Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mikor jön el az ember életében...

Mikor jön el az ember életében az a pont, hogy fellázadjon a kormány ellen?

Figyelt kérdés

Az emberek megoszlanak, amíg a többség normális életet él, nem lázad fel. Amikor már a többség rosszabbul él, mint a normál színvonal, fellázadnak. Kiváló példák erre a jobbágy felkelések ( elnyomták a jobbágyokat, akik nem bírták tovább és jogokat akartak kiharcolni maguknak ), a nagy francia forradalom ( a polgárság és a parasztság, mástnéven a "harmadik rend" nem képviseltethette magát olyan mértékben, mint a nemesség és a papság, holott az adók és az intézkedések őket súlytották a legjobban. Az egyik alkalommal, amikor nélkülük törvénykeztek, megelégelték az elnyomást és fellázadtak ) vagy jóformán bármelyik francia forradalom*.


A mai világban mikor jön el az pillanat, amikor azt mondja az átlagember, hogy "ez így nem élet, elég ebből" és fellázad, fegyvert fog a kormány ellen?



*Azért francia, mert ők a saját uralkodójuk ellen lázadtak fel, nem pedig egy elnyomó hatalom ellen ( mint például a magyarok '48-ban, bár ez sem feltétlenül igaz, elvégre nem a magyarok lázadtak fel, hanem csak védekeztek a betörő horvát-, román-, szerb- és császári seregekkel szemben ).


2016. nov. 19. 21:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%

Nincs rá szükség. Fegyvert fogni - ugyan már. Joggal lehet kritizálni ezt a kormányt sok tekintetben, de az ugye megvan, hogy még jócskán esélyes így is a következő választásokon?


Akkor milyen alapon fognál fegyvert egy olyan kormány ellen, akit a választók többsége támogat?


Ember, nemhogy fegyvert nem fognak, nagyon sokan szavazni nem képesek elmenni. Akkor meg miről beszélsz?

2016. nov. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Őszintén szólva, én nem érzem, hogy forradalmi hangulat lenne, pedig még fideszes sem vagyok. Egy forradalomhoz azért jóval több (illetve kevesebb) kell, mint ami nálunk van jelenleg. És abban nagyon igaza van az első hozzászólónak, hogy ha szavazni sem megy el kb. 40%, akik meg elmennek, megszavazzák a Fideszt, akkor miről is beszélünk? Meg úgy egyáltalán: kik lennének a forradalom "emblematikus" alakjai? Kit követne a nép, mert nekem, lövésem sincs.
2016. nov. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%

Várjál csak még a feketeleves hátra van, ha majd megépítik Paks kettőt meg megrendezik az olimpiát valamint tovább fojtatódik a haverok kistafírozása, és a kölcsönök felvétele majd akkor lesz itt kutyavilág. Már a minimálbér nagyarányú megemeléséből keletkező áremelési hullámról nem is beszélve. Nekem ez az egész nagyon bűzlik, nelegyen igazam de tartok egy nagy összeomlástól.

Nem kell nekünk ellenség orbán egyedül rombadönti az országot

2016. nov. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Tisztelt válaszolók. Tudom, a fidesz nem jó kormány, tudom, hogy ez egy magyar oldal, ezért ha politika mindenképp fidesz, de nem véletlenül tettem "egyéb" kategóriába és nem "magyar politika" kategóriába.

Vonatkoztassunk el a Fidesztől ha lehet és koncentráljunk a kérdésre: "A mai világban mikor jön el az pillanat, amikor azt mondja az átlagember, hogy "ez így nem élet, elég ebből" és fellázad, fegyvert fog a kormány ellen?"

2016. nov. 19. 22:06
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Isten óvja meg Magyarországot attól hogy itt fegyveres konfliktus robbanjon ki, mert ha egy ilyen konfliktus kirobbana az ötvenévvel vetné vissza az országot.
2016. nov. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

Szerinted egy fegyveres lázadás vicces dolog?


Kíváncsi lennék te mernél-e fegyvert fogni, vagy csak a szád jár....

2016. nov. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
#5: Szerintem ezt így, nem lehet meghatározni. Van, akinél csak akkor jön el ez a pont, amikor már nem tud enni sdni a családnak, vagy viszi a bank a házát, vagy még akkor sem. Másnál sokkal korábban, de ő sem forradalmat csinál, hanem "odébáll".
2016. nov. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
"Addig lehet hatalmat gyakorolni az embereken, amíg adsz is nekik valamit! Akit megfosztasz mindenétől, a fölött többé már nem lesz hatalmad!"
2016. nov. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

Rogán Antal, Kertész Balázs, aki rendőrségi jegyzőkönyv szerint a csúszópénzeit kezeli, és Puskás András, aki ma Exim bankos, korábban Rogán alpolgármestere volt, egy üzleti kör.

Ma együtt üzletelnek, de mindhárman a fidelitasban kezdték, csórón.

Ma a hármuk ingatlanvagyona:

A Rogán- és a Puskás-család révén közel 500 négyzetméter a Pasaparkban (itt laknak), ára kb. 500 millió.

A Rogán-család 100 milliós nyaralója Balatonlellén, és egy rahedli földje a szülőfaluja környékén (szegény családból származik),

Kertész Balázs 200-400 milliós háza a Gellérthegyen,

Kertész Balázs 170 milliós irodája a belvárosban,

Kertész Balázs nevén levő 600 milliós svájci villa.


Egyikük jövedelméből sem jöhetett ki ennek az összegnek a tizede sem.

És ezek még csak azok az ingatlanok, amikről tudunk. És csak az ingatlanok.

Orbán pribékjei jól élnek.

Amíg a főnök és családja nemzetközi bűnözőkkel üzletel, addig ők kirabolhatják az országot. Így megy ez ma.

2016. nov. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézz utána a forradalom objektív és szubjektív feltételeinek. Szabad megfogalmazásban ilyenek, mint: amikor az elnyomottak nem akarnak többé elnyomásban élni, az elnyomók nem tudják többé az elnyomást fenntartani, stb. stb.

Vagy: amikor a ... osztály, vagy az ... emberek már csak a láncaikat veszíthetik.

Na, ilyesmi pontot keresel te, valszeg. De ez a pont nincs itt, szvsz. Amíg van veszíteni valója, és nem kecsegteti kellő mértékű nyereség, csak a bolond fog kormány ellen lázadni.

2016. nov. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!