Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért félnek sokan attól,...

Miért félnek sokan attól, hogy "leszaporodnak" minket? És miért nem tesznek ellene?

Figyelt kérdés

Fogy a magyar. Ahogy fogy az európai is. Ez statisztika. Kevesebb gyerek születik, mint ahány ember meghal. Vagyis ha nincs se cigány, se muszlim, akkor is előbb-utóbb magától kihalna az ország, a kontinens. Persze, népszerűsítik a gyerekcsinálást, de a tendencia jelenleg erre mutat.


Vagyis ha a cigányok vagy a muszlimok csak 2 gyereket csinálnának (azaz nem nőne a népszaporulatuk) akkor is többségbe kerülnének egy idő után.


Miért félnek hát annyira attól, hogy felülszaporodnak minket? Végső soron nem az ő hibájuk, hogy 1nél több gyereket csinálnak...

És akik félnek ettől, miért nem csinálnak sok gyereket? Nem ez lenne a normális, ha már el akar érni valamit, hogy nem a másik leölésén és kiszorításán fáradozik, hanem a saját dolgaival törődik?



2017. márc. 7. 16:18
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:

#39

nem,nem csak mese... az 50-es 60-as években merőben más számított átlag életszínvonalnak, mint ma... egyébként is, mint mondtam, akkor nem volt olyan, hogy munkanélküliség, ma meg nem tudható, mi lesz holnap a munkaerőpiacon. Az 50-es években lehet tök átlagosnak számított 20 gyereket szülni 20 négyzetméterre, ma már az nyomornak számít. És előre kell fejlődni, nem vissza...


Kérdező, ha évente szülsz egy gyereket, akkor jóval kevesebb időt jut rájuk fejenként. A "minőségi" jelzőt szerintem arra értette, hogy nem mindegy, hogy szülsz egy csecsemőt, mikor a másik még csak 1 éves, mert a nagyobbat akaratlanul is el fogod hanyagolni. Nem beszélve arról, hogy egy 1,2 és 3 éves gyerek mellett mentálisan teljesen lerobbanhatsz, mert semmi másra nincs időd. Az más, amikor legalább 3-4 év korkülönbség van a testvérek között, minden szempontból.

Nem a luxus hajkurászásáról van szó, hanem hogy minél több gyereket szülsz, annál kevesebbet tudsz nekik adni, valóban anyagilag is, de érzelmileg is. Inkább legyen 2 kiegyensúlyozott gyerekem, mint 3-4 roncs, mert én csak a népszaporulatot nézem, azt már nem, hogy hány gyereknek tudom én személy szerint megadni azt, ami az egészséges testi / lelki fejlődésükhöz szükséges. A kisebbségek ez utóbbira magasról tojnak, mégis sorra szülnek, és ezzel van a baj. Aztán azok a gyerekek felnőttként nem hiába lesznek olyanok, amilyenek, mikor teljesen elhanyagolják őket gyerekkorukban.

2017. márc. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 A kérdező kommentje:

41, véleményed szerint mekkora korkülönbséggel "érdemes" gyereket szülni? Értem mire g8ndopsz, de szerintem 14 éves kor alatt folyamatosan fontos a figyelem, utána már ehet a maga feje után... de ez kivite

ezhetstlen, ugyebár

2017. márc. 10. 17:03
 43/49 anonim ***** válasza:

Mondhatsz bármit,de ott ahol egykék,sokkal kiegyensúlyozottabbak,mint ahol 3-4 gyerek van.


A legtöbb mentális beteg is nagycsaládokból kerül ki,ahol nem figyeltek a gyerekere,valamiben hiányt szenvedett.

Ebből a társadalomnak semmi haszna.Arról nem is beszélve,hogy az egyénnek sem jó..

2017. márc. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:

Számomra baromi hiteltelen mikor ilyen gazdag nagycsaládokat mutogatnak,ahol a szülők egy percet sem dolgoztak életükbe,hanem megörökölték a gazdagságot,és ezt akarják követendő példaként beállítani.


Lásd a mostani fideszes politikusok..

2017. márc. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 A kérdező kommentje:
Ohm, az egyke gyerekek később érnek, szociálisan fejletlenebbek, nehezebben válnak le a szülőkről, sokszor túlféltik ésvagy elkényeztetik őket..
2017. márc. 11. 11:23
 46/49 anonim ***** válasza:
Nekem négy gyerekem van, mind menyhelyben van.
2017. márc. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 A kérdező kommentje:
Menyhely? Az mi? És miért vannak ott?
2017. márc. 11. 15:13
 48/49 anonim ***** válasza:

Menhely=árvaház

vagy "menyhely"=talán abortuszra gondolt...

2017. márc. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
Nem halunk ki, nekünk nem kell külső segítség, végső esetben itt a határon túli magyarság. Szóval ezeket a népségeket telepítse be az, akinek nincs más lehetősége.
2018. máj. 31. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!