Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek mekkora az az...

Szerintetek mekkora az az összeg, amiből két ember átlagos, megfelelő körülmények között meg tud élni?

Figyelt kérdés

Saját lakásban, két kereső egyén (egy férfi és egy nő).

Mi az alsó küszöb, azaz amikor megvan minden, de nem tudnak spórolni?

Az összeget havi összkeresetben gondoltam.


2017. máj. 16. 23:10
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

27: És szerinted a krumplipüré mennyivel drágább, mint a sima sült krumpli?

Elárulom, nem sokkal, ugyanannyi kb., max. másfélszerese.

Vagy a csirkemell a farhátnál? Az is ugyanannyi, ha a csontokat leszámítjuk, max. kétszerese.

A zöldség, rizs jóval olcsóbb a tésztánál.

Szóval nem értem, mi jön ki ötször annyira a menüdben, mint másnak.

2017. máj. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy valami ugyanannyi, vagy kétszerese?:D A kétszeres az pont kétszer annyi, mint az ugyanannyi:D


Egyébként nem attól lesz valaki jómódú, hogy megválogatja amit eszik, hanem attól, hogy van egy hónapban 120ezer forintja csak ételre. A kérdés az alsó limitre kérdez rá, márpedig azon a szinten az embernek a teljes fizetése nincs 120:D

2017. máj. 18. 14:21
 33/42 anonim ***** válasza:

"Mi az, hogy valami ugyanannyi, vagy kétszerese?:D"


Az, hogy az nagyjából ugyanaz a nagyságrend, nem pedig az ötszöröse, amit állít.:) Úgy érvel a krumplipüré mellett a sima krumplival szemben, mintha az ötször annyiba kerülne, meg a zöldség mellett a tésztával szemben, pedig a zöldség az olcsóbb.:)

2017. máj. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:

Jaa, értem.


Mondjuk tegyük hozzá, hogy csak a szezonális zöldség olcsó, hiszen pl télen a paradicsom ára nagyon magas.

2017. máj. 18. 14:32
 35/42 anonim ***** válasza:

Kettes számú válaszoló vagyok és nettó 300.000-re gondoltam.

Az igényeim? Lakhatóságom van, csak rezsit fizetek. Autóm van, + robogó + bicikli, kisvárosban élek. Hitelt nem törlesztek. Ami az elvárásom, hogy ne legyen tartozásom, fizetem a rezsit becsületesen, átlagosan eszem iszom és vásárolok, (nem költök nyilvánvalóan 70.000 forintot cigire havonta) egy évben egyszer egy nyaralásra el tudjak menni. Erre minimum kellene a 2 főre 300.000 nettó. Egy szebb nyaralással vagy igényesebb öltözködéssel, egy káros szenvedéllyel már inkább 2 x 300.000.

2017. máj. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

26-os...

Már bocs de Te nem vagy százas (kettes vagyok) A krumpli nálunk vidéken most 300-600 (!) ig / kg. Hagyma 150-200 Ft / kg. Farhát (amit nem feltétlenül kutyaeleségnek szántak) 250-300 / kiló. És akkor ezen élni?

Uram Isten! Te hajléktalan vagy?

Én 2-es és 35-ös hozzászóló vagyok.

2017. máj. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

36: Budapesti vagyok. Belvárosi elit helyen lakom, közel a Dunához a pesti odalon, ahol 30 M egy 40 nm-es garzon.

Nálunk a piacon 90 Ft a legolcsóbb szép krumpli.

A hagyma is.

A Rákóczi téri vásárcsarnok, és a közértek ára mozog 90-180 Ft között.

Ha nem jársz körbe, hanem megveszed az első helyen, ahol meglátod, akkor 180 Ft is lehet.

Hagyma a LIdl-ben, Aldiban. SPAR-ban, Grobyban jelenleg 139 Ft. Tescoban olcsóbb. De ha jön a záróra, akkor leengedik, hogy ne maradjon meg.

Ehhez van még törzsvásárlói kártyám is, amire plusz kedvezmény is van.

2017. máj. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
300 Ft-ért már nem farhát, hanem csirkecomb van...
2017. máj. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Én amúgy a 10-11-et írtam, tehét 250-300-at mondtam.

És a 120 000 Ft-ot mondó ember étrendjét simán ki tudom hozni havi 40-ből, amennyit költök is kajára erről szól a kajás diskurzusunk. Ha neked ez szőrnyű, hogy én harmada-negyede áron veszem az alapanyagokat, mint amennyi nálatok, akkor azon én is szörnyülködöm, mert akkor nálatok nem jöhetne ki annyi minden havi 300-ból, mint nekem. Pl. én járműfenntartást egyáltalán nem kalkuláltam bele. Autóval, robogóval nem lehet megoldani 450-500 alatt szerintem.

2017. máj. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Egyébként a csirkefarhát az egyik kedvenc ételem és a finomsága és olcsósága után az is mellette szól, hogy semennyi ideig nem tart elkészíteni. Megmosod, besózod, csak beteszed a sütőbe, és 40 perc múlva eheted. Egy hónapban 2-3-szor sütök valamit, mindig ilyen dolgokat, amiket csak mosni kell és a sütőbe tenni, ebből egy alkalom biztosan hagyma és farhát.:) A többi esetben is hasonló, bár kicsit drágább kilóáras zöldségeket, húsokat, pl. combot, cukkinit, gombát, répát. Nálunk most 250 Ft a cukkini már és a tök is. Nyáron ez is 100 Ft köré-alá szokott lemenni. És 450 a gomba, de ezt is leértékelik záráskor, zárás után pedig ingyen lehet megkapni.
2017. máj. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!