Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Külföldi pénzből lenne biztosí...

HellBoy kérdése:

Külföldi pénzből lenne biztosítva a bérunió?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a Jobbik kezdeményezte a béruniós felvetést ami szerintem tök hasznos lenne, de ezt az EU pénzelné? Mi köze neki a magyar bérekhez? vagy arról lenne szó, hogy "engedélyt" kell kérnünk a béremelésre..? nem nagyon értem ezt az egészet.Jó az elképzelés, de csak szerintem kéne magunkra hagyatkozni? Azt se értem, hogy tényleg ennyire gyenge a magyar gazdaság? Működne egyáltalán önerőből (külföldi tőke nélkül) a minimálbéremelés pl 50%-al? Tehát nem lennének gondok? bár az is lehet, hogy sok a korrupció, azért azt nem hiszem el, hogy itt a Balaton is meg rengeteg turisztikai látványosság és ennyire nincs pénz.. valaki magyarázza ezt el nekem légyszi!

2017. máj. 18. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Na erre adhatna pénzt az eu nem marhaságokra.
2017. máj. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A bérunió rövidtávon nem kivitelezhető, mert arra azért a tőkét elő is kell teremteni. Ez egy hangzatos szavazatvásárló szlogen a jobbiktól. Először külföldi tőkére van szükség, külföldi befektetők kellenek, akik ide hozzák a tőkét és adót fizetnek. Önerőből semmiképp nem működne egy jelentős (pl: 50%-os) minimálbér emelés.

A turizmus jó dolog persze, de az emberek nem sokra mennek vele ha pénztáros megvesz minden szállodát, nyaralót, telket a Balaton mentén, mert akkor a profit az ő zsebébe megy, nem az államkasszába.

2017. máj. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Ez egy akkora kommunista faxság, hogy az valami hihetetlen.

A Jobbik még mindig ott tart közgazdasági hozzáértés terén, ahol 10 éve.

2017. máj. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
"Ez egy akkora kommunista faxság,.....A Jobbik még mindig ott tart... " Most akkor kommunista Jobbikrol beszélünk?
2017. máj. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10%
Nem. Elég lenne ha csak nem szívnák a vérünket, már magasabbak lennének a bérek mint náluk.
2017. máj. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ha most felemelnék a béreket, akkor minden mást (szolgáltatás, termékek) is megdobnának legalább ennyivel. Ergo annyi eredménye lenne az egésznek, hogy te ugyanúgy fogsz élni, a forint meg legyengül, akár be is dőlne.
2017. máj. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Bérunió? Röhög a vakbelem! Egy országon belül sincsenek azonos bérek, nemhogy teljesen más fejlettségű országokban. Kivitelezhetetlen, populista, demagóg szöveg. Sajnos sokan beveszik.
2017. máj. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jó dolog lenne, de a béreket kompenzálandó eu-s források nélkül nem igazán fog menni nálunk. Remélem lesz kormányváltás és végre felszámolja valaki az orbáni éhbérezéssel működő (rabszolga)munka alapú társadalmat. Bár a mérhetetlen fidesz korrupció felszámolása már eleve bőséges pénzállományt hagyna az államkasszában, csak kérdés azt erre lehetne e fordítani. Egy szó mint száz a vak is látja, hogy a fidesz leváltása rengeteg plusz pénzt jelentene ennek a szegény országnak még a bérunió nélkül is. Hajrá Jobbik (vagy felőlem már akárki aki leváltja ezt a maffiát)!
2017. máj. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy hülyék vagytok az egészhez.
2017. máj. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!