Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki támogatja az alapjövedelem...

Ki támogatja az alapjövedelem bevezetését?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 30. 17:15
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/96 anonim ***** válasza:
100%

13:12, Azért erről nem "álmodoznék", én személy szerint nem élnék csak az alapjövedelemmel, hisz abból nem tudnék rendesen megélni.

Ennek az a lényege, hogy minden állampolgár alanyi jogon kapjon egy olyan juttatást, amiből csak nagyon szűkösen lehet megélni, de azért nem semmi, ergo nem kell kéregetni az utcán kajára ha mondjuk valakinek semmi jövedelme nincs.

És persze a rendszer kontrolláltan működne, pl erre elkészített bankkártyákra menne be ez a pénz, és csak létszükségleti cikkekre lenne használható.

Élelmiszer, higiénia.

Alkoholos italokat, cigarettát nem lehetne vásárolni vele, és mindenki csak a saját kártyájával vásárolhatna. (Ezen mondjuk még dolgozni kellene de megoldható, pl biometrikus azonosítással)

2017. okt. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/96 anonim ***** válasza:
54%

"Ezen mondjuk még dolgozni kellene"

Pont most írtad, hogy el akarod törölni az ellenőrzést.

Na, akkor NEM lehetne ellenőrizni.


És azért ábrándozás, mert ma még ez nem működik. Majd akkor működhet, ha már gépek dolgoznak mindenütt.

2017. okt. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/96 anonim ***** válasza:
100%

"Pont most írtad, hogy el akarod törölni az ellenőrzést."

Ilyet én hol írtam? :o

Szerintem valamit összekavartál ne haragudj :)

2017. okt. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/96 anonim ***** válasza:
61%
Akkor viszont, ha ilyen mélyreható és folytonos ellenőrzést szeretnél, az nagyon megdobja a költségeket. Akkor erre kell egy hivatal (közigazgatási egységenként), sok és jól fizetett hivatalnokkal (hogy ne lehessen megvesztegetni), egy csomó infrastruktúra (a hivatalban, ill. gépek mindenhol az ellenőrzéshez), és elmegy rá az alapjövedelem negyede-fele.
2017. okt. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/96 anonim ***** válasza:
100%
Én a biometrikus azonosítás alatt pontosabban ujjlenyomat olvasót értek, ami a jelenlegi pin kódos rendszertől csak annyiban tér el, hogy nem pin kódot kell megadniuk, hanem rányomja az ujját egy olvasóra és vásárol. Ez minden boltban megtalálható lenne, és pl a bankok biztosítanák, mint a jelenlegit is. Nem is nagy befektetés.
2017. okt. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/96 anonim ***** válasza:
57%

"Nem is nagy befektetés."

Na igen, az alapjövedelmesek ilyen naivak.

Leírtam, hogy ez miért kerül sokba. Olvasd el.

2017. okt. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!