Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egy csoportból hány egyén...

Egy csoportból hány egyén cselekedete után ítélhetünk az egész csoport fölött? Hány százalék, vagy mi alapján mondható, hogy az egyén tettei a csoport tettei is?

Figyelt kérdés
A csoport csak külső szemlélőnek csoport, belülről nézve persze diverzek, nem is feltétlen tartják magukat végletekig összetartozónak, de ez persze szinte mindenféle embercsoportnál így van.

2016. okt. 24. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Tudod, maximum egy magyar főiskola andragógia szakán venék komolyan a kérésedet. De ott is megmosolyognának.

Persze itt a gyik politika témakörben lesznek önjelöltek, akik leállnak veled.

2016. okt. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
2016. okt. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2016. okt. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1, igen, tudom, kicsit elméleti, meg PPK-s kérdés ez, a leírásban leírt állítás is onnan van


Viszont pont ide a gyakorira és pont ide a politika kategóriába fontos szerintem egy ilyen dolog tisztázása

A magyarok így, a magyarok 98%-a, a románok úgy, a migránsok ilyenek, olyanok, a muszlimok, a jobbosok, a balosok, a nyugatiak, a liberálisok stb...


És igen, ez az általánosítás alapja. Mondjuk, hogy az általánosítás nem jó, de nap mint nap használjuk és kell is használni, mert praktikus.

De érdemes-e a teljes baloldalt elítélni, amiért pár tucat ember tegnap megzavarta az ünnepet?

Lehet-e mondani, hogy a migránsok erőszakosak, ha X migráns hajt végre erőszakot?

Lehet-e állítani, hogy a jobboldaliak mind nacionalisták, stb..?


Természetesen nem. De hol a határ?

2016. okt. 24. 18:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Politikában? Annyi, hogy a híveid máris gyűlöljék őket a cselekedetért.
2016. okt. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Baluba ***** válasza:

Válasszuk ketté a dolgot. Beszélhetünk arról, hogy egy általunk definiált csoport egyes tagjainak tette alapján elítélünk más tagokat, de felesleges. Mindnekit csak és kizárólag asaját cselekedetei és gondolatai alapján ítélhető meg.

Ugyanakkor. Ha adott egy csoport, aminke tagjai között valamlyen tulajdonság előfordulása gyakoribb vagy ritkább az átlagosnál, azzal jó dolog tisztában lenni. Például én soha, senki fölött nem ítélkezek azért, mert rossz környéken lakik, nincsenek vele szemben előítéleteim. Ennek ellenére éjjel egyedül óvatosabb vagyok a Nyolckerben, mint a Rózsadombon, mert statisztikailag nagyobb a kockázat.

Utóbbi esetben én már az átlagtól való 10%, vagy akár 5% eltérést is erősnek tartok, amivel megéri foglalkozni (persze csak megfelelően nagy csoport esetén számít az 5 és 10% eltérés).

2016. okt. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!