Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kelet-európaiaknak miért...

A kelet-európaiaknak miért kell egy évet ledolgozni, hogy nyugati segélyen élhessenek, a harmadik világból jött bevándorlóknak miért nem?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy a Németországba betelepedett menekültek egyből kapják a segélyeket, holott ne dolgoztak semmit és 1,5 millióból valami 48 embert, azaz mélyen 1% alatt sikerült munkára fogni. Holott, pl. ha Magyarországról megy ki valaki, ami szintén egy nagyon is szegény ország, legalább 1 év munkaviszony kell ahhoz, hogy elmehess 870 Euro-s segélyre és ne kelljen dolgoznod. (Ennek ellenére mégis a nyugat-európában élő kelet-európaiak 80%-a dolgozik)


Miért van ez az igazságtalanság?


2017. máj. 5. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Mert te fehér vagy, és értéktelen. Sajnos ezért.
2017. máj. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Először is, tavaly 10% fölött volt a te mélyen 1% alattid.


Másodszor az a segély, amiről írsz minden magyar állampolgárnak jár, mihelyt Magyarország kilép az EU-ból és menekül lesz, azaz olyan személy, aki faji, vallási okok, nemzeti hovatartozása, illetve meghatározott társadalmi csoporthoz való tartozása, avagy politikai meggyőződése miatti üldözéstől való megalapozott félelme miatt az állampolgársága szerinti országon kívül tartózkodik, és nem tudja, vagy az üldözéstől való félelmében nem kívánja annak az országnak a védelmét igénybe venni.


Ha ez bebizonyosodik, akkor azonnal megkaphatja a segélyt.

2017. máj. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

A segélyeket mindig valami alapján adják. Milyen elnevezésű segélyt kap a menekült, és milyet a magyar munkanélküli?


Németországhoz képest nyilván az, de egyébként Magyarország nem olyan szegény ország, mint azt állítod. Legalábbis mérföldekkel gazdagabb, mint azok a közel-kelet vagy Afrika országai..

2017. máj. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mérföldekkel gazdagabb mint a közel-kelet? Jártál te már Dubai-ban, Abu-Dhabi-ban vagy Doha-ban? A világ leggazdagabb országai.
2017. máj. 5. 18:18
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Amit leírsz, az a menekültekre vonatkozik. Vajon miért? Hmmmmm... csak nem azért lehet, mert aki menekült, az nem önszántából hagyta el az országát, és így nem feltétlenül van meg a megfelelő egzisztenciája és felkészültsége? Csak így IQ-ból nekem ez a tippem.
2017. máj. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Tudtam, hogy ezzel fogsz jönni. VIsszakérdeznék: A menekültek Dubaiból vagy Abu-Dhabiból jönnek?
2017. máj. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

Milyen igazad van! És ez a jelenség Magyarországon belül is megtalálható! Én például nem kapok családi pótlékot! Igaz, nincs se házastársam, sem gyerekem, de más kap, akkor én miért nem?


Talán mert nem abba a kategóriába esek, mint ők? hm... Neeem, az nem lehet...:D

2017. máj. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4%
Mert a migrácsok szentek, a kelet-európaival meg meg lehet, merik csinálni.
2017. máj. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!