Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A liberális gondolkodásúak...

A liberális gondolkodásúak nem bírnak veszíteni? Miért nem lehet elismerni hogy egyre több országban egyre kevesebben támogatják a liberális eszméket?

Figyelt kérdés
A vereséget illik elismerni. Ha vesztenek a liberális eszmék Lenygyelországban háborog fél Európa. Ha az Usában akkor a fél világ . Már ajvékolnak Ausztriában a decemberi szavazás miatt mert vesztüket érzik.
2016. nov. 11. 08:44
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
84%

Pedig szerted-e vagy sem Erika Berger alapvetően ma a jobboldal lett úgymond a "prolik" gyűjtőhelye, részben épp azért, mert az egykori baloldal átkényszerült liberálissá, így a jobboldal átment baloldalivá, bár hozzáteszem ez főleg Európára igaz.

Az meg, hogy kik járnak pártrendezvényre, nos megnyugtatlak, hogy két eset szokott lenni, vagy senki nem jön el, egyszer voltam egy jobbikos "tömeg" rendezvényen, ami végülis kötetlen beszélgetéssé alakult, mert összesen hárman voltunk érdeklődők, vagy a ráérő politikailag aktív réteg, a nyugdíjasok mennek el, fideszes mszp-s lakossági fórumokon az érdeklődők 80-90%-a nyugdíjas, rajtuk kívül ott van pár párttag, meg néhány újságíró.

2016. nov. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
73%

10-es,nézz meg pár statisztikát.

Nem én találtam ki,ez jön ki a felmérésekből,akár az amerikai választást nézzük,akár a Brexit szavazást.

Azt nem érdemes alapul venni,ami Magyarországon megy,mert az egy vicc.Egyik politikus se alkalmas a vezetésre,sőt a politikai nézetek se érvényesülnek igazán,csak a beszédekben.

2016. nov. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
5%

"de a szélsőjobbosok már nem simán konzervatívok,hanem átmennek rasszizmusba,gyűlölködésbe.Elég megnézni a kurucinfót.Te rábíznád bármelyik kurucinfósra az ország vezetését?"


A liberalisok is ugyanugy atmennek rasszizmusba es gyulolkodesbe csak ok a jobberek ellen uszitanak, esz nelkul naciznak, valamint borszin alapjan diszkriminalnak: a szines borueknek kvota a felsooktatasba ekozben a feherekben az ongyulolet keltese. Pontosan ezert nyert Trump is, mert a feher proliknak eleguk lett hogy a libsi demokratak megallas nelkul alazzak, diszkriminaljak es rugdossak oket, mertugye egy feketet vagy latinot bantani az nem polkorrekt viszont a feherekbe barmikor beletorolheti mindenki a szennyeset a rasszizmus legkisebb gyanuja nelkul.


"Vagy ott van É-Kórea,te szeretnél olyan országban élni?

De ott van Lengyelország is az új abortusztörvényével vagy Oroszország a rengeteg legyilkolt ellenzéki újságíróval."


De gondolom az a Svedorszag az idealis, ahol tilos kritizalni a bevandorlast kulonben bortonbe kerulsz uszitasert, ahol olyan hatalmas merteku a media cenzura (aki a liberalis politikat kritizalja az nem mehet adasba) mint az alltalad emlegetett Oroszorszagban, ahol egesz Europaban a legtobb ongyilkos van, ahol a depresszio nepbetegseg, az a Svedorszag ami a vilagon masodik helyen all a legtobbb egy fore juto nemieroszakban, ahol akire a rasszizmus vagy hazafiassag legkisebb gyanuja merul kirugjak az allasabol es nyilvanosan megszegyenitik, ez az idealis vilag ugye? Nem csak a fizeteseket kell nezni, lehet hogy anyagilag jol elnek, de a szellemi jolet tekinteteben elegge a beka segge alatt vannak.

https://www.youtube.com/watch?v=YDK6CZgscLI

[link]

2016. nov. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
93%

"Pontosan ezert nyert Trump is, mert a feher proliknak eleguk lett "


Na akkor megis a prolik valasztottak meg Trumpot?

2016. nov. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
85%

A liberalizmus annyit tesz leegyszerűsítve, hogy mindenkinek jogában áll békében azt csinálni amit akar, amíg az más szabadságát vagy békéjét meg nem sérti.

Ha ezt valaki csorbítja, az azt jelenti, hogy embereknek sértve lesz a szabadsága vagy a békéje. Vagyis ártanak neki.


Nem a politikai vereség a probléma. azért morajlanak a liberális gondolkodásúak, mert azt látják, hogy emberek veszélybe kerülnek.

Én nem akarom, hogy korlátozzanak a mindennapi szabadságomban és békémben. Másoknak sem kívánom ezt. Ezért tölt el a félelem, amikor az emberek ellen irányuló rosszindulatú akarat kap hatalmat.

2016. nov. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:
Meséld el miben vagy korlátozva vagy miben lesz egy amerikai ezután? És miért számít más népek iránti gyűlöletnek ha betartatnak törvényeket. Kritizálják Trumpot mert kitakarítaná az illegásis bevándorlókat az országból ez pl miért baj. Senki nem hívta őket nincs joguk ott lenni.
2016. nov. 11. 10:35
 17/46 anonim ***** válasza:
100%

Írtam volna erről? Nem rémlik


Trump nem az illegális bevándorlásról beszélt, hanem a mexikóiakról. Persze, nagyban fedi egymást a kettő, de nem ugyanaz. Ha azt m8ndod nem szereted a bűnözést, az oké, de ha ezt egy népcsoportra mondod, akkor az egész népet kri inalizálod, rasszista vagy.


Plusz ahogy a nőmről beszélt, az egyszerűen botrányos.


De én a kérdésre válaszoltam, amiben nem szerepelt Trump, te meg egyből ezt láttad bele. Ne tedd, eredetileg nem Trumpról írtam.

2016. nov. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
5%

15# Tudod engem es sok jobboldalit meg egy liberalis rendszerben toltene el a felelem. Hogyha kisetalnek az utcara egy olyan tablaval hogy nem kellenek bevandorlok rogton beperelnenek uszitasert, azert masnap a arckepem ott lenne a tejes doboz hatuljan hogy rohadt naci. Hogy peldaul ha itt is annyi muzulman lenne munt Svedorszagban es tuti nem jarnek szabadstrandra, nem jarnek lengebb ruhakba es bizony en mint no felve mennek el egy csapat muszlim mellett. Igen felnek amiatt hogyha nem vagyok olyan polkorrekt amit a liberalisok elvarnak akkor elveszthetem az allasomat.

Egy liberalis vezetesu orszag is eleg felelmetes am ha a rud masik vegen vagy csak ott a jobberek a diszkriminalt fel, hat most meg ti lesztek :)

2016. nov. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
78%
Féljél is ettől, fajgyűlölő erikácskám. Épp elég kárt okoztatok már.
2016. nov. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
71%

Lerövidítve a 2-es válaszát a jobboldali szavazók mind tanulatlan csóró bunkó népség kiöregedő félben. Te meg képviselnéd ezekszerint a tanult kultúrált felvilágosult halaó értelmiséget. Kár hogy a válaszod stílusa egy szemernyit se tükrözi ezt. Inkább az ellenkezőjét."


Az a helyzet kérdező, hogy ez igaz.


A Trump-Orbán-Farage fajta populistákra jellemzően a globalizáció miatt lecsúszó többnyire képzetlen, tanulatlan és alacsony keresetű főkét vidéki emberek támogatják.

Ez egy tény, ezer meg egy felmérés, statisztika közvéleménykutatás van erről. De például elég ha megnézed az Amerikai választási térképet. A nagy metropoliszok, gazdasági és ipari központokban mindenhol a demokraták nyertek kivétel nélkül.


Általánosságban elmondhatjuk, hogy van egy nagyon éles ellentét a városi és a vidéki népesség között. Ami részben abból ered, hogy a vidéki népesség általánosságban sokkal kevésbé tájékozott mint a városi. Ez abból fakad, hogy sokkal kevesebb vidéki használja az internetet.


Valamint, hogy az átlag liberális szavazó képzettebb, jobban informált és jobban keres mint az ÁTLAG Trump/Orbán/Farage szavazó.


Ezeket nem én találtam ki, ez egy bizonyított tény.

2016. nov. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!