Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy definiálnátok a migráns...

Hogy definiálnátok a migráns szót?

Figyelt kérdés
Illetve a definiciótok alapján ki számít számotokra migránsnak? Pl az angliai magyarokat annak tartjátok?
2017. ápr. 25. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem migránsok vagyunk mi is, akik külföldön élünk. Viszont különbséget kell tenni az illegális bevándorló és az EU-s állampolgár szabad mozgása közt. Mindkettő migráns, mégis jogilag ég és föld.
2017. ápr. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene definiálni újra? Érvényét vesztette a közös megegyezéssel született korábbi?


Kétféle angliai magyar van. Az egyik fenntartja jogviszonyát a hazájával, itt van tulajdona, gondozza (gondoztatja), rendszeres kapcsolatokat ápol, stb. Ő egy kitelepült, aki más országban dolgozik. Ez egy régi módszer, csak nem volt tömeges. A másik mindent hátrahagy, állampolgársága marad ugyan, de nem törődik vele, bármilyen okból, - az adott pillanatban - az aktuális helyét tekinti "állapotnak". Bármi oka van erre, ő migráns. Később meggondolhatja magát, mint bárki más.

Mindezeket ne keverjük össze konkrét országok konkrét személyekkel kapcsolatos gyakorlatával. Annak előfordulhat, hogy semmi köze a fogalomhoz, annak a szükségletekhez van köze.

2017. ápr. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez konkrétan meghatározott szó, nem a saját véleményünktől függ. És főleg nem, hogy akit akarunk, azt annak tartjuk-e.


Menekült, aki üldöztetés (lehet politikai, vallási, társadalmi...) hatására más országba kényszerül. Genfi egyezményben pontosan meg van határozva ennek a jogköre és korlátai. Bár ezt még tovább lehetne bontani.

Migráns pedig, aki nincs ilyen üldöztetés hatásának kitéve, mégis elhagyja az országát. Ennek is lehet számos kiváltó oka. Bár magyar nyelvben ezt a kifejezést korábban alig használtuk, inkább a ki-, bevándorló. Más nyelveken viszont gyakrabban előjön.


Az, hogy valaki ezekké legális, vagy illegális módon válik, megint külön kérdéskör.

2017. ápr. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Bevándorló. Ebbe beletartoznak a menekültek és a jobb élet reményében lakóhelyet változtatók is. Azok az angliai magyarok, akik le is telepednek az adott országban, igen, szerintem migránsok.
2017. ápr. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a megerositest, nem szeretnem ujra definialni, egyet ertek a kommentelokkel, csak egyik ismerosommel volt egy vitam a temaban. O ugy gondolta, hogy az angliai/nemetorszagi magyarok nem migransok, mert az euban szabad koltozes van es kulonben se mossam ossze a magyarokat a migransokkal.

En ezzel nem ertettem egyet, ezert tettem fel a kerdest, hogy lassak nehany tovabbi velemenyt.

2017. ápr. 25. 10:51
 6/6 anonim ***** válasza:

ha a köznyelven forgó hordaáradatot érted ez alatt akkor:


koszos, fertőző, ellenőrizetlen hátterű, tudatlan, agresszív betolakodó


persze a migráns jelenthet civililizált, tanult, a társadalomba beilleszkedett polgárt is, aki országot vált mert nem tetszik neki ahol éppen van. de mivel tanult, ezért az új országba a beilleszkedésre törekszik, és szakmájából kifolyólag hozzáad valamit a társadalomhoz a munkájával.

2017. ápr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!