Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A liberalizmus és a nacionaliz...

A liberalizmus és a nacionalizmus ellentétek?

Figyelt kérdés

Az előbb valamelyik kérdésben erről vitatkoztak valakik.Úgy gondoltam, érdemes a témának csinálni egy topikot.


Mit gondoltok erről?


Véleményem szerint, a liberalizmus és a nacionalizmus ellentétek.

Az előbbi a multikulturalizmust támogatja és ellenzi az egy kultúrkörrel rendelkező nemzetállamokat.

Az utóbbi pedig homogén vagy nagyjából homogén nemzetállamok híve, ellenzi az idegen vallású csoportok (iszlám) bevándorlását, nem európai népen bevándorlását.



2017. márc. 5. 19:08
1 2
 1/17 Donald J. Trump ***** válasza:
97%
Nem azok. A liberalizmusnak nem kell feltétlen támogatni a multikulturalizmust, ezt csak te látod bele, mert olyan liberalistákat ismersz, akik támogatják. Vannak olyan nézőpontok is, hogy mindenki legyen szabad, de tartós életvitelét a saját hazáján belül folytassa, ne más országokban telepedjen le családot alapítani és meghalni.
2017. márc. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

A liberalizmus lényegében szabadságpártiságot jelent, az pedig egyénfüggő, hogy a szabadságba mi fér bele egyeseknek.


Valaki a migránsok közé lövetne a határon, de közben legalizálná a marihuánát. Másvalaki beengedné őket, de a füvezést büntetné.

Akkor melyikük liberális és melyikük nem?

2017. márc. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

Az a baj, hogy amíg neked a liberalizmusról annyi ismereted van amennyit a jobboldali politikusok hagymázas zagyvaságaidból szerzel, addig nincs értelme komolyan venni a kérdésed.

Kezdésnek:

[link]


Persze, jó lenne ha tisztáznád, hogy a te filozófiádba mi a "liberalizmus" a "nacionalizmus" és a "kultúrkör" definiciója.

Kifejtenéd? Ha igen, akkor talán van esély egy kulturált vitára.

2017. márc. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
45%

1) a multikulti agyrem egy kulturmarxista agyszulemeny,semmi koze a valodi liberalizmushoz,ami most a cimszo alatt fut az kulturmarxista ideologia.


2) kez a kezben is jart pl.: az Egyesult Allamok megszuletese,a klasszikus liberalizmus fellegvara volt,el akartak dobni a monarchiat stb,erosen nacionalistak voltak,ez vezerelte az alapito atyakat is,es a lazadokat is.a fegyvertartas alkotmanyba foglalasa az egyik legkomolyabb liberalis vivmany,szerintem mert egyszerre az egyen onvedelmet,masreszt az egesz tarsadalom onvedelmet biztositja,foleg a kormany jelentette fenyegetestol.

2017. márc. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
39%
A liberális is nacionalista, csak ő fehér ellenes nacionalista.
2017. márc. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"Persze, jó lenne ha tisztáznád, hogy a te filozófiádba mi a "liberalizmus" a "nacionalizmus" és a "kultúrkör" definiciója.

Kifejtenéd? Ha igen, akkor talán van esély egy kulturált vitára."


A kultúrkör például az európai.Moszkvától,Berlinen át Zágrábig.


A liberalizmus, a jelenlegi (és nem filozófia értelemben vett) formája az, ami Nyugat-Európában az állami ideológia.


A nacionalizmus pedig,szintén egy többrétű összetett ideológia.Társadalompolitikailag, kultúrpolitikailag részben a liberális állami ideológiának az ellentéte.

Jelenthet az adott nemzethez, annak kultúrájának,népéhez való ragaszkodást.

Bár, személy szerint én kultúrkörhöz ragaszkodok,nem egy adott ország népéhez,kultúrájához.

2017. márc. 5. 20:18
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
ezt ugattam hogy ami liberalizmus alatt fut az kulturmarxista hanyadek..ez ervenyes Kanadara vagy epp Svedorszagra is.
2017. márc. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"A kultúrkör például az európai.Moszkvától,Berlinen át Zágrábig. "


Ez nem definíció.

Milyen elemek alkotják a "kultúrkört", melyek a lényeges kritériumok amelyek meghatározzák?


"A liberalizmus, a jelenlegi (és nem filozófia értelemben vett) formája az, ami Nyugat-Európában az állami ideológia. "

Ez megint csak hablaty.

Konkrét jellemzőket írj!


"Jelenthet az adott nemzethez, annak kultúrájának,népéhez való ragaszkodást. "

Feltételes módban?

Miért kell egy kultúrához ragaszkodni? Én csak akkor vagyok magyar ha nekem csak a matyóhímzés tetszik, más nép viselet nem? Csak magyar szerzők műveit olvashatom, és hazaáruló vagyok ha pld. a francia szürrealisták műveit szeretem?

2017. márc. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Baluba ***** válasza:
22%

A liberalizmus arról szól, hogy az egyénnek minél több joga maradjon meg az állammal szemben. Ellentéte a totalitarizmus, ahol az állam próbálja még a gondolati szabadságot is megszüntetni.


A nacionalizmus arról szól, hogy a közösség (állam) alapja a nemzet, ami felülír minden egyéb kategóriát, és melyet önálló identitással és célokkal ruháznak föl. Majd a közösség (állam) a döntésekkel ezeket a célokat akarja elérni. Ellentéte az internacionalizmus, mely szerint nincs egy interperszonális nemzeti identitás, ezáltal nincs értelme az egyéni érdekek fölé nemzeti érdeket helyezni.


Tehát az alapok szintjén nincs ellentét a két ideológia között, lévén másra vonatkoznak. Azonban gyakran a nacionalisták a nemzeti érdekre hivatkozva erősítik az állam jogait az egyénekkel szemben, fasizmust, diktatúrát, totalitariánus rendszert építenek ki. A történelem folyamán szintén megesett, hogy a nacionalista célokat egy konkrét emberrel (esetleg csoporttal) azonosították, aki így diktatórikus jogokat szerzett.

2017. márc. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

"Ez nem definíció.

Milyen elemek alkotják a "kultúrkört", melyek a lényeges kritériumok amelyek meghatározzák?"


Tudod, Karácsony,Húsvét,Pünkösd meg az ilyesmik.Ja, meg,hogy nem zsákban mászkálnak a nők.


"Ez megint csak hablaty.

Konkrét jellemzőket írj! "

Muszáj ilyeneket sorolni?Nem hallottál még elégről?

A még régóta aktuális migráció.Nem tudsz úgy végigmenni Londonban vagy Párizsban, hogy csak európai embereket látnál.A befogadás folyamatos, sőt most felgyorsult.

Ha ugyanígy végigmész Krakkóban,Brnoban, akkor érzed csak igazán,hogy Európában vagy.Bizony, hozzátartozik az utcaképhez a "fehérség", az tesz európaivá.


"Miért kell egy kultúrához ragaszkodni? Én csak akkor vagyok magyar ha nekem csak a matyóhímzés tetszik, más nép viselet nem? Csak magyar szerzők műveit olvashatom, és hazaáruló vagyok ha pld. a francia szürrealisták műveit szeretem?"


A népviselet, az egy egészen más dolog.A kultúrához való ragaszkodás nem azt jelenti, hogy feltudod sorolni, hogy odavagy a magyar irodalomért és más országok irodalmát lekicsinyled.

A ragaszkodás annyit tesz, hogy hajlandó vagy a kultúrádat megvédeni,hogyha valami baj.Jelen esetben a közel-keleti,afrikai migráció.

2017. márc. 5. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!