Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Te ellenzed a nácizmust és a...

Te ellenzed a nácizmust és a fasizmust?

Figyelt kérdés
2017. febr. 23. 23:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
32%

Ha a negyvenes években már döntésre képes felnőtt ember lettem volna, akkor több mint valószínű, hogy mindkettőt elleneztem volna.

Mára okafogyottá vált, hiszen ezek az eszmék ma már semmilyen mértékben nem tudnak érvényesülni. Meg lehet bélyegezni nekünk nem tetsző világnézetű embereket ezekkel a jelzőkkel, de az igazi nácizmus és a fasizmus rég a múlté.

2017. febr. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
45%

Nem.

Bár szerintem ma már egészen más változata jönne létre a kornak megfelelően. Annak idején a nácik nemigen tudhatták, mennyire kevert minden ember genetikailag, a németek is. Olyannyira, hogy kisebbségben van bennük a germán gén. Ill. én ellenzem az etnikai kérdés erőltetését, szerintem az erkölcsöt, a különböző népek kultúráját kellene vizsgálni. Igaz, a nácik erről is hangsúlyosan beszéltek, de ennek hangsúlyosabbnak kellene lenni a faji hovatartozással szemben. Meg pl. a fogyatékosok sem ártanak senkinek, és a társadalom el tudja tartani őket, melegek közt is lehet konzervatív vagy szélsőjobboldali is akár. Számomra az ilyen szélsőjobboldali rendszerekben az egyfajta igazságosságuk tetszik. A fasizmusban nem az elnyomást látom, hanem azt, hogy az embereket hazafiasságra, jóságra nevelik, a tehetségesek érvényesülnek, a csalókat keményen büntetik, nem mentik föl a bírók az országot tönkretevőket, milliárdos csalókat, stb. Az erőszakosságot elítélem, de ez ma pl. a liberálisokra is nagyon jellemző, sokszor őket is simán le lehetne fasisztázni, nácizni.

6-os, tudtommal a nácizmust az emberek önként választották, és később csak népszerűbb lett Németországban, nem kellett erőszakkal elnyomnia a szavazókat, mint a kommunizmusnak.

2017. febr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem ellenzem.
2017. márc. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!