Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A konzervatív emberek miért...

A konzervatív emberek miért csak addig liberalizmus ellenesek, amíg nem az ő érdekeiket képviseli a liberalizmus?

Figyelt kérdés

A liberalizmus teszi lehetővé,hogy a végtelenségig gyarapíthassák a vagyonukat.

Lásd jobboldali,neoliberális gazdaságpolitika.


Vagy,amikor szabadon vállalhatnak végtelen számú gyereket,ami után családi pótlékot és adókedvezményt kapnak.

Azt is a liberalizmusnak köszönhetik.


2017. febr. 18. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha megnézed a magukat konzervatívnak hirdetők a legdurvább liberálisok. Csak valóban amolyan szelektív liberálisok, minden ami az ő érdekük jöhet, ami nekik nem tetszik az már mocskos libsi dolog.
2017. febr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Érdekes módon,ha a liberalizmus a kisebbségben lévők érdekeit védi,az már nem tetszik nekik.


Pl etnikai kisebbségek diszkriminálása

Melegek egyenlő jogai a házasság intézményében

Fogyatékkal élő,hátrányos helyzetű emberek védelme.


Arra már azt mondják,hogy nem helyes dolog,mert nem az ő érdekeit védik.

2017. febr. 18. 18:46
 3/9 anonim ***** válasza:
23%

Mindenki más szempontból utálja a liberalizmust.


A balosok nem szeretik a gazdasági liberalizmust, mert növeli a társadalmi különbségeket.

Az igazi gazdasági liberalizmusban nincs állami egészségügy, állami tömegközlekedés meg ilyesmik.


Mi jobboldaliak, vagy legalábbis én a társadalmi liberalizmust nem szeretem.

Túl sok jogot kapnak a színes kisebbségek.

A bevándorlókat pedig folyamatosan engedik be a kontinensre.Nem hiszek a különböző népcsoportok,kultúrkörök közti egyenlőségben.

2017. febr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De mi az,hogy túl sok jog?


Én,mint egyedülálló pedig mondhatom,hogy szerintem a gyereket,sok gyereket nevelők túl sok kiváltságot kapnak a többiekkel szemben.


Mindenkinek más haszna,érdeke van.


Csak elég képmutató dolog szidni a liberalizmust,amikor valakinek haszna van belőle.

2017. febr. 18. 18:49
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

"Túl sok jogot kapnak a színes kisebbségek."


Mi az, hogy túl sok jog? Mindenkinek ugyanazok a jogai származástól, bőrszíntől bármi mástól függetlenül. Épp ettől fair a liberális berendezkedés mert nincs senkinek túl sok vagy kevés joga.

2017. febr. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A bevándorlás nem ideológiai,sokkal inkább gazdasági kérdés.


Németországba sem kizárólag szívjóságból engedik be a bevándorlókat,hanem gazdasági érdekből is.


Csak sokszor szeretik összemosni a kettőt.

2017. febr. 18. 18:52
 7/9 A kérdező kommentje:

Erre szoktam mondani,hogy elég ellentmondásos a konzervatív ideológia.

Egyrészt szeretnék megtartani a régi dolgokat is,de a jólét is kellene nekik.


Az anyagias világról nem nagyon szeretnének lemondani,de annak gazdasági és társadalmi következményeit nem akarják elviselni.

2017. febr. 18. 18:54
 8/9 anonim ***** válasza:
A konzervatív emberek jellemzően a liberalizmusnak is a konzervatív irányzatával szimpatizálnak.
2017. febr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert az ember, alapvetően, önző lény. Nyilván a saját érdekeit tekinti elsődlegesnek.
2017. febr. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!