Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tényleg bezáratják vasárnapra...

Tényleg bezáratják vasárnapra az üzleteket? Pont most olvastam, hogy a Központi okmányiroda szombat-vasárnap is nyitva lesz, viszont napok óta megint arról cikkeznek, hogy a boltokat bezáratják vasárnapra. Hol itt a logika?

Figyelt kérdés
[link]
2010. máj. 2. 07:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%
A boltok eddig is zárva voltak kivéve a tescot. Nem tök mindegy?
2010. máj. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nemcsak a Tesco volt nyitva vasárnap. És nem mindegy, mert pl mi mind a ketten dolgozunk szombaton, és vasárnap amikor visszük a gyerekeket a vonathoz, hogy visszamenjenek a koliba, akkor vásárolunk be. Nem mindenki lakik városban, hogy munka után még be tudjon vásárolni.
2010. máj. 2. 08:08
 3/17 A kérdező kommentje:

A központi okmányiroda iroda meg pont most kezd dolgozni vasárnap is.

Ott szerinted többen lesznek, mint ahányan vasárnap vásárolnak?

2010. máj. 2. 08:11
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt egy nagy forgalmú posta, ahova nagyon sokan mentek vasárnap, de bezárták vasárnapra, nos, most a héten úgy alakult, hogy 2 sürgős levelem és 1 sürgős befizetésem is volt, amit csak postán intézhettem el, és hét végére jöttek be, tegnap minden zárva volt, ma nincs nyitva, pénteken kellett munka előtt rohannom (mert mikor végzek, akkor már nincs nyitva posta), hogy el tudjam intézni. Egyébként ha nem zárják be vasárnapra, az a kerületünk legnagyobb forgalmú postája, és vasárnap is nagyon sokan keresték fel, akik máskor nem tudták elintézni, nem látom értelmét a vasárnapi zárva tartásnak - főleg, hogy váltott műszakban dolgoznak. A boltokkal ugyanígy vagyok, nem mindenki tudja máskor elintézni a bevásárlást, és amúgy is váltott műszakban dolgoznak, meg tudják oldani, és őket nem hívják be akármikor, ha lejárt a munkaidő (nem úgy, mint az orvosokat, tűzoltókat...).
2010. máj. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ez egy ideológiai kérdés. Legalábbis Harrach Péter azzal indokolta a kötelező zárva tartás előírását, hogy véget kell vetni a liberális ámokfutásnak. Lesznek még ilyen meglepetések. Azzal, hogy most a FIDESZ került hatalomra, sok minden megváltozik. És nem minden úgy, ahogy a rá szavazók gondolták. Nekem egyébként mindegy, eddig se vásároltam vasárnap.
2010. máj. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

gyerekkoromban szombat délben bezárt MINDEN bolt és senki nem halt éhen a hétvégéken.

Megtanulak az emberek hétköznap bevásárolni.

Egyébként hetente egyszer bőven elég,az meg lehet akármelyik hétköznap.

Nagyon helyes.

Ja,hétvégén meg lehet sütni:hazikenyér.hu

2010. máj. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szuper!!

Nővérként majd azt mondom a k'rva annyát annak aki vasárnap meg akar halni mert én sem akarok dolgozni.

Oké legyen zárva minden de akkor nincs 12 órás műszak hétvégén.

2010. máj. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

10:04 - De gyermekkorodban a 8 órás munka valóban 8 óra volt, és nem volt kötelező túlóra, volt IDŐ bevásárolni...


Viszont a te gyerekkorodnál sokkal régebben a vasárnap a vásár napja volt, akkor volt a nagy piac, innen kapta a vasárnap a nevét.

2010. máj. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
0%
Mi Németországban élünk (Stuttgart), és itt minden üzlet zárva van vasárnap! (kivétel 1-2 kávézó étterem, döneres). Érdekes módon senki nem háborog, pedig itt is járnak dolgozni hétköznap az emberek...Vasárnap meg tele vannak a parkok családokkal, sétálnak, szórakoznak, EGYÜTT VAN A CSALÁD!!! Még a König str.-n is MINDEN üzlet zárva van. Pedig az egy olyan utca kb., mint Pesten a Váci utca.
2010. máj. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Az én gyerekkoromban a nyolc óra,nyolc óra volt....kivéve amikor betakarításkor 5-10-ig dolgoztak a földeken....meg szombaton délelött még tanítás volt....meg kommunista szombat...meg a nővérkék nem hőbörögtek,hogy hétvégén dolgozni kell.

kedves nővér!Itt a lehetőség elmehet pénztárosnak a Tescoba és a hétvégéi szabadok lesznek.Még véletelenül se szeretnék ilyen mentalitású nővér kezei közé kerülni...szerintem más se.

2010. máj. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!