Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Jobbikosok! Mi a gondotok a...

Jobbikosok! Mi a gondotok a hippikkel?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essen, nem vagyok hippi, de most ez lett az új divatszitokszó a köreitekben. Érdekelne, hogy miért.
2010. máj. 13. 15:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
32%

komcsizni már nem komcsizhatnak, mert vannak ex mszmp jobbikosok és a programjuk és szélsőbalos,

nem libsizhetnek le mindenkit, mert csak 7 % liberális,

nem antimagyarozhatnak le mindenkit aki nem rájuk szavazott, mert arra nagyon felkapták az emberek a vizet.


kellett egy új szitokszó, de nem értem miért pont a hippi...

2010. máj. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
49%

én csak az antifákat hippizem


mert buták mint a föld

2010. máj. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
32%

Nekem például az ég világon semmi. Viszont a fasisztákat utálom.


Egy Jobbikos

2010. máj. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Kommentek alapján, aki nem jobbikos, az antifa. Mellesleg egy hippi miért lenne buta? Hendrix?
2010. máj. 13. 15:45
 5/26 anonim ***** válasza:
27%
általában az egyemisták a hippik. tehát buták biztosan nem.
2010. máj. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
57%

hippi:


általában füvezik, legalizálni akarja


az a fajta aki mindennemáű erőszakot elítél, tehát pampog a gárda ellen, a cignyozók ellen, és a cigányokat áldiozatnak állítja be. ők azok akik vinnyogva szólalnak fel, hogy "őőőők is emberek, nekik is vannak jogaik"


rendes megoldásuk semmire nincsen, csak annyi,hogy fogjuk meg egymás kezét és akkor mi demonstrálunk és ez király.


nah kb ezek a hippik, a "liberálisok" elfajzottabb változatai.

2010. máj. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
48%
Nekem amerikai "káromkodás"-nak tűnik. Az ottani jobboldaliak és konzervatívok mondják a más nézetűekre, hogy "hippik", főleg a 80-as évektől lett felkapott, amikor az igazi hippimozgalom már drasztikusan lecsökkent.
2010. máj. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Előző, tévedsz. Hippi:

Hippinek az elidegenedett fogyasztói társadalom ellen anarchisztikusan és feltűnősködően lázadó, abba beilleszkedni és dolgozni nem akaró fiatalokat nevezték. A hippi elnevezést először az amerikai televízióban használták 1964. április 22-én a WNBC TV Channel 4-en, New York Cityben a New York World Fair megnyitásánál. Akkor néhány, a vietnami háború ellen tiltakozó fiatalok csoportja ülősztrájkot tartott. A hippi csoportosulás tagjainak közös jellemzője volt, hogy hajukat hosszúra növesztették, pólót és farmert viseltek, valamint szerették a Beatlest. Őket hívták hippiknek az NYPD (New York Police Department, New York-i Rendőrség) hivatalnokai és a riporterek. A hippi szó használatának elterjedésében szerepet játszott Herb Caen, a San Francisco Chronicle újságírója is.


A hippikultúra eredetileg ifjúsági mozgalom volt, ami az 1960-as évek elején bontakozott ki az Egyesült Államokban, és onnan terjedt el a szerte a világban. A hippi szó az angol hipster szóból ered, amely kezdetben a San Fransiscó-i Haight-Ashbury körzetébe költöző embereket jelentette. A hipsterek a Beat Generation ellenkultúra értékeit örökölték, saját közösséget alkottak, pszichedelikus rockzenét hallgattak, a szexuális forradalom követőivé váltak, valamint marihuánát és LSD-t használtak, hogy felfedezzék a tudat alternatív oldalát.


1967 januárjában, a San Fransiscó-i Golden Gate Parkban megtartották az első Emberi Együttlétet (Human Be-In) - amely egyszerre volt zenés tüntetés a békéért és a toleranciáért, valamint a szabad gondolkodásért és a szerelemért – hogy népszerűsítsék a kultúrát. Ez az esemény mint láncreakció vezetett az Egyesült Államok nyugati partján kialakult legendás Nyári Szerelemhez (Summer of Love) és a Keleti Parton megrendezett 1969-es Woodstocki Fesztiválhoz.


Mexikóban, a jipitecasok megalapították a La Onda Chicanát, és Avándaróban gyülekeztek, míg Új-Zélandon a nomád housetruckerek az alternatív életmódot gyakorolták és a fenntartható energiát támogatták Nambassában. Az Egyesült Királyságban, az Új Kor Utazói nyári ingyenes zenei fesztiválokat szerveztek a Stonehenge-nél. Ausztráliában a hippik Nimbinben készülődtek az 1973-as Aquarius Fesztiválhoz. Chilében a Piedra Roja Fesztivált 1970-ben rendezték meg először, majd a legfontosabb hippieseménnyé vált az országban.


A hippidivatnak és értéknek nagy hatása volt a kultúrában, befolyásolva a popzenét, televíziót, filmet, irodalmat és művészetet. Az 1960-as évek óta a társadalom a hippikultúra számos nézőpontját magába olvasztotta. A hippik által támogatott vallási és kulturális változatosságot világszerte elfogadták, míg a keleti filozófia és spirituális fogalmak széles hallgatóságot megérintették. A korabeli kultúrában a hippihagyomány sok formában megfigyelhető az egészséges ételektől kezdve, a zenei fesztiválokon át egészen a kibertéri forradalomig.


A szó jelentése: A harmincas-negyvenes években hep-nek nevezték a menőket, swingereket. Később a szó írásmódja megváltozott, hip-re. Az ötvenes-hatvanas évek fordulóján hipnek lenni azt jelentette, hogy az illető benne van a menő dolgokban.

2010. máj. 13. 15:53
 9/26 A kérdező kommentje:
Előző előtti.
2010. máj. 13. 15:53
 10/26 anonim ***** válasza:

tudom, hogy kik voltak a hippik. de most azok számítanak "hippinek" akikről beszéltem.


mellesleg az akkori hippik dolgoztak ha kell. aki nem dolgozik az a punk max.

2010. máj. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!