Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A liberális demokrácia egy...

A liberális demokrácia egy bukott rendszer?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint ez a rendszer sohasem volt állandó és szilárd, folyamatosan változott.

Tehát, nem lehet kijelenteni,hogy halva született.


Viszont, a 21. századra nagyon elfajzottá vált, sőt meg is bukott.Nem képes megfelelően reagálni a kihívásokra.

-Nem tudja megoldani Európában a demográfiai gondokat, anélkül, hogy teljesen megváltozna (tönkremenne) az adott ország etnikai összetétele.

-Nem képes a Közel-Keletről,Afrikából irányuló népvándorlásokat visszatartani.Sok esetben nem is a képességekkel van baj, hanem a liberális demokrácia annyira elfajzott,lezüllött,hogy még ösztönzi is a migrációt.

-Nem képes a globalizációt megfelelően használni, előnyeit kihasználni,hátrányait pedig minimalizálni.

-A színes,eltérő vallású kisebbségek, túl sok jogot kapnak, túl sok kedvezményt,anyagi támogatást mondhatni előjogokat.Olyanokat, amik egy bennszülöttnek nincsenek.Így teljes jogos,hogy sokan ferde szemmel néznek rájuk.



A liberális demokrácia , míg a 19 században, 20. század elején maga jelentette a nemzetet, a 21. századra az ellenségévé vált.


Új alternatívára lenne szükség, ami hatékonyabb.

Én sem szeretem Orbánt, de abban teljesen igaza van, hogy Európában az a minimum, hogy megőrizzük a fehér európaias utcaképet.

Hiszen, Európának az európaiak a motorjai.

Ez a bevándorlósdi olyan, mintha egy Mercibe Lada motort tennénk.



2017. márc. 5. 16:36
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
12%

20# Azért nem hittem volna hogy lesz olyan liberális aki a gyarmatosítást élteti :D Ez nektek ilyen náci duma nem?


"A gyarmatosítás semmilyen épeszű definíciója szerint nem gyarmatosította Kanada az indiánokat. "


Az összes ásványkincs, terület, erdő, folyó, és minden az indiánok tulajdona amit az odaérkező fehérek elvettek, az indiánokat kiirtották vagy rezervátumokban zárták, neked ennek semmi köze a gyarmatosításhoz? :D


"Oké. De nagyobb mértékben gyarmatosított, mint Spanyolország? Vagy nagyobb mértékben, mint Portugália?"


Ezeket fent leírtam. A spanyol és portugál gyarmatok 150 évvel korábban függetlenedtek, tehát az egész 19. és 20. században már nem folyt a kizsákmányolásuk, ellentétben a többi gyarmatosítóval.


"Mert Afrikában mekkora jólét volt a gyarmatosítások előtt... "


Igen szerintem a feketék sokkal boldogabban éltek mielőtt a fehérek odamentek volna rabszolgát csinálni belőlük.


"Kína pontosan így fejlődött fel a világ egyik legszegényebb országából a világ egyik meghatározó hatalmává. Japán szintén."


Kína sose volt a világ legszegényebb országa, Japán pedig fél Ázsiát rabolta ki a 2. világháború idején, de már előtte is gyarmatosított.


"Ez a rendszer nem csak nekünk jó, hanem hosszútávon nekik is."


Ezt inkább egy afrikai bányásznak magyarázd már el hogy miért csak egy tál levest kap 14 óra robotolás után.


" Afrikában is pont azok a területek a gazdagabbak, amik a leginkább gyarmatosítva vannak. És ha bemész a sivatag közepére, ahol egy darab gyarmatosító nincs, akkor kezdesz el több és több csontsovány éhezőt találni."


Szóval ha jól értem te mint liberális véded a rabszolgásságot és gyarmatosítást és helyesled is ezeket? Ez nem túl PC ez nagyon náci duma nem?

2017. márc. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Az egész bolygón csak a liberális demokráciákban élhetnek az emberek jólétben. Minden egyéb berendezkedésben sínylődnek, nyomorognak. Nem-e?
2017. márc. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

"Igen szerintem a feketék sokkal boldogabban éltek mielőtt a fehérek odamentek volna rabszolgát csinálni belőlük."


https://www.youtube.com/watch?v=eyJFRTJgPbU


XDXD

2017. márc. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
57%

"Az összes ásványkincs, terület, erdő, folyó, és minden az indiánok tulajdona amit az odaérkező fehérek elvettek, az indiánokat kiirtották vagy rezervátumokban zárták, neked ennek semmi köze a gyarmatosításhoz? :D "


Akkor Magyarország is gyarmatosította a Kárpát-medencét. Az összes ásványkincs, terület, erdő, folyó, és minden az avarok tulajdona amit az odaérkező magyarok elvettek, az avarokat kiirtották, neked ennek semmi köze a gyarmatosításhoz? :D


CSÚNYA MAGYAR GYARMATOSÍTÓK, A VILÁG 90%ÁNÁL GAZDAGABB!

2017. márc. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

"Azért nem hittem volna hogy lesz olyan liberális aki a gyarmatosítást élteti"


Az a jó a liberálisokban, hogy mindenfélét lehet köztünk találni.


"Ez nektek ilyen náci duma nem?"


A gyarmatosítások korában történt népirtásokat és kegyetlenkedéseket nem támogatom én se. Nyilván. De a "gazdasági gyarmatosítás" szerintem kifejezetten előnyös az elmaradt országok számára. A külföldi cég olcsó munkaerőt kap, a helyi lakosság pedig infrastruktúrát, oktatást, munkát, stb. Amíg nem kényszer, addig mindenki jól járhat.


"Az összes ásványkincs, terület, erdő, folyó, és minden az indiánok tulajdona amit az odaérkező fehérek elvettek, az indiánokat kiirtották vagy rezervátumokban zárták, neked ennek semmi köze a gyarmatosításhoz? :D "


Hát nem, ennek bizony semmi köze a gyarmatosításhoz. Ezt honfoglalásnak nevezhetjük. Vagy akár népirtásnak. Amit a kanadaiak csináltak, az ugyanolyan, mint amit a honfoglaló magyarok csináltak. Elzavarták a korábban ott élőket. És egyáltalán nem olyan, mint amit pl. az angolok csináltak Indiában vagy más gyarmatokon. A kanadaiak nem gyarmatosították Kanadát, hanem megszerezték, elfoglalták, stb. És pont hogy rengeteg pénzt vesztettek ezzel, legalábbis abban az időben, nem pedig nyertek. Jobban jártak volna, ha nincs ott senki. Ellenben az angolok Indiában pont azzal jártak jól, hogy voltak ott emberek. Nem tudom több féle módon elmagyarázni.


"Ezeket fent leírtam. A spanyol és portugál gyarmatok 150 évvel korábban függetlenedtek, tehát az egész 19. és 20. században már nem folyt a kizsákmányolásuk, ellentétben a többi gyarmatosítóval."


Szóval szerinted Írország vagy Németország vagy Finnország nagyobb gyarmatosítónak tekinthető, mint Spanyolország vagy Portugália? Mert ez az a kérdés, amivel nem foglalkozol. Egyik államra rásütöd hogy gyarmatosító, a másikra hogy nem. De az egésznek az a lényege, hogy államokat hasonlítunk össze. Amit te egyszerűen kikerülsz. Svédországról el lehet mondani, így magában, hogy akár gyarmatosítónak is tekinthető a szó nagyon tág értelmében. Portugáliáról el lehet mondani így magában, hogy akár nem olyan nagyon nagy gyarmatosítónak tekinthető. De ha szerinted Svédország nagyobb gyarmatosító Portugáliánál, akkor nem vagy normális.


"Kína sose volt a világ legszegényebb országa"


Hát nem, 50 éve olyan gazdag volt, mint a középkori Európa. Most meg lassan közelíti a modern Európát.


"Ezt inkább egy afrikai bányásznak magyarázd már el hogy miért csak egy tál levest kap 14 óra robotolás után."


Ha nem tetszik neki, mehet a szavannára és élhet úgy, ahogy az ősei. Valamiért mégsem ezt választják. A modern "gyarmatosításban", amit épeszű-földén globalizációnak nevezünk, senkit sem kényszerítenek fegyverrel arra, hogy európai gyárakban, bányákban, stb. dolgozzanak. Ők választják ezt. Mert a nagy idealizált gyarmatosítás előtti életük sokkal szarabb volt.


"Szóval ha jól értem te mint liberális véded a rabszolgásságot és gyarmatosítást és helyesled is ezeket? Ez nem túl PC ez nagyon náci duma nem?"


Szerintem nem védtem a rabszolgaságot, és baromira nem érdekel hogy szerinted mennyire PC.

2017. márc. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
11%

"Szóval szerinted Írország vagy Németország vagy Finnország nagyobb gyarmatosítónak tekinthető, mint Spanyolország vagy Portugália?"


Irország a gyarmatosítás alatt Nagy Britannia része volt, Finnország pedig 1000 évig tartozott Svédországhoz, ráadásul ott kommunizmus sem volt. Németország meg egész Európát rabolta ki a két világháború alatt. Nem tudsz mondani olyan országot ami tiszta és semmi köze nem lett volna a Nyugati gyarmatosító országokhoz és most jóléti.

Egyébként meg nézzél utána a gazdasági és katonai gyarmatosítás fogalmának, mert elég különböző a kettő.

2017. márc. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Maradjunk annyiban, hogy a képzelgéseid miatt képtelen vagy különbséget tenni gyarmat és bármi más között. Te is éppen az agyunkat próbálod most gyarmatosítani, nem sok sikerrel.
2017. márc. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
érdekes hogy csak akkor számítanak a feketék ha valakin karaktergyilkosságot kell alkalmazni hogy rasszista akkor nem ha dolgoztatni kell őket mezítláb a bányákban
2017. márc. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

attól függ mit számítasz liberálisnak,a valódi liberalizmus az elfogadásról és szabadgondolkodásról szól, kb olyan mint a budhizmus.

Az európai liberálisoknak közük nincs a liberalizmushoz

2017. ápr. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!