Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a különbség magyarkodás és...

Mi a különbség magyarkodás és egészséges magyar öntudat között?

Figyelt kérdés
Csak komoly válaszokat kérnék szépen.

2017. febr. 6. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Például az, hogy nincs túlerőltetve.
2017. febr. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%

Mi az az egészséges magyar öntudat?

Egyáltalán lehet azt egészségesnek hívni, hogy valaki éltet egy olyan nemzetet, ami teljesen alap dolognak veszi a mindennapi korrupciót és a gátlástalan gerinctelenséget?

2017. febr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

"mindennapi korrupciót és a gátlástalan gerinctelenséget?"

Ha szerinted magyarnak lenni ennyiből áll, akkor azt nagyon sajnálom.

2017. febr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Én teljes belsővel magyarnak érzem magam és fontos nekem a magyar öntudat gyakorlása. A fiamat is úgy nevelem, hogy ő is büszke legyen rá, hogy magyarnak született. Fontos a hagyományok gyakorlása és az, hogy a káros idegen elemekre azért már időben kialakuljon egy természetes védekező ösztöne a gyerkőcnek. Ezt jó neveléssel el lehet érni, valamint a szülők iránti feltétel nélküli tisztelet is alapismérve a magyarnak, amit szintén a szülői jó példamutatásból, valamint a jó neveltetésből tud elsajátítani a gyerek.
2017. febr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%

Az az egészséges, ha ápolod a hagyományaid, de az idegen elemeket sem tekinted károsnak, hanem mértéknek, amikhez képest viszonyítva el tudod helyezni a magyar kultúra elemeit objektíven.


Akkor magyarkodás, ha erre képtelen vagy, mint az előző válaszoló.

2017. febr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Szimeon ***** válasza:
84%
Magyarkodás az ami alatt nincs valódi nemzeti érzés. Csak üres hőzung. Színjáték. Pl. valaki csak a pénzért és pozícióért magyar nemzettudatúnak tetteti magát, valójában pedig röhög a markában ha a magyarokat baj éri.
2017. febr. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

"Mi nem magyarkodunk, hanem magyarok vagyunk"

Igen, Felvidéki vagyok. Mondják, hogy a határontúli magyarok ilyenek (legalább is egy nagy része). De nekünk nem abból áll a nap, hogy felkelek, dolgozok, lefekszek és magyar vagyok. Mi "szlovákián" lakunk a sok szlovák között, nap mint nap megküzdünk a magyarságunk megmaradásáért. El vagyunk nyomva. Sima nacionalizmus (hazaszeretet), szerintem nincs ezzel gond.

NEM kérek erre választ egyik kommentelőtől sem, saját véleményemet írtam le a kérdezőnek. Ezt a "magyarkodás" szöveget egyébként pont a szlovákok szokták nekünk mondani.

2017. febr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

Minden népnek van saját öntudata. Hiába vegyes "nép", az amerikaiaknak is. Sőt...

Magyarországon "lassan" szégyen kitenni a magyar zászlót. Amerikában szinte minden ház udvarán kint van. Romániában egyes falvakban a házakat is igyekeznek piros, sárga, kékre festeni, vagy legalább 1-2 szín legyen rajta. Valamiért ezt belőlünk igyekeznek kiölni. Ha kitennéd a magyar zászlót, azt mondanák, "magyarkodsz".

Hogy mi a magyarkodás? Nem tudom.

Hogy mi a magyar öntudat? Erre 4-es megadta a választ.

2017. febr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Magyarkodás az, amit két kommunista párt, a Fidesz és a Jobbik csinál. A magyarságot jobban gyűlölik, mint a libsiket. (Erre bizonyíték pl.: az államosítás a Fidesznél és a "dzállami vagyon lönyúlása, há já mi'jez báttya?" mentalitás a jobbikosoknál, ha valaki sikeresebb náluk.)
2017. febr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%

Az egyik mindenféle nemzeti színű cucc kiakasztása a mellre, kirakása a falra, felvétele öltözetként, stb.


A másik meg simán csak a szívedben van.

2017. febr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!