Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha elvileg globális felmeleged...

Ha elvileg globális felmelegedés van, akkor mi ez a -20 fokos helyzet magyar földön?

Figyelt kérdés
Mondhatni szibériai a hőmérséklet lassan, mégis mindenki azt hajtogatja, hogy globális felmelegedés van. Szerény véleményem szerint ez egy összeesküvés elmélet.
2017. jan. 5. 21:18
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
80%

Keptam privit Lazy Lover "barátomtól", íme közkincs:


"anyuka ádat pontozd le a rák egye meg a fastod"


Mondanám, hogy a stílus maga az ember, de akkor Lazy Lover nem is létezik, mert itt még helyesírás sincs, nem, hogy stílus. :-)


Na kb. ennyit tudnak a globális felmelegedést tagadót, a anyázás az megy nekik, a természettudományok meg nem.

2017. jan. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 Lazy Lover ***** válasza:
8%

aki 0 ra pontozott az melyik országban él? vagy ennyire ostoba? hogy nem tudja milyen idő van kint.... évek óta nincs nyár meg tavasszal is lefagytak a virágok a gyümölcs fákról de itt egy cikk ha valaki nem emlékezne rá


[link]


akkor milyen felmelegedés van? ha az lenne azt lehetne olvassni hogy minden szét égett.....

2017. jan. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
88%

Különösen Lazy Lovernek


[link]

2017. jan. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
78%

Milyen -20 °C-os helyzet magyar földön?

[link]

[link]

[link]

2017. jan. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 Donald J. Trump ***** válasza:
82%
Az a baj, nagyon sokan alap meteorológiai összefüggésekkel sincsennek tisztában. Ha a globális felmelegedés annyiról szólna, hogy melegebb lesz, akkor minden átlaghőmérséklethez hozzá kéne adni +1,5 °C-ot oszt' csókolom. Csakhogy a Föld légköre nem úgy működik, mint egy serpenyő tojásrántotta, amire rátekerjük a gázt és az egész melegebb lesz, hanem akcióra reakcióval felel. Mivel leegyszerűsítve a felszálló meleg légáramlat eredménye csapadék, ami pedig lehűlő frontot von maga után, az átlaghőmérsékletek emelkedése több felszálló meleg légáramlatot és több lehűlést is fog okozni. Vagyis az átlagos hőmérsékletek emelkedése több szélsőséges hőmérsékletet is eredményez a skála mindkét szélén. Ezt a klasszikus haranggörbével úgy kell elképzelni, hogy szétcsúszik a várható értékek intervalluma - megnő a szórás. Nem azt fogja mondani a meteorológus, hogy március 15.-én várhatóan 10 ± 5 °C lehetséges, hanem 12 ± 10 °C. Oké, ez egy nagyon csúnya leegyszerűsítés - egy valódi klímaszakértő szerintem a fejemet is szegné miatta, de azért írtam így, hogy gyengébbek is megértsék.
2017. jan. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
74%

Földrajzórán kellett volna figyelni, ugye...


Attól még lesz hideg, hogy 10 év alatt 1°C-kal emelkedett az átlaghőmérséklet a földön, Einstein. A melegedés súlyosságát a jégsapkaolvadás és a tengerszint magasság emelése nagyon szépen ábrázolja. Persze, a magyarokat ez rohadtul nem érdekli, így megértem, hogy te leszarod, de nyugodtan tagadd a hollandok előtt a felmelegedés létezését és majd ők beverik az arcod.

2017. jan. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
60%

Lazy Lover!

A globális felmelegedés az attól globális, hogy rohadtul nem csak kis hazánk 93ezer négyzetkilométerére vonatkozik!


Tavaly télen volt pl plusz fok is az északi sarkon!!! Ahol elvileg állandóan fagy:


[link]

2017. jan. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
79%
A globális felmelegedés az egész glóbuszra értendő, átlagban. Ha nem vagy rest, te is összeadogathatod a meteorológiai állomások hőmérsékleti adatait, és összevetheted korábbi eredményekkel. A klimatológusok a modellek és elmélet alapján is azt állítják, hogy elsősorban szélsőséges lesz az időjárás. Melegebb légkör azt eredményezi, hogy a nagyobb lesz a rendszerben a tárolt energia, nagyobb energia pedig intenzívebb időjárási jelenségekben nyilvánul meg. Lesznek a földön olyan helyek, ahol sokáig ez észrevehetetlen lesz, és már most vannak olyan helyek, ahol szívás van. Ezeknek az időjárási anomáliáknak, viharoknak, hideghullámoknak, hőhullámoknak, árvizeknek a közvetlen hatása lepkefing lesz ahhoz a hatáshoz képest amit majd a társadalmi, és ökológiai rendszerek felborulása fog okozni. Elég volt 1-2 enyhébb tél nálunk, és idén sok helyütt gabona 30%-át felzabálták az elszaporodott rágcsálók. megjelentek olyan egzotikus kórokozók amilyenek az életben nem voltak itt. Gondolom sokakat személyesen is érintett az idei ázsiai, afrikai (zöld) vándorpoloska invázió. Ha télen nem nyúlnak ki, akkor jövőre még nagyobb szívás lesz. Afrika jó része 30éven belül alkalmatlan lesz a földművelésre. Akkor majd nem azért fog több száz millió ember Északnak menni mert mutti lakást, segílyt ígért nekik, hanem azért mert nem akarnak éhen-szomjan veszni. Aki nem látja hogy ez egy valós probléma, az vak, vagy hülye. Azt hogy ezt a felmelegedést mi okozza, vagy milyen arányban osztozik az emberi tevékenység (CO2,SO2,CH4), vagy embertől független természeti ráhatás,(napciklus,vulkánok,stb) még vita tárgyát képezi. A globális felmelegedést viszont senki sem vitatja, hiszen ez egy egzaktul, számszerűen is jól mérhető jelenség.
2017. jan. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
69%

Lehet, hogy most itt hideg van, de a tudósok munkája NEM abból áll, hogy kimennek a Kálvin térre, és naponta megmérik a hőmérsékletet, majd tisztázzák, hogy hideg van, és nincs felmelegedés... Ők bizony az egész bolygó átlaghőmérsékletét veszik alapul, és az évről évre melegszik... Ettől persze lokálisan lehet más időjárás éppen aktuálisan, de globális szinten nézve elég elkeserítő a helyzet. Lehet, hogy most épp hideg van, de nyáron meg megint jönnek az iszonyatos kánikulák. Igazából már most is szélsőségesebb az időjárás, mint régen volt, ez idehaza is megfigyelhető: keményebb kánikulák, sokkal enyhébb telek. Komolyan mondom, évekig nem is volt rendesen fagy télen. Iszonyatosan szélsőséges lett az időjárás. Ma már előfordulhat októberben is egy nagyobb vihar, régen ez elképzelhetetlen volt.

Globális szinten meg látszik a helyzet, sok helyen van elsivatagosodás, sok helyen már most gondot okoz ez a vízellátásban vagy épp az élelmiszertermelésben. Nem egy helyen száradnak ki szántóföldek, és válik lehetetlenné az élelmiszertermelés. Igaz, nem Európában van ez, hanem Afrikában, de ezért kell globálisan nézni, mert nem biztos, hogy itt jelentkeznek először problémák. A gleccserek húzódnak vissza, a sarki jégtakaró lassan, de biztosan olvad. Lesz még ebből nálunk is probléma. Először csak egy olyan migrációs válság lesz, amikor az élhetetlenné vált területekről elkezdenek menekülni az emberek, amihez képest a mostani kutyafüle; aztán szépen itt is változni kezd a klíma. Nehogy azt hidd, hogy minket elkerül a dolog. Ez van, a földi ökoszisztéma egy összefonódott rendszer, ha valahol óriási a gáz, azt mindenki megérzi. Márpedig a globális felmelegedés elég súlyos probléma.

2017. jan. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem meg, nem tudod mi az atél. Illetve, mi lenne, ha lenne még olyan, meg egyáltalán évszakok.
2017. jan. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!