Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mire jó ez a fajta diszkriminá...

Mire jó ez a fajta diszkrimináció?

Figyelt kérdés

Gondolok itt most arra, hogy átnéznek valakin vagy éppen nem részesítenek előnyben, mert más származású. A magam részéről édesapám japán, őt is elég sok bántás érte, ugyanúgy engem is. Az általánosiskolától kezdve a középsikolán át szinte mindenkinek volt valami gúnyos megjegyzése rám, valamint nem olyan rég fejeztem be az egyetemet, ahol kicsit normálisabb emberekkel találkoztam és érdeklődtek felőlem. Innen ismertem meg a barátnőmet is, akivel már lassan 1 éve vagyunk együtt.


Most konkrétan azért tettem fel ezt a kérdést, mert akárhova jelentkeztem, mondvacsinált okokból visszautasítottak, holott nekem az a végzettségem. Van egy srác, akivel egy egyetemre jártunk és őt elsőre felvették arra a helyre, ahol nálam arra célozgattak, hogy nem látnak szívesen.


Mire jó az, ha előbb felületesen bírálnak az emberek, ahelyett, hogy először a munkavégzés minőségéről győzödnének meg? Legalább is tapasztalataim alapján én ezt látom.


2016. dec. 4. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mert mi a végzettséged és milyen munkát végeznél?
2016. dec. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Informatikusként végeztem és nyilván ebben a szakmában is helyezkednék el.
2016. dec. 4. 16:58
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Pedig a japánokat szeretik a magyarok ,főleg a fiatalok.

Nagy népszerűségnek örvend a japán kultúra, gasztronómia.

2016. dec. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

Keserű a szőlő, mi?

Japán vagy sem, a magyar proli szellemiség azért megvan benne, kapásból másokat hibáztatsz a sikertelenségeidért és meg se fordul a fejedben, hogy netán veled lenne a baj.

2016. dec. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
kétlem, hogy egy ilyen hiányszakmában kizárólag a származásod miatt hátrány érne, főleg, hogy ezen a területen rengeteg a külföldi is. Nagy eséllyel valami más lehet az oka.
2016. dec. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Én sem egészen értem, talán kínai származásúnak néznek.


A legjobb tudomásom szerint a japánok népszerűek hazánkban, a legtöbb ember felnéz rájuk.

2016. dec. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Hogy a csodába került ide édesapád Japánból? Gondolom, ide nősült. Hát én Japánban telepedtem volna le.

Kérdésedre válaszolva, nem tudok róla, hogy a japánokkal szemben lenne bármi "ellenszenv" a magyarokban. Persze vannak kivételek.

Mindenesetre első munkahelynél gyakran szubjektív dolgok is számítanak.

2016. dec. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%
Mindenkinek vissza kell mennie oda ahonnan jött. Ez az élet rendje.
2016. dec. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%

"Mindenkinek vissza kell mennie oda ahonnan jött. Ez az élet rendje."

Akkor csomagolj és menj vissza az Etelközbe!

2016. dec. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az a gond amit te magyarázol.
2016. dec. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!