Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért félnek sokan attól,...

Miért félnek sokan attól, hogy "leszaporodnak" minket? És miért nem tesznek ellene?

Figyelt kérdés

Fogy a magyar. Ahogy fogy az európai is. Ez statisztika. Kevesebb gyerek születik, mint ahány ember meghal. Vagyis ha nincs se cigány, se muszlim, akkor is előbb-utóbb magától kihalna az ország, a kontinens. Persze, népszerűsítik a gyerekcsinálást, de a tendencia jelenleg erre mutat.


Vagyis ha a cigányok vagy a muszlimok csak 2 gyereket csinálnának (azaz nem nőne a népszaporulatuk) akkor is többségbe kerülnének egy idő után.


Miért félnek hát annyira attól, hogy felülszaporodnak minket? Végső soron nem az ő hibájuk, hogy 1nél több gyereket csinálnak...

És akik félnek ettől, miért nem csinálnak sok gyereket? Nem ez lenne a normális, ha már el akar érni valamit, hogy nem a másik leölésén és kiszorításán fáradozik, hanem a saját dolgaival törődik?



2017. márc. 7. 16:18
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
Valaki pár hete írta ki,hogy miért nem szülnek az erdélyi magyarok 8-10 gyereket,hogy visszavehessük Erdélyt:d
2017. márc. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
éppenséggel azért, mert normális ember akkor vállal gyereket, ha tudja, hogy mindent meg tud majd adni neki, ami a normális életet szükséges... lehet, hogy a szüleink, nagyszüleink korában több gyereket vállaltak, csak abba is bele kellene gondolni, hogy abban a rendszerben tudtad, hogy lesz miből eltartanod, mert olyan nem volt, hogy munkanélküliség. A mai világban meg nem tudhatod, hogy holnap meglesz-e még a munkád. A kisebbség meg ezt pont lesz**ja, mivel jó részük a gyerekeik bőr él... az meg pont nem érdekli őket, hogy nem tudják normálisan táplálni vagy éppen öltöztetni őket, vagy hogy 20 négyzetméteren nyomorognak 15-en.
2017. márc. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
* a hibákért elnézést, autokorrekt
2017. márc. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
51%
Ez a beszéd. Utolsó te jól látod a dolgokat.
2017. márc. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
A szociális szférában dolgozom, úgyhogy van némi rálátásom :)
2017. márc. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 A kérdező kommentje:

De ezek a szélsőségek! Az átlag ember "megengedhet" magának kb eggyel több gyereket. Nem egy ismerősöm remekül megvan asszonykával 1 gyerekkel, 2 autóval, szép nagy családi házzal, nyaralásokkal.. ilyen esetben nem arról van szó, hogy nem fér bele anyagilag még egy gyerek. Itt a szándék hiányzik.

És én nem hibáztatok senkit, ha nem akar több gyereket. Ő dolguk. A kérdés csupán annyi, hogy ha a lehetőség megvan rá (és márpedig megvan) csak a szándék nincs, akkor miért a másik népet hibáztatjuk, hogy gyors ütemben szaporodik, amíg mi lassan fogyunk..

2017. márc. 10. 14:26
 37/49 anonim ***** válasza:
Azért, mert huszonéves koráig tanul az ember, hogy megszerezze azt az iskolai végzettséget, amivel már elboldogulhat, aztán jön az egzisztencia teremtés, és csak utána a gyerek... olyankorra már vagy 30 éves vagy, régen meg átlag 18 évesen megszületett az első gyerek. De ha 30 évesen szülöd az elsőt, jóval kevesebb időd maradt hátra arra, hogy többet szülj, mivel a nőknél kegyeg a biológiai óra. Ez az egész rendszer szinten van elcseszve. Én szülnék 3 gyereket, de mivel 24 évesen kaptam meg a diplomámat és kezdtem el dolgozni (fél éve), még jó pár év, mire saját házam lesz, ahová szülhetek. Nem valószínű, hogy a feltételek megteremtése után marad annyi termékeny évem, hogy 3 gyereket ki tudják hordani. A kisebbség meg elvégez 3 osztályt, szül 15 évesen... az mindegy, hogy egy lyukba, segélyből. Az átlag embernek meg nem mindegy.
2017. márc. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
Minőségi gyerek kell, nem mennyiségi.
2017. márc. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
0%

"Én szülnék 3 gyereket, de mivel 24 évesen kaptam meg a diplomámat és kezdtem el dolgozni (fél éve), még jó pár év, mire saját házam lesz, ahová szülhetek. Nem valószínű, hogy a feltételek megteremtése után marad annyi termékeny évem, hogy 3 gyereket ki tudják hordani."


Ez csak mese. 50-es 60-as években sokkal szegényebbek voltak az embere mint ma mégis bevállaltak több gyereket és fel is nevelték őket.

2017. márc. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 A kérdező kommentje:

Van aki szülőknél lava vállalja az első gyereket. Vagy albérletben... 3 gyerek szüléséhez elég 6 év, vagyis 29 évesen még mindig lehet úgy szülni, hogy ne a veszélyeztetett zónában szüljön (35 fölött). De aki 35-40 között szül, legtöbb esetben azzal sincs semmi baj.


És persze, fontosak a tanulmányok, rohadt nehéz úgy egyetemre járni, hogy gyerek van közben... de ez is csak szándék kérdése, hisz létezik esti vagy legelezős tagozat mind egyetemen, mind szakmában. Van aki bevállalja és így igazgatja az életét. Mondjuk én sem vállalnám, jó ez a nappalis inkább.

De ez megint csak számolgatás. A kérdés annyi, hogy kinek mi a fontosabb. Nem szégyen, ha van aki a saját luxusát jobban kedveli, mint hogy gyereke legyen. A szégyen az, hogy ha más inkább gyereket akar, mintsem luxust, lenézzük. És itt nem a "megélhetési szülők"ről van szó, szimplán csak arról, aki az átlagnál szegényebb, mégis van 3 gyereke. Mert az a gyerek is ugyanúgy "minőségi gyerek" lesz.

2017. márc. 10. 15:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!