Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az FSP Raider tápegységek...

Az FSP Raider tápegységek valóban megbízhatatlanok? Le kéne cserélnem a Raider 650-emet?

Figyelt kérdés

Kérdezősködtem külföldi fórumokon egy problémámmal kapcsolatban, illetve CrossFire-terv miatt, de mindkét esetben a válaszok arra terelődtek, hogy az FSP Raider 650W-es tápegységem ( [link] nem megbízható fajta és azonnal cserélnem kéne.


Ez a link is elbizonytalanít, ahol Tier 4-ben van feltüntetve: [link]


Itt a gyakorin sokszor ajánlják az FSP Raider tápokat (vagy legalábbis régebben ajánlották), ezért bátorkodtam ezt venni tavaly novemberben egy i5-4690 és egy Asus R9 290X mellé.


Időről-időre előfordult, hogy a gép nem akart elindulni (leragadt a splash screennél), amin semmi nem segített, csak váratlanul, valamelyest magától helyreállt néhány órás hiábavaló próbálkozás után (memóriák eltávolítása, cseréje, merevlemez/SSD lecsatlakoztatása, 24-tűs csatlakozó kihúz/bedug)... a mai napig nincs rá magyarázatom. Utoljára 3 hete produkált ilyesmit, akkor a 24-tűs csati megigazítása után egyből helyreállt - de ez is csak arra enged következtetni, hogy az alaplap tápellátásával lehet baj.


Érdemes volna lecserélnem a tápegységem, "életveszélyben" van a gépem? Bár a linken említett Tier 1-2-es tápok hazai pénztárcához méretezve picit drágának tűnnek (legtöbbjükből az 550W-os 30 ezer fölött van). Vagy pedig hagyjam nyugodtan?


A teljes konfigom egyébként:

Asus H97-Plus

i5-4690

Asus DC2OC R9 290X

Samsung 840 Evo 250GB

1TB WD Black

LG ODD

FSP Raider 650W



2015. nov. 2. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Az fsp raider az egyik legjobb közêpkategóriás táp , nagyon megbízhatóak , nekem is az van és mástól sem hallok rá panaszt , inkább csak jót. Nálad vagy máshol lesz a gond vagy gyári hibás a táp , akkor gari.
2015. nov. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Ebbe a gépbe a legjobb lenne egy FSP Aurum Gold 650-700W, de ez már 43K Ft. [link]

Vagy van az XFX Pro 650W, ami egy nagyon jó táp, viszonylag olcsóbban. Ráadásul moduláris. [link]

2015. nov. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az FSP raider minden tesztoldalon kimutatta, hogy a tulajdonságai belépőszintnek felel meg. A hatásfoknak és a garanciának köze sincs a minőségnek, maximum később romlik el.

Példa: Van olyan codegen táp, ami 80+ gold hatásfokú. Megvennéd? Én biztosan nem. Ezzel szemben van ipari védelemmel ellátott, rendkívül jól szabályozott Seasonic vagy XFX Bronze minősítésű táp.

Egy tápnak nem az a feladata, hogy legyen elpusztíthatatlan 30 évig, hanem hogy sok százezres konfigurációt jól védje. OC nélküli gépbe elég, de a gyenge feszültségszabályozás, rossz minőségű kondenzátorok miatt ronthat az alkatrészek élettartamán. Ezen kívül nagyon szerencsétlenül oldották meg a hűtést, hónapok múlva rendszeresen zajos.


Mondjuk úgy, hogy a Raider egy az egyben egy FSP Hexa, csak tovább bírja.

2015. nov. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyébként nem tudom ki értékeli le a Raidert, ahogy az előző válaszoló is mondta, rendkívül jó táp, 80 Plus-os hatásfokával és egyéb védelmével sok tápot gyűr le. Az FSP mindig jó választás tápok terén.
2015. nov. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kedves előző válaszoló! Az én személyes tapasztalataim szerint az FSP Raider 550W elég jó.
2015. nov. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem tervezel OC-t, ezért bőven elég Tier 3 táp is. A konfigurációd pedig 450W-nál többet soha nem fog enni. Kapásból fel tudom sorolni, hogy melyek az olcsó tápok azok közül: Be Quiet Pure, Thermaltake London, EVGA B, Corsair CS, Xilence Performance A. ~20-25 ezerért.
2015. nov. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a tápválasztás nem ízlés vagy elv kérdése, hanem kemény tények alapján kell mérlegelni. A Raider egy belépőszintű táp, ezt el kell fogadni. Ehhez az i5+290x konfigurációhoz pedig határeset, inkább ~150 ezres gépbe lenne megfelelő, ez pedig kb a kétszerese lehet.
2015. nov. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Trevor. ***** válasza:

Az én Chieftec CTG-500 tápomat is leszólták régebben. Tudom, hogy nem egy csúcsminőség, de a gépemnek teljesen megfelelő és kellő védelmekkel van ellátva.


Szóval nyugi, jó táp az FSP Raider.

2015. nov. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az FSP Raider egy teljesen jó táp. Nyilván nem hasonlítható a 30k+-os tápokhoz, de ha a tápoddal van baj, akkor az gyári hibára utal, nem arra hogy nem bírná el a géped.
2015. nov. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

kérdés elején: "CrossFire-terv miatt"


tetszik ez a "Tier" lista, biztos "dx12 reklàm" miatt lett ez az elnevezés :D

2015. nov. 4. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!