Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Más ország nyugdíjasai is...

Más ország nyugdíjasai is ilyenek?

Figyelt kérdés

A kérdésem nem provokáció, egyszerűen érdekel, hogy mást mit gondol erről. És nem is csak feltétlenül a nyugdíjasokra, hanem az előző rendszerben felnőtt idősebb emberekre is vonatkozik a kérdésem.

Szóval elég érdekes dolgot láttam egy fórumon: egy 60 körül ember belekötött egy szívbeteg fiatalba, hogy hát azért mégis dolgozhatna, hiába szívbeteg, mert megtanulná, mi az a munka. De olyat is elég sokat láttam, hogy egy idősebb abba kötött bele, hogy az ülőmunka az nem is igazi munka.


Nekem ami elég furcsa, hogy ezek az idősek nem műveltek, vagy tájékozottak, és mintha egyáltalán nem is lennének képben a mai helyzettel, mégis nagyon magabiztosak és mindenkit el akarnak látni tanácsokkal. Sajnos még a rokonságban is vannak ilyenek.

Szóval az érdekelne, hogy ez valami magyar sajátosság-e.



2017. jan. 15. 12:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
71%

C"sakhogy a nyugatiaknak, kimaradt a 45 év szocializmus. Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy az egykori "keleti blokk" országaiban élő nyugdíjasokhoz képest, milyenek a magyarok."


Annyira szokás a Kádár rendszert visszasírni, hogy sajnálom szegény nyugatiakat, nem tudják milyen jóból maradtak ki.

2017. jan. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy a nyugati nyugdíjasok nagyon el voltak kényeztetve. Magyar és más emberek termelték meg a nyugdíjukat, olyanok, akiknek a felnevelését, taníttatását nem ők fizették.


Én nem tudom, hogy mennyire igaz az amerikaiakról író ember tapasztalata, de az ottani újságok egész mást írnak.


A kanadai nyugdíjasok véleménye is hasonló a magyarokéhoz, különböző szempontokból. Még a saját gyerekeikről, unokáikról is. A volt tanár, ápolónő, eladó, sofőrféléknek is. Sőt, még a farmja mellett paradicsomot, dísztököt áruló farmerfélének is.


Mi is az a "mai helyzet", amivel nem lennének képben a nyugdíjasok?


Fordítsuk meg; szerintem a túl kevés élettapasztalattal rendelkező "fiatalok" az okoskodók, azt hiszik, ha tudnak kütyüket nyomkodni, már mindent tudnak. Na, hogy tetszik az általánosítás? Azoknak a fiataloknak, akik egy egyszerű vetélkedőn, több diplomával képtelenek általános iskolás kérdésekre válaszolni?

2017. szept. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én azt látom, hogy az itthoni nyugdíjasok nagy része csak vegetál. És nem csak az anyagiak miatt, hanem azért mert nem akarnak/tudnak élni, élvezni az életet. Nem rosszindulatból mondom. Itthon szinte lehetetlen jókedvű nyugdíjasokat társaságban látni. AZ ember ha elmegy kicsit délebbre, kártyázó, nevetgélő öregeket lát a presszókban, padokon, parkokban. Adnak magukra és nem is csak a pénzről van szó. Nem hagyják el magukat, legalábbis sokkal többen mint nálunk. Nem pénz kell ehhez, hanem életöröm. Az átkos években a teljes társadalmunkat taccsra vágták és a mostani timédzserek lesznek az elsők akik megfordíthatják ezt, talán.....
2017. szept. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!