Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi szükség a nemek ilyen...

Mi szükség a nemek ilyen mértékű megkülönböztetésére?

Figyelt kérdés
Miért nem lehet a nemet mindössze annyira figyelembe venni, mint egy betegséget például. Tehát születéskor beteszik az ember orvosi kartonjába és annál a pár esetnél előveszik, amikor szükség van rá. Teljesen feleslegesen van a személyi igazolványon rajta, csak arra jó, hogy a szexista szórakozóhelyek meg tudják különböztetni a férfiakat és a nőket. Vagy például egyetemi felvételinél is kérik a nemet, miközben semmilyen megkülönböztetést nem ír elő egyetemek számára a törvény.
2016. okt. 29. 00:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
A nem szerintem is túlsàgosan meghatározza az ember életét. Szerintem nem más mint egy velünk született tulajdonság amivel együtt élünk. Bizonyos országokban több nemet tartanak nyilván így aki nem érzi magát egyiknek sem az kérvényezheti az x nemet.
2016. okt. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szerintem az meg olyan kirekesztő, hogy vannak a férfiak, vannak a nők és van mindenki más.
2016. okt. 29. 00:39
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, de erre van sokkal jobb lehetőség, mint az egyéb rubrika. Vagy csinálnak egy olyan mezőt, ahová szövegesen be kell írni a nemet vagy mégjobb, ha meg se kérdezik.
2016. okt. 29. 00:50
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

De ha szövegesen írod be,hogy nő,az miben különbözik attól,hogy be X-eled,hogy nő?:D

Egyébként ez statisztikához kell leginkább.

2016. okt. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

"vannak a férfiak, vannak a nők és van mindenki más."


Nem. Nincs senki más. Csak ferfiak vannak és nők. Egyéb neműek nincsenek.

2016. okt. 29. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
12%

"Nem. Nincs senki más. Csak ferfiak vannak és nők. Egyéb neműek nincsenek."


De vannak!


[link]

2016. okt. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

Nem értelek, miért van egyáltalán jeletösége annak, hogy meg van adva a nemed?


Még soha nem hallottam vagy tapasztaltam, hogy szórakozóhelyen, egyetemen vagy munkahelyen amitt kerültem volna elönybe vagy hátrányba, mert meg van adva a nemem.


Mellesleg egy emberen eleve látszik a neme, szóval lényegtelen, hogy megadják-e vagy sem a hivatalos iratokban.

2016. okt. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
Gyűlnek már a genderisták.....
2016. okt. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"Mellesleg egy emberen eleve látszik a neme, szóval lényegtelen, hogy megadják-e vagy sem a hivatalos iratokban"


Ha egy férfinak kinéző ember azt állítja magáról, hogy nő, akkor gondolom igazolványt kérnek tőle. És ha nem lenne benne az igazolványban, akkor nem mondhatnák, hogy ő márpedig férfi.

2016. okt. 29. 11:00
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
Irigylem azt az embert, akinek egy ilyen beteg baromság a legnagyobb problémája az életben.
2016. okt. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!