Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nektek célotok, hogy az...

Nektek célotok, hogy az emberek békében, jómódban, nyugalomban élhessenek együtt?

Figyelt kérdés

Viszonylag banálisnak tűnik a kérdés, de belegondolva talán mégsem.

Ha célotok ez, akkor egy "cél-listán" hanyadik helyen szerepel? Mi áll előtte?

Ha nem célotok, miért nem?


Cél alatt azt értem, hogy erre törekedtek a politikai nézetetek kialakításában, jövő kialakításában.



2017. jan. 18. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, nem lenne rossz.
2017. jan. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A jómód szerintem megodható is lenne (mindenki megélne fejfájás nélkül), de a békét és nyugalmat szerintem nem lehet elérni világszinten. Pedig jó lenne, ha nem kötne bele mindenki mindenkibe ok nélkül.
2017. jan. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezt Magyarországon simán meg lehetne oldani, csak éppen az a probléma, hogy a legtöbb magyar valamiért imád szórakozásból kötekedni a másikkal.
2017. jan. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem a realitása a lényeg, hanem az, hogy ti törekedtek-e erre.

Ha mindenki törekszik rá, akkor nem lenne probléma, tehát van, aki nem törekszik rá.

A jómód megteremtése akarat szempontjából összetettebb, hiszen például hiába akarja valaki, ha nincs munka.

A békében való együttélés viszont már inkább rajtunk múlik, hiszen ez hozzáállás kérdése. Ti törekedtek a békében való együttélésre?

2017. jan. 18. 14:18
 5/10 anonim ***** válasza:
#2 Vagyok, én igen. Tudom hogy mindenkit nem lehet megváltoztatni, de ha más nem képes csak a támadásra, attól még nekem nem kell beállnom a sorba.
2017. jan. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy kicsit általánosságban beszélnék ha nem baj.

Tapasztalataim szerint nem.

Persze ha megkérdezel bárkit,hogy akar e békét stb azonnal rávágja,hogy igen,viszont az emberek 90%a semmit nem tesz érte.A legtöbben csak azt nézik,hogy nekik és a környezetüknek jó legyen,a problémával pedig csak akkor hajlandóak szembenézni,ha már nem tudják elfordítani a fejüket.

Az emberek önzőek,csak a saját valóságukat hajlandóak elfogadni.

2017. jan. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"a problémával pedig csak akkor hajlandóak szembenézni,ha már nem tudják elfordítani a fejüket"

Sajnos egyetértek de bár nem így lenne. Nincs az a probléma ami nem lehetne megoldható, mégis annyira kevesen látják így.

2017. jan. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem célom magánemberként, a sorsomat én irányítom, ha több pénz kell, és ezt nem képes megadni egy ország, akkor elmegyek olyan helyre ahol megadnak annyit amire vágyok.

A békét megint csak nem mi döntjük el hanem a politika, de ezzel együtt jár a nyugalom is.


Egyszerű emberként nem is nagyon lehet tenni semmit olyan rendszerben ahol megmásítják a szavazatokat, meg korrupt az egész vezetőség.

Szóval én nem foglalkozok ilyesmivel, csak a magam életével, mert abban az egyben legalább én döntök.

24F

2017. jan. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8as, értem amit írsz, és mint mindenkinek, megy a zöld, de azért kicsit akadékoskodnék:D


Ugyanis én nem értek teljes mértékben egyet azzal, hogy a békéért átlagember nem tehet semmit. Persze, globálisan tekintve nem. De kis dolgok... nem zúdítod rá a feszültségedet arra, aki vétlen a dologban, nem sértünk meg fölöslegesen másokat, nem ártunk olyanoknak akik nem ártottak nekünk (pl feljelentem, mert tudom, hogy torrentezik.. semmi közöm hozzá, de megteszem)


Vagy ami ugye sokkal nehezebb: nem ítélkezünk, csak amennyit nagyon muszáj. A magam részéről.. bennem is vannak előítéletek, pl különböző etnikumokkal szemben, de nem hírdetem ezeket, mert az csak további feszültséget szídna, és próbálok mindent egyéni motivációra visszavezetni, elkülöníteni az eseteket. Erre jó példa, hogy kérdezte már meg tőlem cigány srác a Blaha környékén, hogy mennyi az idő.. megmondtam neki, erre megköszönte és továbbment. Persze más esetben (más ember) érdeklődött a mobilom iránt is. A fontos, hogy nem ugyanaz volt a kettő.

Persze ez semminek, banálisnak vagy nonszensznek tűnik, de szerintem sokban hozzájárul ahhoz, hogy csak a bűnözők legyenek megkülönböztetve, a többi meg tudjon békében együtt élni.

2017. jan. 18. 23:00
 10/10 anonim ***** válasza:

A béke és a nyugalom még megoldható lenne, mert ez az embereken múlik, de a jómód semmiképp.


Túl sokan élünk ezen a sárgolyón. Hol akarsz te jómódot? Varázspálcával suhintasz egyet, mint Harry Potter?

2017. febr. 22. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!