Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Meghalt egy idős rokonom....

Meghalt egy idős rokonom. Volt neki két gázpisztolya. Mi a teendő? Le kell adni valahol vagy megtartható? Úgy tudom névre szól.

Figyelt kérdés
2016. nov. 3. 06:58
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Kell lennie melléjük egy ún. MKH kártyának,ezt én megkeresném biztos ami biztos,de egyébként megtarthatod,csak közterületre nem viheted ki,ahhoz külön engedélyre van szükség.A viselési engedély szól névre.
2016. nov. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos nem tudom mi a MKH kártya. Mire jó? Hogy néz ki?
2016. nov. 3. 07:28
 3/5 anonim ***** válasza:
(látom csak 80 %-os a válaszom),tehát kiviheted közterületre is,csak dobozában ,kitárazva,szállítani természetesen lehet.
2016. nov. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kovpet ***** válasza:
Volt hozzá viselési engedély? Azt vissza kell adni, de egyébként a gázpisztoly szabadon vásárolható (életkori vagy bármilyen megkötés nélkül amúgy). Nem névre szól, hanem ugyan úgy veszed meg mint egy kiló kenyeret. Fizetsz és viszed, senkinek nincs sem kötelessége sem joga igazoltatni téged.
2016. nov. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Magaddal az utcára fegyvertokban nem viheted ki, de otthon simán tarthatod mindenféle engedély nélkül.


Nagypapám meghalt, akkor neki is volt egy gázpisztolya. Itt van nálam a szekrényben, néha szoktam játszogatni vele. Megnéztem, semmi törvény nincs ez ellen.

2016. nov. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!