Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki támogatja az alapjövedelem...

Ki támogatja az alapjövedelem bevezetését?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 30. 17:15
 81/96 anonim ***** válasza:
100%

Különféle egyéb előnyei is lennének a rendszernek (amit ma 11:12-kor írtam), csökkennének a társadalmi különbségek, a leszakadóknak lehetőségeket adna, piaci alapon jönnének létre hasznos tanfolyamok is, nem pedig úgy, hogy kitalálja egy tintanyaló világot nem látott, hogy mire kéne beíratni egy csomó munkanélkülit. Nem hiszem, hogyha összegyűlne valamennyi az oktatási számlarészen, akkor azt ne próbálná meg valaki elkölteni, ha épp munkanélküli...


csökkenne a bűnözés is


és még ezer dologban oké lenne

2017. okt. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/96 anonim ***** válasza:

Ha olyan lenne a gazdaságunk, és elérnénk végre azt a szintet, hogy a sablonos munkákat gépesítsük akkor támogatnám.

Kapjanak egy minimálbért, aki meg dolgozik az keresse minimum a dupláját.

Én szívesebben kitermelem egy olyannak az alapjövedelmét aki utálja amit csinál minthogy undok legyen mikor pl vásárolni megyek. A tescóban is dolgoznak egy rakásan de fele únja, modoratlanok, nem kedvesek a vásárlókkal stb. Akkor üljenek otthon, aki meg dolgozni akar az álljon oda és csinálja rendesen. Én sem veszem el a kollégáim kedvét mert nekem nincs kedvem dolgozni.

A másik, hogy sok olyan munka van amit egy géppel ki lehet váltani. A metróvezetők, metrólejáróknál az ellenőrök, meg még sorolhatnám. :)

2017. okt. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/96 anonim ***** válasza:

És hidd el, hogyha a metróvezetőt nem kéne fizetni, meg a fölösleges adminisztrátorokat a mi pénzünkből, akkor megpróbálnának, vagy megpróbálhatnak elhelyezkedni értéket termelő szektorban is...


És a fentebb 11:12-kor írt rendszer kiválthatja a jelenlegi család- és gyerektámogatást is, meg azt is, akik a pénzért ellenek gyereket és elisszák az összegét.

2017. okt. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/96 anonim ***** válasza:
Egy fölösleges adminisztrátor/hivatalnok akkor is ugyan annyi pénzbe kerül, ha fölösleges és kiváltható dolgot csinál, meg akkor is, ha otthon van és megadjuk neki az összeget. Sőt... kevesebbe, mert kevesebbet adnánk és elmehetne dolgozni valahová, értéket teremteni, és még adózhat is majd. Stb...
2017. okt. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/96 anonim ***** válasza:
61%

ma 11:44-es! És tudod miért omlott össze a tervgazdálkodás és a SZU ?


Egyik oka volt több között az is, hogy sokan fölösleges, kiváltható dolgokat csináltak és nem volt hatékony az egész rendszer működése.

2017. okt. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/96 anonim ***** válasza:
Annak idején a gőzképektől is féltek, hogy elveszi a munkát...
2017. okt. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/96 anonim ***** válasza:

11:44 es vagyok.

Hagyjuk már ezt az elavult dumát, hogy elveszik a gépek a munkát :D

Csak olyan munkákat váltanak ki amik sablonosak, unalmasak, ettől függetlenül a nap 24 órájában szükség van rájuk, és egy gép is megtudja csinálni.

Ha már a metróvezetőknél tartunk, gondolj bele legalább 500/700 ember/város leéli az egész életét egy sötét lyukban. Egy ember kreatív, kis képzéssel képesek vagyunk sokkal hasznosabb dolgokra is, és gazdaság is jobban fejlődik, mert amialatt az ő régi munkáját elvégzi egy gép, addig ő is termel az új munkával.

Több sablonos munkát végzőtől is van van aki pl fiatalkorában festő, író akart lenni, de lemondtak erről merthogy "ebből nem lehet megélni".

Pont így régen is amikor megjelentek pl a varrógépek sokan ezzel jöttek hogy elveszi a munkát.. Elvette? Új állások születtek, jobbak, hasznosabbak.

Ezek csak beprogramozott gépek nem mesterséges intelligencia, az még odébb van.. :D

2017. okt. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/96 anonim ***** válasza:
72%
Ma is van alapjövedelemszerű juttatás, csak nem jár mindenkinek és ilyen, olyan, amolyan segélynek, meg juttatásnak, meg ezerféle mindennek nevezik. Nagyon sokkal visszaélnek és nem a valódi rászorulók kapják meg. Ha ezeket leváltaná egy egységes mindenkinek járó juttatás én támogatnám. Ha a cigányságnak jár valami puszira akkor nekem miért ne járjon? A megélhetési gyerekgyártásnak véget vetni meg amúgy is a magyarság legalapvetőbb érdeke.
2017. okt. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/96 anonim ***** válasza:
100%

88, as pontosan.

Ráadásul az alapjövedelem a hajléktalanoknak is lehetőséget adna, feljönni a mélyből.

Nem is értem pl Budapesten miért nincs egy privát hely a hajléktalanok számára ahol tisztálkodni tudnak és be tudják zárni azt az akár 3m2 es szobát.

2017. okt. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/96 anonim ***** válasza:
0%

Mert nem egy hajléktalan van, és nem is 10!

Arról nem is beszélve, hogy ki takarít utánuk? Ki pótolja a tönkrement dolgokat?


Amúgy jólesik arról álmodozni, hogyan költenéd el az alapjövedelmet?

Na, ugyanígy álmodoztak az ókoriak szárnyas lovakról, aztán a későbbi korokban szárnyas kocsikról. Amiket szárnyas lovak vontattak.

Ma meg már ugye van valami hasonló... de AKKOR még nem lehetett csinálni!

2017. okt. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!