Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van még mindig rasszizmu...

Miért van még mindig rasszizmus? Mire ez a nagy gyűlölet?

Figyelt kérdés

Azt hittem, hogy 2017-ben már túlhaladtunk ezen.

Erre mit látni (többek között itt is) folyamatosan mocskolják a magyarokat több millió embert egy kalap alá véve. Olyan minősíthetetlen stílusban, hogy máshol ilyen szintű gyűlöletbeszédért már ülnének.


Bizonyos "híroldalak" még a teljesen független politikától és közélettől mentes híreiket is úgy fogalmazzák meg, hogy egy kicsit ócsárolják a magyarokat.


És ez a stílus sok magyar emberben is megvan, hogy szídja a saját fajtáját.


Miért nem lehet már ettől a buta, primitív viselkedéstöl elszakadni?



2017. márc. 20. 01:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%

Mert mondjuk a magyar meg ugyanúgy szid másokat?

Csak hogy egy példát mondjak,ami számomra nagyon megrázó volt,youtubon néztem meg,hogy idén milyen dalt küldünk az eurovsionra,és az egy dolog,hogy a kommentek tele voltak rasszista szövegekkel,mert komolyan mondom még meg tudom érteni,hogy akinek volt már összetűzése a lezüllött cigány rétegekkel,az nem tud ettől függetlenül az előadóra nézni,de pl volt egy svéd,aki gratulált Magyarországnak,mert tetszett neki a szám(nyilván ezt angolul írta),alatta meg tele volt olyan kommentekkel magyaroktól,hogy "Fuck liberals".

És nem egy hanem legalább tíz.

És ezt más nemzetiségűekkel is eljátszották,aki nem volt nekik szimpatikus,főleg amerikaiakka,németekkel,pedig szerencsétlenek csak gratuláltak Magyarországnak,semmi bántót nem írtak.

De máshol is ez van.

Szoktam követni Hosszú Katinkát a facebookon és néha a férje posztjai is megjelennek az idővonalamon,és pl volt egy olyan teljesen ártatlan posztja,amiben gratulált a feleségének,és elmondta,hogy büszke rá,alatta meg megjelentek az olyan kommentek,hogy hülye amerikai,menj innen haza,te nem tartozol ide,mit csinálsz itt(nyilván ez is angolul,hogy értse)

De személyes példám is van.

Van egy fekete ismerősöm,aki már Magyarországon született,a szülei is itt élnek már jó 40 éve,a magyar az anyanyelve,itt nőtt föl,a szülei is tisztességesen dolgoznak,teljesen átvették a nyugati kultúrát,viszont amióta a fidesz a menekültellenes propagandát nyomatja többször volt olyan,hogy nem akarta valaki kiszolgálni vagy utána kiabáltak az utcán,hogy "menj haza",ez annyira megviselte lelkileg,hogy inkább kiköltözött külföldre,pedig magyar állampolgár és Magyarországot tekinti azóta is az otthonának.

Ezek után szerintem semmi jogunk megszólalni.

Meg van az oka a külföldieknek,hogy bírálják a magyarokat.

2017. márc. 20. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Ja,azt én is láttam,hogy a svéd alá azt írták,hogy "fuck liberal".


Bezzeg az idegengyűlölő kelet-európaiak imádják egymást..

Persze az nem baj,hogy egymást is elmondják mindennek..

2017. márc. 20. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"Aktuális év van"


Ez milyen érv?

Egyébként a magyarok nem egy külön rassz. Vagy a fehéreket gyűlöli vagy nem rasszista szimplán hazaáruló

2017. márc. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Molyember ***** válasza:
3%
Ja, mert büdös tolvajozni válogatás bélkül minden cigányt, terroristázni minden menekültet aztán rohadtul korrekt dolog, viszont lerasszistázni a bevallottan rasszistákat, bűnpártolással vádolni a korrupciót szavazatokkal támogatókat, leidiótázni a minden pártpropagandát kérdés nélkül, boldogan benyelőket már nem, az csúnya dolog, sértés.
2017. márc. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"lerasszistázni a bevallottan rasszistákat"


Értem.

Tehát vannak a rasszista magyarok meg a turbómagyarok.


TE melyik vagy?

2017. márc. 20. 06:49
 6/13 anonim ***** válasza:
37%

"Ezek után szerintem semmi jogunk megszólalni."


Jaja, majd pont pár hülye miatt fogok csendben maradni, röhej amit írsz.


"Meg van az oka a külföldieknek,hogy bírálják a magyarokat."


Szintén csak jót tudok röhögni, hogy a nagy fejlett, haladó Nyugat elítéli a magyarokat kollektíven, mert beírtak vagy 10-en :D

Felfogod, hogy miket írkálsz?

2017. márc. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

"lerasszistázni a bevallottan rasszistákat"

Ha meg bevallottan rasszista, akkor minek rasszistázod le? stating the obvious. Egyébként van az a szó, hogy xenofób, az év szava is lett vmikor, tessék bátran használni, mikor a magyarokat jellemezzük.

2017. márc. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#9


Tehát egy teljes nép jellemzésénél "bátran" használjunk egy pejoratív, degradáló jelzőt.


Ha azt írnám, hogy a cigányok jellemzésénél "tessék bátran használni" a büdös jelzőt, vagy a zsidók esetében "tessék bátran használni" az élősködő jelzőt az is rendben lenne? Az is ilyen természetes lenne?

2017. márc. 20. 07:57
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Nem, akkor a liberálisok már nem ilyen kommunikatívak :D
2017. márc. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
17%
azt utálom hogy a liberálisok teljesen korrektnek tarták hogy a magyarok kevesebbet keresnek mert ők lusták meg tanulatlanok( persze még arra is képesek hogy külföldön idegen nyelvterületen orvosként dolgozzanak) szóval szerintük ez nem igazságtalan meg az sem hogy afrikaiakat kifoaztanak meg az sem hogy egész kelet rossz meg csak akkor állnak ki a kisebbség mellett ha valakit le kell járatni meg a szegényeket lenézik azokat is csak kamera elott ajnározzák lásd clinton ahogy lehúlyézte a szegény amarikaiakat na ezért utálom az álliberálisokat
2017. márc. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!