Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek az intézetben...

Szerintetek az intézetben vagy egy nyomorgó családban van jobb helye egy gyereknek?

Figyelt kérdés
2016. dec. 30. 10:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az intézetekben sokszor rosszabbak a körülmények meg ott a sok pedo is molesztálja őket.
2016. dec. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Attól függ milyen intézetről van szó. Az egyik barátom egy bécsi gyermekotthonban nőtt fel, ahol nagyon családias volt a légkör, a gondozók rendesek voltak, nem volt csicskáztatás és odafigyeltek a gyerekek speciális igényeire. Ha lennének idehaza ilyen helyek, akkor simán engedélyezném azt a jogszabály módosítást, ami lehetővé tenné az elégtelen anyagi források miatti elválasztást, de mivel MO-n nagyon kevés ilyen színvonalú gyermekotthon van, így inkább a családban hagynám a gyereket. A nyomort is ahány ember van, annyiféle módon definiálják, ismerek olyan gyermekvédelmist, aki már azt is nyomornak állítja be, ha a 8 éves gyereknek nincs saját számítógépe, de hallottam már olyanról is, aki még azt se tartja nyomornak, ha 3 gyerek alszik egy méterszer kettes ágyban egy fűtetlen szobában. A nyomorról nehéz egységes képet kialakítani, épp ezért vacillálnak az előbb említett anyagi hátrány miatti kiemelés törvénybe iktatása miatt. Ha engem kérdezel én egy, a vizsgálandó gyermek társadalmi osztályából származó szakértővel vizsgáltatnám meg az esetet és ha ő úgy ítéli meg, hogy az a gyerek nyomorog, akkor először is rokonokhoz raknám be a gyereket, persze csak akkor, ha ők képesek biztosítani nekik azt, amit a szüleik nem, ha azonban erre nincs opció, akkor nevelőszülőkhöz küldeném, intézetbe csakis a legvégső esetben, ha se rokonok, se megfelelő nevelőszülők nem állnak rendelkezésre.
2016. dec. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%
Persze hogy családban. Intézetbe már eleve csakis és kizárólag olyanokat volna szabad vinni, akinek végképp senkije sincs, vagy a rokonai közt bántalmazásnak lenne kitéve.
2016. dec. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"Az egyik barátom egy bécsi gyermekotthonban nőtt fel"


Hát nem irigylem szegényt. Én még magyarba sem szívesen mennék.

2016. dec. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet megmondani.

A családban ugyan úgy lehet pedofil meg csicskáztatás. Nem egy ügy volt, hogy ürülékkel etették a gyerekeket a szülők...

2016. dec. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én ismerek olyan családot,ahol 3 gyerek van,az anya iszik,cigizik,alig csinál valamit,az apa hébe-hóba dolgozik.

A nagymamánál laknak,aki már idős.


És a nagyi nem akarja intézetbe adni őket,így viszont nyomorognak.

2016. dec. 30. 11:00
 7/14 anonim ***** válasza:

Ott, ahol törődnek a gyerekkel, segítik, oktatják és szeretik.

Elsődlegesen a család feladata lenne, ha azonban a szülők erre képtelenek, de az adott intézmény képes megadni a gyereknek akkor az.

Én örülök, hogy szerető, gondoskodó családban nőttem fel és nem a közeli gyermekotthonban. Ugyanakkor egy Böjte Csaba-féle otthonban egy gyermeknek milliószor jobb, mint egy nyomortelepen alkesz és/vagy erőszakos, nem törődöm szülőkkel.

2016. dec. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Amit én hallottam olyanoktól, akik ott nőttek fel, akkor inkább, nyomorogjon otthon az alkesz szüleivel.
2016. dec. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nekem volt intézetis osztálytársam is,és ők egész jó helyen nőttek fel.

És sokat segített rajtuk az állam.


Vannak,akik meg 18 éves korukig lenyomorgják a szülőkkel a gyerekkorukat,és semmi támogatást nem kapnak.


Ez az osztálytársam azt mondta,hogy ahol ő lakott,ott ha egyetemen tanulnak 24 éves korig lehet ott lakni.

2016. dec. 30. 11:33
 10/14 anonim ***** válasza:
A nyomorgó családban, mert a szülőket semmi sem pótolhatja. És attól mert egy család szegény még nem jelenti hogy rossz emberek és szarnak a gyerekükre, mint ahogy itt mindenki beállítja.
2016. dec. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!