sok hivatalos ügyet intézett, nem tanult történelmet, és azokat a meséket mondta amiket ismert (táncokat táncolta, dalokat énekelte) de fizetett adót, vonatkoztak rá a törvények, az uralkodó döntései befolyásolták az életét). Nyilván a nacionalizmus azért alakult ki, hogy helyettesítse a korábbi világszemléletet.

2016. okt. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!